Соціальні служби працюють на спільний результат

Забезпечення всебічного розвитку і захисту дітей займають центральне місце в соціальних ініціативах держави та практичній діяльності органів влади, місцевого самоврядування всіх рівнів та на місцях. Нова модель діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та їх взаємодії з іншими соціальними службами, спрямована на раннє виявлення та попередження сімейного неблагополуччя, поєднання соціальних виплат і соціальних послуг з активним залученням місцевих громад до вирішення проблем їх мешканців та спрямована на виконання завдань визначених державою.
Вимоги часу та потреби суспільства змусили переглянути професійний підхід до організації діяльності окремих структур Мінсоцполітики. У минулому році в Україні було розширено на 12 тисяч осіб – фахівців із соціальної роботи, їх було введено до штату центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Це було зроблено з метою покращення роботи цієї структури, зокрема:
– виявлення всіх сімей, які потребують соціальної підтримки з боку держави;
– організацію своєчасної допомоги у вирішенні всіх проблемних питань – як у сім’ї у цілому, так і кожного з її членів;
– безпосереднє надання соціальних послуг сім’ям з дітьми;
– забезпечення координації роботи з виявлення та вирішення проблемних питань членів сім’ї, інших вразливих категорій населення – громадян похилого віку, інвалідів, одиноких, малозабезпечених та інших.
І хоча назви посад фахівців із соціальної роботи ЦСССДМ і фахівців (соціальних робітників) із соціального обслуговування вдома – працівників територіального центру схожі, проте вони виконують різні завдання.
– фахівці ЦСССДМ надають соціальні послуги сім’ям з дітьми , а також координують вирішення проблемних питань громадян похилого віку, інвалідів, одиноких по іншим напрямках і надають їм послуги з інформування, консультування, представництва інтересів в органах, організаціях, установах, закладах системи соціального захисту (в міському управлінні праці та соціального захисту населення, територіальному центрі);
– соціальні працівники (робітники) терцентрів надають безпосередньо соціальні послуги (безоплатні та платні) – громадянам похилого віку, одиноким, одинокопроживаючим, та інвалідам – з догляду вдома та в територіальному центрі (соціальні послуги психолога, перукаря, медичної сестри, з прання та ремонту білизни).
В комунальній установі «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» утворено два структурних підрозділи:
– відділення соціальної допомоги вдома;
– відділення соціально-побутової адаптації та організації надання адресної та грошової допомоги.
Всього за 9 місяців 2013р. соціальними робітниками терцентру надано 31 вид соціальних послуг, із них платних на суму 31000 грн., що в три рази більше ніж за 9 місяців 2012р.
Станом на жовтень 2013р. виявлено 1728 одиноких, одинокопроживаючих осіб та осіб пенсійного віку, які потребують постійної опіки, соціально-побутового і медико-соціального обслуговування, інших видів адаптації та допомоги.
Відділенням соціальної допомоги вдома за 9 місяців 2013р. обслуговувалось 260 чоловік.
Відділенням соціально-побутової адаптації надано послуг для 1468 осіб, які звертались в територіальний центр за платними так і за безоплатними соціальними послугами. Працівниками відділення надавались послуги перукаря, швачки, з прання білизни, послуги медичної сестри, психолога, господарського підрозділу з розпилювання та рубання дров, їх транспортування, копання городів, косіння трави та бур’янів , прибирання снігу в секторі індивідуальної забудови.
Для 66 малозабезпечених підопічних територіального центру надано допомогу одягом (520 кг ), який отримано від благодійної організації «Допомога» м.Хмельницький, а для 7 підопічних надано безоплатну допомогу дровима в кількості 42 скл.м. на суму біля 4.2 тис.грн., а також надано матеріальну допомогу продуктами харчування та залученими коштами на суму 10,4 тис.грн.
Із інвалідами дитинства – глухонімими, яких на обслуговуванні в територіальному центрі 30 чоловік, працює соціальний робітник-дактилолог. За 9 місяців 2013р. таких послуг надано в кількості 763.
Колектив комунальної установи «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» звертається до фахівців ЦСССДМ, депутатів всіх рівнів, товариств співмешканців багатоповерхових будинків, громадських та релігійних організацій, працівників ЖКО та небайдужих до чужої біди славутчан з проханням в допомозі з виявленням одиноких літніх людей, які потребують соціального захисту , телефонуйте нам 7-33-06, 7-17-06.
Користуючись нагодою Вітаю всіх колег міста з професійним святом – Днем працівника соціальної сфери – нехай доброта і терпіння наповнюють Ваші серця.
Микола Паламарчук,
директор терцентру

Розміщенно в Без категорії