Захисники тварин виступили за реєстрацію собак

11 грудня пройшли громадські слухання з обговорення Правил утримання домашніх тварин у м. Славута. Окрім загальних правил утримання тварин, даний документ визначає обов’язки, які покладаються на власників домашніх улюбленців. Зокрема, новим для славутчан стане впровадження у місті обов’язкової реєстрації собак та за бажанням котів. Як було повідомлено на зібрані, процедура реєстрації собак не є новою в нашій державі та вже давно передбачена чинним законодавством. Визначено і відповідальність за порушення правил тримання собак, зокрема, про це говориться у статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
«Тримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, чи понад установлену кількість, чи незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».
Впродовж місяця тривало обговорення Правил утримання домашніх тварин. Особливу активність у цьому питанні проявили представники Товариства захисту тварин «За життя», які також виявили бажання особисто на громадських засадах брати участь в процедурі реєстрації тварин. На думку представників громадськості, впровадження реєстрації є чи не єдиним методом у боротьбі з явищем безпритульних собак. Адже саме таким чином, відповідні служби змусять господарів тварин відповідати за своїх домашніх улюбленців.
На базі Комбінату комунальних послуг буде створено електронну базу тварин на основі реєстраційних даних, зібраних за допомогою представника ветеринарної служби, представника квартального чи будинкового комітету та волонтерів. Залишається відкритим питання, яким саме чином чотирилапим буде присвоєно номерний знак. На слуханнях поступило дві пропозиції – застосування електронних чипів або ж номерних кулонів чи кліпс. В будь-якому випадку процедура присвоєння собаці реєстраційного номера має бути максимально безпечною та безболісною.
Наступним етапом впровадження у місті нових правил стане їх розгляд на постійних депутатських комісіях та прийняття остаточного рішення на черговій сесії міської ради.
Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії