Відлуння святкування Дня міста

Цьогоріч норовлива осінь внесла свої корективи у програму святкових заходів з нагоди Дня народження нашого міста. Проте, незважаючи на погодні умови славутчани таки наважились вийти з дому, щоб відсвяткувати День народження рідної Славути.
Завітали на святкування високоповажні гості, серед яких представники з польського міста Сулейов – заступник міського голови Ян Анджейчик, заступник голови ради, депутат міськради Яцек Цяпала, спеціаліст міської ради Ізабелла Єджейчак-Замольська, голова Острозької міської ради Олександр Шикер, голова Острозької районної ради Рустам Хутиз, голова Острозької райдержадміністрації Василь Дума, помічник народного депутата Сергія Буряка Микола Гончар, голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України, Почесний громадянин міста В’ячеслав Гамов, заступник голови Славутської районної ради Петро Притуляк, керівник апарату райдержадміністрації Наталія Войтюк, депутати обласної та міської рад, почесні громадяни міста.
Розпочалося свято на міській площі привітанням представників релігійних конфесій міста з престольним святом Різдва Пресвятої Богородиці та Днем міста.
Урочистою ходою пройшли установи та підприємства міста до міського Палацу культури, де й відбувся святковий концерт.
В колоні крокували працівники виконавчих органів Славутської міської ради, управління освіти міськвиконкому, Славутської центральної районної лікарні, ТОВ «Аква-Родос», ПАТ «Славутський Комбінат «Будфарфор», ПрАТ «Славутський хлібозавод», Славутської філії ПАТ «Хмельницькгаз», ТОВ «Сансервіс». Взяли участь у параді козаки та джури Славутської паланки МГО «Козацтво Запорозьке» та вихованці кінно-спортивної школи.
Із вітальними словами до славутчан та гостей звернувся міський голова Василь Сидор:
– Дорогі славутчани! Шановні гості! Я щиро вітаю вас із сьогоднішнім престольним святом Різдвом Пресвятої Богородиці та Днем міста. Впродовж багатьох років Славута зростала як одне із найбільших промислових центрів нашого регіону, яке розбудовував відомий рід князів Сангушків. Життя міста завжди було багате на події. 380 років тому Славута отримує престижне Магдебурзьке право – право вільно здійснювати місцеве управління. Так була закладена у місті основа нинішнього місцевого самоврядування. Десятиліттями люди працювали, робили добрі справи і ніщо їх не зупиняло. Я думаю, що у всьому цьому їм допомагала віра. Без віри напевно не було б тих досягнень, які ми маємо сьогодні.
Хочу сказати величезні слова вдячності ветеранам, які жили в дуже важкі часи, але не опускали рук, працювали, виховували дітей. Ми сьогодні гордимося нашим освітянським простором, нашими викладачами, досягненнями наших дітей. Хочу подякувати керівникам підприємств, організацій, які працюють, дбають про людей та їх соціальний захист і своєчасно виплачують заробітну плату.
На превеликий жаль, сьогодні місцеве самоврядування знаходиться у вкрай скрутному становищі, але живеться нам не важче, аніж жилося нашим батькам. Ми працювали і надалі будемо працювати над розвитком нашого міста, примноженням його здобутків.
Слова подяки депутатам обласної та міської рад за те, що відстоюють інтереси нашої територіальної громади. Хочу подякувати депутату Верховної Ради Сергію Буряку, який допомагає вирішувати проблемні питання. Мені приємно, що сьогодні славутчани позитивно відносяться до свого міста, його історії та культури. Вони вкладають свої сили та енергію для того, щоб Славута ставала кращою. Дорогі славутчани, бережімо і надалі наше рідне місто, примножуймо його надбання, оберігаймо наші традиції та мову. Пам’ятаймо, що Україна починається саме з таких міст, як Славута!
За високий професіоналізм та з нагоди відзначення Дня міста Славута грамотами Хмельницької облдержадміністрації та Хмельницької обласної ради були нагороджені завідувач терапевтичним відділенням Славутської центральної лікарні Наталія Іващук, директор ПрАТ «Об’єднання «Прогрес» Володимир Скомаровський, директор станції юних техніків Василь Мельничук та начальник нижнього складу №1 ДП «Славутський лісгосп» – Василь Колбасов. Подяки Хмельницької облдержадміністрації та Хмельницької обласної ради було вручено електрогазозварнику структурного підрозділу ЖЕК №1 КП «Славутське ЖКО» Миколі Сосонюку та слюсару аварійно-відбудовних робіт Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства Руслану Рождественському.
За сумлінне виконання своїх службових обов’язків та з нагоди Дня міста Грамотою виконавчого комітету Славутської міської ради нагороджено начальника відділу пільг управління праці та соціального захисту населення – Тетяну Базан, заступника директора з навчально-виховної роботи Станції юних техніків Олену Бережну, директора Центру туризму та краєзнавства Олександра Лук’янчука, головного спеціаліста відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення Галину Пекарську, соціального робітника міського територіального центру Тетяну Ромець, завідуючу художнім відділом Дитячої школи мистецтв Ірину Ткач, заступника директора з навчальної частини Дитячої школи мистецтв Яніну Ткачук.
Диплом переможця конкурсу у номінації «Краща прилегла територія та благоустрій» отримали: багатоквартирний будинок по вул. Гната Кузовкова, 16 б, дошкільний навчальний заклад № 9 «Теремок», вул.Козацька, 49, Голицьке лісництво державного підприємства «Славутське лісове господарство», приватний будинок по вул. Тараса Шевченка № 95, який на праві власності належить Вірі Максимчук.
Найактивнішим та найуспішнішим старшокласникам було призначено щомісячну стипендію міського голови. Цьогоріч сертифікати на її отримання вручили Христині Висоцькій, Богдану Мосіюку, Анні Войтюк (ЗОШ № 1); Інні Шпак, Богдану Марисюку (ЗОШ№3); Іванні Дідич, Вікторії Дем’янюк (ЗОШ№4); Анастасії Ковальчук, Ользі Єфимович (НВК «ЗОШ I-Ш ступенів гімназія № 5»); Анастасії Рабчун, Анастасії Дудніковій (НВК «Школа-гімназія»); Олександрі Катериненко, Юлії Звєрєвій, Наталії Коршак (НВК «СШ І-ІІІ ст., ліцей «Успіх»).
Привітали славутчан гості святкової програми.
Депутат обласної ради Валентина Сабінська:
– Від імені колег-депутатів, від себе особисто вітаю усіх славутчан із престольним святом та Днем міста. Наше місто щороку готується до свого Дня народження і стає з кожним роком все кращим. Для тисяч поколінь славутчан, які народилися тут, найдорожчою є рідна земля. А кого привели сюди життєві дороги полюбив це місто назавжди.
Нелегко сьогодні вирішуються питання на рівні обласної ради, але коли питання стосуються нашого міста, то всі депутати, обрані вами, об’єднуються. Хочеться, щоб сьогоднішнє свято запам’яталося для гостей нашого міста не осінніми туманами і холодним дощем, а сонячними посмішками славутчан, теплотою їхніх сердець і щедрістю душі.
Славутчанам бажаю достатку в сім’ях, добра, здоров’я і нових світлих радісних подій у житті.
Голова Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України, Почесний громадянин міста Славута В’ячеслав Гамов:
– Дорогі славутчани! Щиро вас вітаю із сьогоднішнім святом. Для мене День міста Славути – це можливість зустрітися з рідними людьми, зі своєю Малою Батьківщиною. Я радий, що зростав у цьому чудовому місті. Щиро вдячний педагогічному колективу Славутської ЗОШ №1 за те, що виховали мене і дали путівку в життя. Кожного року я намагаюся посприяти тому, аби 1-2 класи ЗОШ №1 побували у Києві, подивилися нашу столицю і з новими враженнями повернулися в наше місто. Пишаюся тим, що мав дотичність до передачі комплексу військового містечка, до створення професійно-технічного ліцею. Це все вдалося здійснити у доволі важкі часи, коли відбувалося скорочення профтехосвіти. Незважаючи ні на що, сьогодні наші діти мають можливість навчатися та здобувати професію.
Я працюю в громадській організації «Хмельниччина в Києві». Зараз ми створюємо товариство, яке б допомагало нашим юним талановитим славутчанам реалізувати себе – в мистецтві, в науці. Ми хочемо, щоб вихідці зі Славути, які нині займають високі посади, допомагали юному поколінню нашого міста.
Помічник народного депутата Сергія Буряка Микола Гончар:
– Шановні славутчани! Від імені народного депутата Сергія Буряка, від себе особисто щиро і сердечно вітаю з цим великим християнським святом і Днем народження вашого міста. Незважаючи на те, що на віку Славути налічується не одне десятиліття багатих сторінок історії, місто є молодим. Адже статистика говорить про те, що кожного року в Славуті одружується близько 400 пар, народжується більше 400 дітей. Це означає, що у місті проживає багато молодих людей. Це дуже приємно, адже вони – наше майбутнє. Радує і те, що підприємства зуміли зберегти та примножити свої потужності. Завдяки відкриттю двох нових підприємств, були працевлаштовані близько 400-от славутчан. Славута має ще багато досягнень, якими може пишатися.
Сьогодні, в день цього великого свята, за дорученням Сергія Васильовича Буряка та з метою підтримки молодих сімей у вихованні здорових, активних дітей, покращення благоустрою міста хочу вручити славутчанам сертифікат на два дитячо-спортивні ігрові комплекси вартістю 60 тисяч гривень.
Від імені представників Острожчини привітав славутчан міський голова міста Острога Олександр Шикер:
– Нам дуже приємно бути присутніми на цьому святі, так як ми з вами недалекі сусіди. Нещодавно славутчани побували в нас на Дні міста, а сьогодні ми радо завітали до Славути. Приємно, що у вашому місті вершаться добрі справи, які прославляють його. Хочеться вірити, що Славута і надалі буде прикладом для наслідування багатьом містам регіону.
Усім славутчанам бажаю міцного здоров’я, добробуту, Божої благодаті і нових звершень на благо вашого міста.
Керівник апарату Славутської райдержадміністрації Наталія Войтюк:
– Шановні славутчани та гості славного міста Славута! День міста завжди хвилююча подія для його мешканців. Це улюблене всіма городянами свято є гарною нагодою отримати наснагу та натхнення для нових добрих справ. Це свято усіх, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись за покликом серця та залишився назавжди в цьому славному місті. Славута відома не лише на теренах Хмельниччини, але й далеко за її межами.
Від імені голови райдержадміністрації вітаю усіх славутчан, представників старшого покоління, тих, хто пройшов і війну і голод, не втратив віру, продемонстрував приклад безкорисливого служіння Малій Батьківщині, змінюючи своєю працею кожний день життя міста на краще. Вітаю також молоде покоління, яке визначає та буде визначати долю міста в майбутньому. Нехай зростає та процвітає наше славне місто!
Заступник голови Славутської районної ради Петро Притуляк:
– Шановні славутчани! Прийміть найщиріші вітання від імені Славутської районної ради, від депутатів Славутської районної ради та від мене особисто з Днем народження міста. Я половину свого життя прожив у Славуті і дякую долі, що вона занесла мене в це прекрасне місто. Славута стала моєю домівкою. Хочу побажати зростання та процвітання нашому місту. Вам, Василю Богдановичу, як міському голові, депутатському корпусу, виконавчому комітету ми бажаємо, щоб завдяки вашим умінням, вашій праці місто стало кращим не лише на Хмельниччині, а й в Україні. Щастя вам та злагоди!
Заступник міського голови м. Сулейов Ян Анджейчик:
– Дорогі мешканці Славути, дякую за запрошення на святкування вашого Дня міста. Сьогодні ми познайомилися із багатьма приємними людьми і приємно вражені доброзичливістю славутчан. Щиро вітаємо вас з цим чудовим святом і сподіваємося, що наші громади і надалі плідно співпрацюватимуть.
За доброю традицією міський голова привітав подружню пару – Ольгу та Євгена Душкових з народженням синочка.
Привітав Василь Богданович і двох молодих закоханих людей – Ольгу Гаврилюк та Дмитра Прилуцького, які цього дня зареєстрували свій шлюб та стали однією родиною Прилуцьких.
Для славутчан та гостей в міському Палаці культури була організована концертна програма за участі гурту «Made in Ukraine».
Вікторія Федорчук, прес-служба
Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії