Звернення депутатів Славутської міської ради

Ми, депутати Славутської міської ради глибоко занепокоєні черговим витком політичних спекуляцій навколо спільного Українсько – Польського історичного минулого, яке не завжди було простим і добросусідським.
Як відомо, в історії взаємин поміж нашими народами були також і конфлікти, спричинені обставинами, незалежними від волі звичайних людей.
Особливо драматичними подіями позначене ХХ ст., а серед них – вражаюча Волинська трагедія 1943 року, коли жертвами кровопролиття та депортацій з обох сторін стали десятки тисяч поляків, українців та громадян інших національностей.
Схиляючи голови перед всіма жертвами цієї страшної трагедії, ми засуджуємо резонансну заяву 148-ми депутатів Верховної ради України щодо визнання подій на Волині актом геноциду польського народу і розцінюємо її, як провокаційну спробу розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Натомість, ми позитивно сприймаємо слова взаємного прощення та примирення, з якими в 70-у річницю Волинської трагедії до українців і поляків звернулися церкви та релігійні організації обох наших держав. Це свідчення не лише вірності основним цінностям їхнього релігійного вчення, але й будування спільного майбутнього наших народів в об’єднаній Європі.
Відтак закликаємо політичні сили та громадські організації України та Польщі не спекулювати на темі Волинської трагедії та не нагнітати емоцій навколо важких сторінок українсько-польської історії.
Закликаємо говорити правду про минуле, але жити майбутнім, яке бачимо в нашій спільній європейській долі.
Cхвалено одноголосно депутатами на засіданні 32 сесії Славутської міської ради.

Розміщенно в Без категорії