Діалог з громадою

Розпочалася звітна кампанія міського голови Василя Сидора та депутатів міськради. 11 та 12 листопада пройшли перші зустрічі з громадськістю на виборчих округах №1 та №2. Спільно із очільником міста звітували депутати Володимир Скомаровський та Петро Душкевич. Взяли участь у зборах представники житлово-комунальних підприємств міста та виконавчих органів ради.
Розпочинаючи діалог, міський голова поінформував славутчан про досягнення 2013 року в галузевому розрізі. Головні позиції доводимо до відома усіх жителів нашого міста.
Коротко про головне 2013 року
• За звітний період підприємствами м. Славута реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 596,2 млн.грн, або 93% до відповідного періоду минулого року. Найбільші темпи росту обсягів виробленої (реалізованої) продукції відслідковується в наступних підприємствах: ТОВ «Ювента» – 110,8%, ТДВ «Славутський РМЗ» – 108,0%.
• З метою залучення інвестицій у місто рішенням Славутської міської ради від 01.03.2013 року №6-27/2013 затверджено Концепцію індустріального (промислового) парку «Славута». Створення індустріального (промислового) парку «Славута» включає детальну забудову відведеної 50 га земельної ділянки під будівництво сучасного високотехнологічного промислового підприємства.
• В місті створено конкурентне середовище щодо впровадження практики надання суб’єктами підприємницької діяльності житлово-комунальних послуг. Протягом 2013 року в місцевих ЗМІ постійно оприлюднювались оголошення про проведення конкурсів на житлово-комунальні послуги, право на здійснення яких, виборюються на конкурентних засадах.
• За рахунок коштів бюджету міста фінансуються заходи щодо соціальної захищеності інвалідів згідно програми «Піклування». З початку року надана матеріальна допомога на суму 26,9 тис. грн., допомога на поховання в сумі 8,6 тис.грн. та грошова компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги – 133,2 тис. грн.
• Відділенням соціальної допомоги комунальної установи «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» за 9 місяців 2013р. вдома обслуговувалось 260 одинокопроживаючих громадян. Надано послуг для 1468 осіб, які звертались в територіальний центр за платними так і за безоплатними соціальними послугами.
• Усі заклади освіти забезпечені сучасною комп’ютерною технікою, мультимедійним обладнанням та прикладним програмним забезпеченням. У 2013 році розпочато роботи з реконструкції басейну та музичного залу ДНЗ № 3 кошторисною вартістю 2 млн. 26,7 тис. грн.
• У 2013 році в ДНЗ міста виховується 1661 дошкільників, що на 20 більше, ніж минулого року. Цьому сприяє поступове виведення початкових класів та відкриття 3 додаткових дошкільних груп на 65 місць в НВО «Дошкільний заклад-початкова школа», збільшення мережі груп короткотривалого перебування дітей, дієвий соціальний патронат. Розширюється мережа послуг Центру раннього розвитку дитини «Дивосвіт», як альтернативи суспільному дошкільному вихованню.
• Талановиті та обдаровані старшокласники, що беруть активну участь у громадському житті міста, отримують стипендію міського голови, на що у 2013 році використано 12 тис 387 грн. бюджетних коштів. Найкращі 29 випускників шкіл нагороджені відзнакою міського голови «Юна надія».
У 2012-2013 навчальному році 64 учні здобули перемогу у змаганнях, конкурсах, олімпіадах різного рівня та отримали щорічну відзнаку «Коронація успіху», започатковану управлінням освіти для обдарованих дітей та молоді міста.
• В місті діє Комплексна цільова програма розвитку фізичної культури і спорту в м. Славута на період 2012-2015 роки. Завершено реконструкцію роздягалень ДЮСШ, на що було виділено 80,0 тис. грн., встановлено освітлення в спортивному залі – 20,0 тис.грн. В приміщеннях тепломережі та гуртожитку ЖКО для клубу настільного тенісу «Золота ракетка» та шахового клубу надано кімнати, в яких здійснено реконструкцію, .
• Управлінням культури за звітний період 2013 року проведено 207 заходів, з них дитячих – 48. При міському Палаці культури працює 16 гуртків художньої самодіяльності, в яких приймає бере 255 учасників, з них 11 гуртків для дітей та молоді, в яких навчаються 170 учнів загальноосвітніх закладів міста, працює 3 любительських об’єднання, зокрема: «Ветеран», «Світ твоїх захоплень», «Світлиця», в яких займаються 165 славутчан, з них 17 дітей.
• За кошти бюджету міста видано дві книги кандидата історичних наук Владислава Берковського, який документально (на основі архівних документів) відобразив сторінки історії м. Славута. Це видання «Славута. Заснування та походження» і «Колективізація та Голодомор на Славутчина 1928-1933».
• У квітні 2013 року Славутською міською радою була затверджена програма «Впровадження сучасних технологій муніципального управління у виконавчому комітеті Славутської міської ради на 2013-2017 роки», мета якої – надання якісних послуг територіальній громаді міста.
• За 9 місяців 2013 року за участю громадських формувань з охорони громадського порядку виявлено 16 злочинів, задокументовано 44 адміністративних правопорушень.

Чим живуть мікрорайони міста?
Виборчий округ №1: вул. Будівельна, Ганнопільське шосе, Залізнична, Зелена, Михайла Ломоносова, Маршала Жукова, Молодіжна, Східна, Нова, Привокзальна, Князів Сангушків (109-175, 66-120), пров. Будівельний, Михайла Ломоносова, Маршала Жукова, Привокзальний.
Про співпрацю зі своїми виборцями розповів депутат від даного виборчого округу Володимир Скомаровський:
– Головним пріоритетом для мене у депутатській діяльності є постійний контакт з виборцями. Я ще жодного разу не відмовив громадянам у зустрічі, якщо вони того потребували. Ще на початку своєї роботи депутатом міської ради, я спільно з громадою свого округу сформував перелік найбільш проблемних питань, які необхідно вирішити. У цьому напрямку домовилися і працювати. Звісно, без підтримки виконавчих органів ради, комунальних служб нам не вдалося б досягти нинішніх результатів.
Спільними зусиллями влади та громади вдалося по даному округу виконати ряд важливих робіт:
• Ще у 2011 році виконано роботи: з реконструкції мереж вуличного освітлення мікрорайону «Маршала Жукова» на суму 192,114 тис. грн. (113 світильників 0,65 км. лінії), поточного ремонту вул. Ломоносова на суму 99,769 тис. грн. (профілювання вулиці з додаванням нового матеріалу).
• Минулого року було розпочато роботи з реконструкції мереж електропостачання на вул. Привокзальна та вул. Ганнопільське шосе (виконано робіт у 2012 році на суму 224 тис. грн..). У 2013 році на продовження цих робіт з виділено з бюджету міста кошти у сумі 317 тис. 270 грн. Також для завершення даних робіт залучено кошти субвенції, передбаченої громадам зони спостереження АЕС, у сумі 207 тис. 979 грн.
• 2012 р. – прокладено водопровід до багатоквартирного будинку на вул.Привокзальна,24, щоб люди мали змогу підвести воду до власних квартир.
• За компенсаційні кошти зони спостереження планувалося у поточному році виконати роботи з вуличного освітлення на вул. Ломоносова (на суму 89 тис. 823 грн.) та у зв’язку із затримкою платежів Держказначейством дані роботи доки не розпочато.
• 2013 рік – виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення робіт з будівництва водопровідних мереж на вул. Привокзальна. Загальна вартість цих робіт складатиме 541 тис грн. Якщо мешканці багатоквартирних будинків будуть готові підключити воду окремо до своїх помешкань, тоді розпочнеться будівництво даного водопроводу. Адже виконувати роботи на суму більш як півмільйона гривень можливо лише тоді, коли людям це буде дійсно потрібно. А тому мешканцям будинків вулиці Привокзальна необхідно звернутися із відповідними заявами до Славутського УВКГ, лише тоді розпочнуться роботи із будівництва водопроводу.
• На прохання жителів мікрорайону встановлено три зупинки загальною вартістю біля 13 тис. 500 грн.
• Введено додатковий міський пасажирський рейс до ТОВ «Ювента».
• Упродовж 2012 року вивезено 120 тонн безгосподарських хімічно-небезпечних відходів, залишених колишнім хімзаводом «Лотос» (на суму біля 2,3 млн. грн.). При державній підтримці дані роботи будуть продовжені.
Головні питання, які були підняті на зустрічі громадянами та які будуть враховані при подальшій роботі:
• Позитивним є те, що на зустрічі громадяни висловили готовність співпрацювати з комунальними службами в напрямку відновлення дренажної системи даного мікрорайону. Адже на час проведення робіт працівниками Комбінату комунальних послуг з розчищення ливневих каналів на вулицях цього округу славутчани зовсім недолучалися до вирішення цього питання. А справа, то спільна! Мало того, що канали настільки захаращені побутовим сміттям, так ще й ситуація ускладнюється й тим, що більшість каналів самовільно забудовані деякими громадянами. Разом з тим, очищення ливневих канав є чи не найголовнішим засобом у протидії підтопленням.
• Громадян турбують недобросовісні дії деяких славутчан, які викидають сміття в ливневі канали та на узбіччя. В таких випадках запропоновано:
-людям, які стали свідками таких зловмисних дій, негайно повідомляти працівників міліції;
-посилити роботу з укладання договорів на вивіз сміття у приватному секторі. Нагадуємо, що згідно статті 152 Кодексу України про адміністративні порушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 грн.
• Жителями мікрорайону запропоновано на перехресті вулиць Кн. Сангушків та Приміська (біля Руберойдового заводу) встановити світлофор. Дане питання було враховано та включено в план виконання робіт на наступний рік.
• За пропозицією громадян буде встановлено контейнери для роздільного збору побутового сміття (під ПЕТ-пляшки) на вулиці Привокзальній.
• Важливим питанням, яке, за словами міського голови, є першочерговим у виконанні робіт по даному округу – це будівництво мережі водовідведення. У наступному році будуть вивчатися технології та можливі шляхи вирішення цього питання.
• Житель вулиці Зелена поскаржився, що КП «Славутське ЖКО» не проводить заміни ламп вуличного освітлення, проте жодного разу він не звертався з цього приводу у саме комунальне підприємство. У таких випадках радимо славутчанам – якщо на вашій вулиці перегоріла лампа вуличного освітлення, повідомте про це ЖКО за телефоном: 7-33-00.
• На зустрічі славутчани цікавилися, які роботи заплановані стосовно покращення доріг вулиць та провулків округу. На дорогах з асфальтним покриттям щороку проходить сезонний ямковий ремонт. Стосовно ж ремонту тієї частини доріг, які знаходяться на балансі Хмельницького облдору, то ще з весни міськвиконкомом направлялися неодноразові звернення, в тому числі і на Генпрокуратуру. В результаті ями були залатані. Щодо ґрунтових доріг, то працівники Комбінату комунальних послуг час від часу проводять ґрейдерування вулиць, проте, це дає лише тимчасовий ефект. Говорити про асфальтування цих вулиць при практично відсутньому держфінансуванні на ці цілі не доводиться. Це питання не знімається і після будівництва мережі водовідведення буде переглянуто.
• Славутчани закликають приватних підприємців відкрити у даному віддаленому мікрорайоні міста аптеку чи хоча б аптечний пункт. Будемо сподіватися, що хтось з підприємців все-таки відгукнеться на запит громадян, які гарантують, що попит на аптечну продукцію буде. На сьогодні жителі цього мікрорайону можуть отримувати медичні послуги у фельдшерському пункті Шепетівської вузлової лікарні Південно-Західної залізниці, який функціонує на вулиці Привокзальній. Щоденно на прийом до ФАПу приходить близько 15 людей, із них як працівники залізничного транспорту, так і пересічні жителі Славути.
Виборчий округ №2: вул. Олеся Гончара, Федора Михайлова, Григорія Варавіна, Приміська, Спаська, Миру (15-99, 42-154), Михайла Коцюбинського, пров.Федора Михайлова, Миколи Кузнєцова, Шкільний.
Депутат від даного округу Петро Душкевич розповів громадянам про переваги та недоліки у депутатській діяльності:
– Всі питання на сесіях міської ради вирішуються злагоджено, незалежно від політичного спрямування депутатів. Як член постійної депутатської комісії, яка займається бюджетними питаннями, скажу, що кожна копійка бюджету міста має своє конкретне призначення. Передує цьому детальне планування річних заходів, спрямованих на підтримку та розвиток галузей міста. Інше питання – обсяг державного фінансування міста, яке є вкрай обмеженим. Ускладнюється ситуація також значною затримкою платежів Держказначейством. Погоджуюсь, що потрібно планувати роботи на перспективу, але при цьому необхідно зважати на те, чи бюджет міста спроможний взяти на себе ті чи ніші зобов’язання. Це мають враховувати і громадяни, які при висловлені своїх зауважень та пропозицій повинні визначати їх актуальність для міста. Скажімо деякі позиції можуть зачекати до кращих часів. Стосовно ж нашого округу, то можна впевнено говорити, що найбільш проблемні питання тут уже вирішені – освітлення, водопостачання та водовідведення. Про інше скажуть самі люди.
Серед головних робіт, виконаних міською владою по даному виборчому окрузі впродовж останніх років…
• Поточний ремонт заїзних карманів по вул. Миру (8,917 тис. грн.).
• Капітальний ремонт фасадів загальноосвітньої школи №4 (112,197 тис. грн..).
• Капітальний ремонт вуличного освітлення на вул. Приміській(на суму 135,263 тис. грн.), вул. Миру (94,95902 тис. грн.).
• Капітальний ремонт дорожнього покриття провулку, що з’єднує ДНЗ №6 з вул. Миру (94,95902 тис. грн.).
• Реконструкцію дороги вул. М. Коцюбинського (77107,00 грн.).
• Поточний ремонт вул. Спаська, Миру, провул. Ф. Михайлова.
• Капітальний ремонт фасадів будівлі почасткової загальноосвітньої школи № 4 на вул. Миру, 69 (181,443тис. грн.).
Громадяни округу цікавляться…
• Коли будуть виконані роботи з каналізаційного відведення на вул. Ф. Михайлова? – Як повідомив, міський голова Василь Сидор у наступному році планується приступити до виконання даних робіт, звісно якщо громадяни візьмуть участь у даному питанні.
• Чи можливо поставити зупинку чи хоча б дорожній знак «Зупинка на вимогу» біля ЗОШ№4 в сторону залізничного вокзалу? – За пропозицією громадян, буде вивчено можливість перенесення автобусної зупинки від колишньої зубної поліклініки ближче до ЗОШ№4.
• На прохання славутчан міський голова дав доручення КП «Славутське ЖКО» оновити лежачий поліцейський біля ЗОШ№4.
• На мості біля Комбінату «Будфарфор» є необхідність реконструкції тротуару – Було повідомлено, що виконання цих робіт буде включено у план на наступний рік.
• Як можна зрізати дерево на приватній садибі? – Присутній на зустрічі начальник КП «Славутське ЖКО» В. Яцюк повідомив, що підприємство надає такі платні послуги громадянам. Для цього їм потрібно подати заявку та за визначену плату працівники ЖКО зріжуть потрібне дерево.
• Славутчани висловили глибоке занепокоєння з приводу безпритульних собак у місті із-за яких діти стали боятись ходити до школи. – Дане питання наразі відпрацьовується депутатами міськради спільно із Комбінатом комунальним послуг. Уже заплановано впровадження у місті реєстрації домашніх тварин, яке і зобов’яже власників відповідати за своїх собак. Таким чином, планується в кілька разів зменшити кількість безпритульних собак на вулицях міста.
Усі питання, які надходять від громадян на звітних зустрічах міського голови та депутатів міськради, будуть враховані при подальшій роботі.
Прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії