Молодь проти СНІДу

Ми живемо у ХХІ столітті, і проблеми у нас уже не ті, що були в Середні віки. Минули часи кровопролитних війн та тиранії, далеко позаду залишилось рабство. На сьогоднішній день над світом нависла нова загроза. Це – віруси та інфекції. Однією із найстрашніших хвороб для людства є ВІЛ/СНІД. За статистикою близько 100 мільйонів людей на Землі хворі на СНІД.
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику.
Молодь нашого міста не лишилася осторонь і підтримала цю програму ООН (ЮНЕЙДС).
29 листопада на базі Славутського НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» відбувся фестиваль агітбригад, присвячений Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом та формування здорового способу життя.
У заході взяли участь команди ЗОШ І-ІІІ ст. №1, НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» №5 та НВК «СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей «Успіх», обласний ліцей-інтернат.
Нестандартні сценарії, цікаві костюми та хореографічні композиції створили атмосферу свята, хоча й висвітлювали серйозну тему. Зі сцени учасники фестивалю закликали до повноцінного, насиченого життя без СНІДу, вказували шляхи самореалізації та гармонійного розвитку особистості, використовуючи вокальні, хореографічні та художні здібності.
Глядачі та вболівальники закликали до здорового способу життя, активно долучалися до дійства, що відбувалося на сцені, підтримували виступи команд, відгукувалися на заклики.
Життя – воно неповторне і прекрасне!
Воно – як вимитий росою ранок!
Ніжне та тремтливе, як світанок!
Життя вирує, як весна бурхлива.Але в житті лише одне важливе:
Здоров’я наше – найцінніший дар природи!
Ти бережи його, не відставай від моди.
Сім’я, здоров’я, спорт, природа, кохання, мрії.
Все це – життя!
Такими рядками розпочався виступ команди «Нове життя» НВК «СЗОШ І-ІІІ ст., ліцей «Успіх», керівником якої є З.Харчук. Учасниці команди (Т.Хижавська, Ю.Боброва, О.Братусь, Я.Томащук, О.Ющук, Д.Руденко, М.Мирончук, Я.Семенюк) інформували, якими шляхами можна інфікуватися СНІДом і що робити, щоб цього не сталося; закликали глядачів боротися зі шкідливими звичками, щоб уникнути біди; застерігали від необдуманих вчинків..
Виступ команди відзначився цікавим авторським сценарієм, в якому висвітлювався вплив спокус життя на формування життєвої позиції людини, вдало підібраними костюмами, продуманістю хореографічних композицій, а головне – актуальністю інформаційного матеріалу.
Даний захід – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.
Крім того, Всесвітній день боротьби зі СНІДом надає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, одягнувши червону стрічку – міжнародний символ обізнаності про ВІЛ-інфекцію.
Слова подяки всім учасникам фестивалю, керівникам агітбригад за оригінальні авторські сценарії, за педагогічне вміння залучити молодь до такої важливої ділянки виховної роботи, як збереження власного здоров’я, прозвучали від Шайноги Дар’ї – заступника директора благодійної організації «АСЕТ» м. Хмельницький.
Без участі та зацікавленого ставлення всіх людей складно досягти успіху. Всі разом ми зможемо привернути увагу до цієї проблеми та подолати епідемію якомога швидше, чим збережемо здоров’я своє та своїх близьких і рідних.
Об’єднаймось за руки, друзі, нам є заради чого об’єднувати свої зусилля. Заради життя на Землі. Заради майбутніх поколінь! Збережемо код свого життя! Тому що здоров’я – це найбільша цінність!
І хай ваше життя сяє всіма кольорами яскравої райдуги! Ваше майбутнє у ваших руках!

Заступник директора з навчально-виховної роботи НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх», І.Оренбурова

Розміщенно в Без категорії