«Щедрик» повернувся з черговою перемогою!

27-28 липня зразковий дитячий фольклорний гурт «Щедрик» Славутської ДШМ (керівник Т. Маліновська) побував на Міжнародному святі літератури і мистецтв «Лесині джерела» у м. Новоград-Волинському. Цьогоріч воно було приурочене двом пам’ятним датам – 100-річчю з дня смерті відомої поетеси та 50-річчю створення музею Лесі Українки. Місто у ці святкові дні стає центром літератури, поезії, пісні та запального танцю, декоративно-ужиткового мистецтва, місцем високого духовного спілкування талановитих та творчих людей України, гостей із далекого та близького зарубіжжя. В урочистостях брали участь: заступник Міністра культури України Віктор Балюрко, народний депутат України Володимир Литвин, представники делегацій з України та восьми країн світу.
Серед чисельних заходів свята у програмі «Лесиних джерел» є дещо особливе – те, що поєднує видатну землячку із простим людом. Із самого дитинства Леся Українка захоплювалась українським словом, українськими піснями, занотовувала кожну нову почуту пісню, щоб залишити по собі спадок нащадкам. Вона залишила спадок, а поціновувачі автентичних пісень, у знак вдячності, продовжують традицію народного співу. Тому в рамках свята пройшов Всеукраїнський конкурс автентичного співу «Животоки», в якому взяли участь і вихованці «Щедрика». За чотирнадцять років про конкурс уже знають по всій Україні. Із задоволенням сюди приїздять кращі виконавці з різних регіонів, а головне – їх щороку стає більше, що свідчить про престиж конкурсу. Цього року сюди прибули виконавці із Закарпатської, Волинської, Хмельницької, Донецької,Черкаської, Чернівецької, Вінницької, Херсонської, Рівненської і Житомирської областей. Кращих визначали у двох номінаціях, і в залежності від віку учасника. Нелегке завдання – визначати переможців – вправно виконали справжні професіонали, які увійшли до складу журі, на чолі із Раїсою Володимирівною Цапун.
Члені журі відмітили, що, порівняно із минулими роками, рівень учасників цьогорічного конкурсу на стільки високий, що неймовірно важко було визначити переможців. І дуже приємно, що у номінації «гуртовий спів» перемогу та диплом лауреата І премії здобув наш славутський гурт «Щедрик», а солістка гурту Юлія Савчук отримала диплом лауреата ІІ премії! Подяки також отримали солісти Вікторія Савчук, Олександра Григорук, Дар`я Форсюк, Діана Кірциделі, Тетяна Семенюк, Денис Хижавський.
Під час нагродження із вуст членів журі прозвучало дуже багато схвальних відгуків на адресу гурту «Щедрик». Відмічено було високий рівень виконання, чудовий підбір репертуару, колорит старовинного традиційного костюма, сценічну культуру кожного із учасників колективу. Прекрасно сприймали в залі виступ наших виконавців і слухачі у залі. Як відмічає керівник гурту «Щедрик», «конкурс такого високого рівня виконавців саме автентичного співу, мабуть, єдиний в Україні, тому приємно, що наші діти завдяки своєму таланту та старанній підготовці стали найкращими!»
Хочеться привітати і вихованців зразкового гурту «Перлинка», які теж гідно представили наше місто, а саме: подяки конкурсу отримали Мирослав Сайпель та Анна Пермінова, лауреатом ІІІ премії стала Марія Ющук, І премію здобув Губаренко Євген.
Приємно, що незважаючи ні на спеку, ні на втому, учасники залишились задоволені конкурсом, а глядачі – тим паче. Вони зарядились енергією «Животоків» на цілий рік!
Сторінку підготовлено
прес-службою Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії