Чорнобиль ніколи не стане минулим

12 грудня у міській бібліотеці пройшов круглий стіл до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На даному заході були присутні представники міських служб з соціального захисту населення, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, представники Славутської ЦРЛ та аптечної мережі міста, громадські організацій, що співпрацюють з ліквідаторами. Проводив захід радник-консультант міського голови Роман Бачинський.
Першою до виступу була запрошена головний спеціаліст по роботі з чорнобильцями Славутського міського управління праці та соціального захисту населення Валентина Каленюк, яка розповіла присутнім про організаторську роботу управління щодо виплат компенсацій, допомог та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:
– Сьогодні в Славуті проживають 350 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Серед них є як люди різних категорій інвалідності, так і вдови та діти загиблих ліквідаторів. В 2013 році з державного бюджету було виплачено 720 тис. грн. для отримання компенсацій, допомог та надання пільг.
Свою думку висловили і представники громадських організацій, які представляють інтереси чорнобильців.
Голова Славутської міської організації «Спілка інвалідів Чорнобиля» Віктор Калашніков:
– В нинішній час про події, які сталися в 1986 році ми чомусь згадуємо все менше і менше. Про тих, хто ціною свого здоров’я і життя захистив все людство, майбутні і прийдешні покоління пишеться все менше книг, уже й не знімають кінофільмів. І тільки 26 квітня, як не дивно, в цей поминальний день нам дають зрозуміти, що були такі люди. Але ліквідатори пам’ятають і другий день, коли на зруйнований реактор були кинуті кращі фахівці колишнього радянського союзу, мобілізований технічний і економічний ресурс, задіяні військовослужбовці, яких призвали з запасу. Буквально за п’ять місяців героїчними зусиллями цих людей був побудований саркофаг. 14 грудня про завершення цієї роботи повідомили весь світ. Цей день і було започатковано як день ліквідатора. Кожен із нас повинен завдячувати таким людям, які своїм здоров’ям та життям рятували наше майбутнє.
Було представлено присутнім голову новоствореної славутської міської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Миколу Бокарєва, який в свою чергу поділився з усіма планами на майбутнє.
Кожен із присутніх мав можливість висловити свою думку стосовно питань, які найбільше їх турбують, поспілкуватися із фахівцями. Зокрема, ліквідатор аварії на ЧАЕС Борис Завішальний підняв питання стосовно того, що людям вручають путівки в санаторії, які їм не зовсім підходять та попросив якось повпливати на зміну цієї процедури, на що отримав наступну відповідь від Валентини Каленюк:
– З процедурою отримання путівок ми ознайомлюємо чорнобильців. Згідно з законодавством, щорічно, до 15 жовтня, дана категорія громадян подає до нашого управління заяву і довідку для одержання санаторно-курортної путівки з рекомендацією про профіль санаторно-курортного закладу та пору року (форми -0-70/0). Потім ми готуємо усю цю інформацію і подаємо її в обласне управління, звідки ця інформація направляється на Міністерство соціальної політики. Там вже і проходить тендерна процедура. В кінцевому підсумку путівки розподіляються між 26 організаціями нашої області. Цього року було 90 найменувань путівок в найрізноманітніші куточки України. Як бачите, не від нашого міського управління залежить профіль санаторної путівки.
Своїми думками ділилися й інші присутні. Усі пропозиції і побажання були прийняті до уваги.

Розміщенно в Без категорії