До відома громадян

На адресу голови облдержадміністрації Василя Ядухи надійшов лист від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» щодо газозабезпечення теплопостачальних підприємств, який був перенаправлений комунальним підприємствам області та м. Славути. У листі, зокрема, йдеться: «Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.04.13 № 327-р «Про затвердження прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу в Україні на 2013 рік граничний обсяг природного газу теплогенеруючим підприємствам та ТЕЦ на 2013 рік для виробництва теплової енергії для потреб населення, релігійних організацій та творчих спілок становить 6.3 млрд. куб. м.
Однак, протягом 6 місяців 2013 року теплопостачальні підприємства для виробництва теплової енергії, що відпускається зазначеним категоріям споживачів, вже фактично спожили 4,5 млрд. куб. м природного газу. Тобто, наявність газу на ІІ півріччя 2013 року для зазначених категорій споживачів становить 1,8 млрд. куб. м, у той час прогнозне споживання газу на цей період складе 3,8 млрд. куб. м.
Таким чином, природний газ, що постачається теплопостачальним підприємствам для виробництва теплової енергії для потреб населення, релігійних організацій та творчих спілок за ціною 1 309,20 гри. за тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування і розподіл природного газу) закінчиться вже в листопаді 2013 року.
В цьому випадку Компанія буде вимушена здійснювати поставку природного газу для виробництва теплової енергії для потреб населення, релігійних організацій та творчих спілок не за ціною 1 309,20 грн. за тис. куб. м. а за ціною 4 588,54 грн. за тис. куб, м (з урахуванням ПДВ, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування і розподіл природного газу).
Враховуючи наведене та з метою стабільного проходження опалювального сезону, пропонуємо розпочати вирішення питання щодо залучення теплопостачальними підприємствами області додаткових фінансових ресурсів, в тому числі кредитних, для закупівлі природного газу у листопаді – грудні 2013 року для виробництва теплової енергій для потреб населення, релігійних організацій та творчих спілок за піною 4 588,54 гри. за тис. куб. м. або переведення теплопостачальних підприємств на роботу на альтернативних видах палива.»

Виконуючий обов’язки голови правління «Нафтогаз України» В.Франчук

Розміщено:
Редакція «Вісті громади».
+380384272241 visti_sl@ukr.net

Розміщенно в Без категорії