Життя он-лайн

Напередодні професійного свята працівників радіо, телебачення та зв'язку України, що відзначається у нашій державі 16 листопада ми зустрілися із Сергієм Погуляєвим, начальником Славутського цеху телекомунікаційних послуг № 12 Хмельницької філії ПАТ «Укртелеком». Саме це підприємство є одним з тих, хто забезпечує нам можливість спілкування в повсякденному житті та простір для комунікацій.
– Які завдання стоять перед Славутським цехом телекомунікаційних послуг № 12 Хмельницької філії ПАТ «Укртелеком»? Які проблеми Ви вирішуєте?
– Славутським цехом телекомунікаційних послуг № 12 Хмельницької філії ПАТ «Укртелеком» надаються послуги телефонного стаціонарного зв’язку, міжміського телефонного зв’язку, проводового радіомовлення, телеграфного зв'язку, послуги доступу до мережі Інтернет за технологією ADSL.
Наша телефонна мережа у місті складається з 2 АТС – цифрової та координатної, а у районі маємо 33 АТС. Загальної ємності номерів по Славутському району задіяно понад 11 000 номерів, з них понад 9 000 номерів монтованої ємності.
– Які пріоритетні послуги надає Ваше підприємство?
– Звісно, пріоритетні послуги є. Надаємо послуги доступу до мережі Інтернет. Працюємо по технології ADSL, де при користуванні Інтернетом телефонна лінія залишається вільною, що дозволяє одночасно працювати в Інтернет та розмовляти по телефону. А з 1 травня 2013 року розпочала роботу програма лояльності «ОГО! Поліпшення», яка передбачає оптимізацію абонентських ліній, щодо індивідуальних пропозицій по зміні діючого тарифного плану (ТП) на спеціальний ТП із більшою швидкістю Інтернету. Скориставшись спеціальним ТП із більшою швидкістю Інтернету споживач отримує знижку на абонплату за спеціальним ТП на безстроковій основі до моменту зміни ТП. Також плануємо запровадити на території Славутського району покриття бездротового Інтернету – Wi-Fi, адже проводити волоконно-оптичну лінію зв’язку у сільську місцевість не фективно та занадто дорого. Оскільки клієнтів, що будуть користуватися нашими послугами Інтернет мережі у сільській місцевості не так багато – близько 30-50 абонентів у населеному пункті. Зрозуміло, що економічна ситуація в країні впливає і на попит самих людей – споживачів наших послуг. Люди змушені йти на вибір тих товарів та послуг, якими вони будуть користуватися. Якщо громадянин користується послугами мобільних операторів, то він не обере дротовий телефонний зв’язок. Окрім того, поступово населення переходить з аналогового телебачення на цифрове.
– Чи має Славута доступ до волоконно-оптичної лінії?
– Так, наголошу на тому, що в Славуті вже є державна транспортна мережа волоконно-оптичної лінії зв’язку.
Чи залишається популярним серед мешканців міста стаціонарний телефонний зв'язок? Яким чином вдалося протистояти інноваційним формам зв’язку?
– Знаєте, з розвитком мобільного зв’язку наші абоненти-споживачі стоять перед вибором – від чого можна відмовитись аби на чомусь зекономити. Тому популярність міського телефонного зв’язку втрачається. Усе залежить від економічного стану країни. Якщо люди живуть у достатку, тоді попит на такі послуги стабільний. Але скажу, окрім того, що ми знімаємо телефонні номери споживачів, які відмовились від послуг міського телефонного зв’язку, так само і ставимо новим абонентам, в основному – це третя частина знятих номерів.
– Чи має перспективи проводовий телефонний зв'язок? Наскільки, на Ваш погляд, він потрібен сьогодні, в еру розвитку сучасних технологій?
– Перспектива така, що дротовий телефонний зв'язок перейде на волоконно-оптичну лінію зв’язку. Адже це зовсім інша швидкість передачі інформації, інші технології. Тому зрозуміло, що перспективи не на користь дротового зв’язку.
– Чи користується населення міжміським зв’язком, телеграфом?
– Моніторинг останніх 8 років користування послугами міжміського зв'язку вказує на те, що споживачів такої послуги поступово меншає. Розмежовуючи його на зв'язок міжнародний та міжміський, хочу наголосити на тому, що міжміський зв'язок поступово відходить. Міжнародні дзвінки ще є популярними серед наших клієнтів, хоча це вже не такі показники як у минулі часи. Телеграф у минулому був досить популярним, адже в будні дні за добу прийом телеграм був більше однієї тисячі, а у святкові – більше двох тисяч. Сьогодні ми не маємо таких показників, адже інколи за рік не досягаємо середньодобового показника минулих часів. Причина втрати користувачів телеграфу пов’язана саме із появою факсів, електронної пошти та інших засобів інтерактивного зв’язку.
– Чи користується популярністю радіомовлення? На ваш погляд, чи потрібно розвивати дротове радіо?
– На нашій мережі маємо 4 радіовузли, серед них – один у місті та три у сільській місцевості. На сьогодні у місті залишилося близько 1000 радіоточок, а в сільській місцевості – 200 радіоточок. Ця послуга популярна серед людей, які здавна звикли отримувати інформацію слухаючи радіо. Щодо розвитку проводового радіо, то власних потужностей для модернізації чи відновлення радіомовлення в «Укртелекомі» немає. Потрібні великі кошти для проводових ліній зв’язку та забезпечення його функціонування.
Що потрібно змінити? Можливо настав час вийти на новий формат, аби не лише лишитися на плаву, але й надавати якісні послуги для людей?
Для того, щоб вийти на новий формат, а не залишатися на плаву, нам потрібно будувати сучасну транспортну мережу, на основі якої можна запроваджувати та надавати нові високоякісні послуги зв’язку. У нас діють акції по встановленню Інтернету для споживачів. «Укртелеком» часто проводить різноманітні акції з картами споживачів наших послуг.
– І, наостанок, у День професійного свята зв’язківців, щоб Вам хотілося сказати колегам, як відмітити їх працю?
Хочеться сказати слова вдячності кращим нашим працівникам, зокрема: Барінову А.В., електромеханіку зв’язку 1 кат., Власюк Л.Л., інженеру електрозв’язку, Поліщук О.С., електромеханіку електрозв’язку, Столярчук Л.М., електромеханіку електрозв’язку, Миколайчуку Ю.М., електромонтеру лінійних споруд 5 розряду, Горлевському О.К., електромонтеру лінійних споруд 4 розряду, Ліскову Р.В., кабельнику-спаювальнику 3 розряду, Бобелі О.І., фахівцю з продаж послуг, Даніленковій О.О., електромеханіку електрозв’язку 2 категорії, Поліщуку Ю.А., електромонтеру 3 розряду, Герасимець З.В., оператору електрозв’язку відділення «Телекомсервіс».
Шановні колеги! Прийміть сердечні вітання з нагоди професійного свята! Сучасне життя не можливе без засобів масової комунікації та інформаційних технологій, які ви уособлюєте. Без них сьогодні неможливий суспільний прогрес та просування до європейських і світових стандартів розвитку суспільства. Завдяки вашій професійній та оперативній роботі в оселі кожного славутчанина щодня відкрите інформаційне вікно у світ. І, хоча, нерідко така благородна справа – працювати на передових інформаційного простору, є нелегкою, Ви вмієте зберегти інтерес до роботи, творче натхнення та людяність.
Переконаний: динамічний розвиток національної системи зв’язку великою мірою забезпечують сумління, висока кваліфікація фахівців, уміння гнучко реагувати на потреби ринку.
Бажаю всім вам професійного зросту, невичерпної енергії, творчих ідей та втілення їх у життя, натхнення і процвітання, здоров’я, гарного настрою сьогодні та завжди.
Нехай усі ваші сміливі плани будуть реалізовані!

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії