Продовжується робота за наслідками ревізії 2012 року

Впродовж 2012 та початку 2013 року у виконавчому комітеті Славутської міської ради різними установами органів державної влади проведено цілу низку перевірок. Деякі з них досліджували окремі питання, частина зосереджувалась на перевірці комплексу питань фінансово-господарської діяльності, одні – короткотривалі інші – здійснюються впродовж кількох днів, а нерідко й кількох тижнів. Поза сумнівом, один із найсуворіших іспитів, посадовцям довелось складати під час проведення ревізії Державною фінансовою інспекцією України (ДФІ) в липні минулого року. Двадцять інспекторів ДФІ із Запорізької, Вінницької, Житомирської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Львівської областей та міста Києва скрупульозно перевіряли фінансово-господарську діяльність у всіх структурних підрозділах виконавчого комітету та деяких комунальних підприємств Славутської міської ради. Ця перевірка стала справжнім випробовуванням на професіоналізм службовців органів місцевого самоврядування та працівників комунальних підприємств міста. Впродовж місяця, мало не по кожній цифрі, доводилось обґрунтовано доводити правомірність власних дій.
До завершального етапу ревізування (висунення вимог про усунення виявлених порушень) вдалось переконати ДФІ, що на належному рівні органами місцевого самоврядування проводиться робота по впорядкуванню договірних правовідносин. По відповідних питання фінінспекцією визнано наявність власних помилок та недостатність дослідження ситуацій. Це була так би мовити перша перемога у відстоюванні законності дій посадових осіб виконавчого комітету Славутської міської ради.
Наступні кроки – подання декількох адміністративних позовів до суду про часткове визнання неправомірними та скасування вимог ДФІ, пред’явлених до виконавчого комітету Славутської міської ради його фінансового управління та управління праці і соціального захисту населення, а також до Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства.
Переважна частина вимог про усунення порушень законодавства, на наш погляд, суперечила законодавству, та не підтверджувалась фактичними обставинами справ. Саме ця частина стала предметом вищезазначених оскаржень до судових інстанцій.
У Хмельницькому окружному адміністративному суді, а згодом і у Вінницькому апеляційному адміністративному суді вдалось визнати неправомірною та скасувати вимогу ДФІ в Рівненській області до управління праці та соціального захисту населення.
Цими судовими інстанціями розглядалась справа за позовом фінансового управління виконавчого комітету Славутської міської ради про визнання вимог ДФІ в Запорізькій області неправомірними та їх скасування. Рішення по даній справі прийнято переважно на користь органів місцевого самоврядування м. Славути.
Крім цього, виконавчий комітет Славутської міської ради звернувся до суду із аналогічною позовною вимогою, щодо визнання неправомірними та скасування вимог ДФІ. Рішення апеляційної інстанції, також винесено переважно на користь міської ради.
Не зважили інспектори на той факт, що до початку ревізії виконавчим комітетом розпочато ряд заходів щодо проведення претензійно-позовної роботи із недобросовісними боржниками, які уникали добровільної сплати коштів за договірними зобов’язаннями. Коли розпочалась перевірка, цей процес уже тривав, з дотриманням необхідних процедурних та процесуальних вимог. Розпочаті заходи однаково були б завершені, отож втручання інспекторів-ревізорів на ці результати не впливало. Проте, з незрозумілих причин, в акті ревізії було зафіксовано, що це виявлено ревізією.
Загалом за наслідками ревізії, що проводилась влітку 2012 року відкрито провадження по 8 справах, які розглядались окружним та господарським судами у м. Хмельницькому, господарським судом у м. Рівне, Вінницьким апеляційним судом. По даних справах забезпечено участь представників органів місцевого самоврядування у більш ніж 20 судових засіданнях, в яких вдалось довести, що відсутні правопорушення, які призвели до втрат, збитків, недоотримань до бюджету .
Необхідно зазначити, що на даний час триває процес оскарження результатів ревізії, з якими не погоджуються виконавчі органи міської ради та Славутське УВКГ у Вищому адміністративному суді України, але й за наявними результатами докладених зусиль, переконливо доведено, що у роботі міської влади та комунальних підприємств відсутні зловживання та недобросовісність. Попри виявлені недоліки в роботі жодного працівника, за результатами ревізії не притягнуто до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Перший заступник міського голови Микульський С.В.

Розміщенно в Без категорії