На варті соціального захисту

Днями на базі міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) відбулися дві робочі наради різного спрямування, але однієї мети – обговорити та спланувати подальші напрямки роботи в плані соціального захисту населення міста.
Вони також потребують захисту
На засіданні спостережної комісії при міськвиконкомі першочергово було розглянуто питання про взаємодію кримінально-виконавчої інспекції (КВІ) та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) щодо роботи з особами, які засуджені до покарань без позбавлення волі. Було вирішено сприяти покращенню співпраці КВІ та ЦСССДМ в наданні соціальних послуг особам, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
Про роботу міськрайцентру зайнятості по працевлаштуванню осіб, які повернулися з місць позбавлення волі розповіла директор Славутського центру зайнятості Маргарита Кравчук.
Було заслухано інформацію про роботу громадських організацій та благодійних фондів щодо надання допомоги в ресоціалізації особам, які звільнилися з місць позбавлення волі. Як повідомила голова благодійного фонду «Любов», волонтер ЦСССДМ Алла Русакова – всі члени фонду «Любов» є волонтерами Центру, в минулому ці люди – звільнені з місць позбавлення волі і колишні алко- та наркозалежні. На теперішній час всі активно надають допомогу особам, які звільнилися з місць позбавлення волі в ресоціалізації та адаптації. Стосовно даного питання було дано завдання активізувати роботу громадських організацій, благодійних фондів щодо надання допомоги в ресоціалізації особам, які звільнилися з місць позбавлення волі.
На завершення засідання виступила голова комісії Галина Фурманчук, підвівши підсумки роботи за 9 місяців 2013р. Галина Йосипівна наголосила на посиленні відповідальності суб’єктів соціальної роботи щодо проведення соціально-виховної роботи з особами, які звільнені з місць позбавлення волі та засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
Протидія туберкульозу, ВІЛ-інфекції/Сніду
Цього ж дня відбулося засідання міської ради з питань запобігання туберкульозу, ВІЛ-інфекції/Сніду.
Розповідаючи про дотримання стандарту інфекційного контролю за туберкульозом у лікувально-профілактичних закладах міста представник Славутської ЦРЛ В. Кіт повідомив про те, що в Славутській ЦРЛ виданий наказ «Про створення комісії з інфекційного контролю», основним завданням якої є координація діяльності медичного контролю з метою попередження виникнення і розповсюдження ВІЛ-інфекції і туберкульозу. За поточний період було проведено 14 засідань комісії з інфекційного контролю. На 3-х з них заслуховувались питання стану захворюваності на туберкульоз та виконання стандартів інфекційного контролю.
Стосовно роботи кабінету «Довіри», створеного при Славутській ЦРЛ з метою подальшого впровадження антивірусного лікування в місті, поінформував лікар-інфекціоніст Славутської ЦРЛ О. Мартюк. Однією з найактуальніших проблем в охоронні здоров’я останнього десятиріччя є боротьба з розповсюдженням ВІЛ-інфекції. На обліку в кабінеті «Довіри», створеному при Славутській ЦРЛ, стоїть 110 ВІЛ-інфікованих, з них 18 хворих на СНІД (серед них 1 дитина). Проходять антиретровірусну терапію 21 чол. Проведено дотестове консультування 258 чол., які пройшли тести на ВІЛ-інфекцію, 247 чол. проведено післятестове консультування.
Про хід виконання міської цільової програми протидії захворювання на туберкульоз на 2013 – 2016 роки прозвітував Микола Романчук завідувач протитуберкульозним відділенням поліклініки. Захворюваність на туберкульоз, особливо ко-інфекцію та мультирезистентні форми, приводить до скорочення тривалості життя людини, зростання рівня смертності, втрати працездатності, соціальної нерівності та дискримінації населення. Зі слів виступаючого стало відомо, що в Славуті за 2013р. виявлено 36 випадків захворюваності, з яких 78% виявлено при профілактичному рентгено-флюрографічному огляді населення. За 8 місяців цього року пройшли обстеження 24856 чол.
Про взаємодію міської ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу з громадськими організаціями та благодійними фондами міста щодо профілактики наркоманії, ВІЛ-інфекції/ СНІДу, туберкульозу в учнівському та молодіжному середовищах міста розповів О. Козлік – координатор профілактичної роботи в місті, волонтер ЦСССДМ, член благодійного фонду «Краще життя», який презентував проведену профілактичну роботу за 9 місяців.
На сьогоднішній день всі навчальні заклади міста охоплені профілактичною роботою щодо попередження негативних явищ в учнівському та молодіжному середовищах. Проведено 26 відеолекторіїв, якими охоплено 820 школярів на теми: «Ранні статеві стосунки», «ВІЛ-інфекція/СНІД», «Правда про наркотики», «Правда про алкоголь» (на фото). В міськрайонному центрі зайнятості проведено 15 бесід, 8 відеолекторіїв для непрацюючої молоді з профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю, зараження ВІЛ-інфекцією.
Члени громадських організацій, які є волонтерами центру СССДМ приймали активну участь у міських акціях і заходах, на яких розповсюджувалися інформаційно-просвітницькі матеріали (розповсюджено 3100 екземплярів). Колективом Центру постійно організовуються різноманітні акції під час проведення загальноміських заходів (на фото).
О.Заєць, Славутський ЦСССДМ

Розміщенно в Без категорії