1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей

День захисту дітей, який припадає на перший день літа, – одне з найстаріших міжнародних свят, його відзначають у всьому світі з 1950 року. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.Міжнародний день захисту дітей – це, перш за все, нагадування дорослим про необхідність дотримання прав дітей на життя, на свободу думки і релігії, на освіту, відпочинок і дозвілля, на захист від фізичного та психологічного насильства, на захист від експлуатації дитячої праці як необхідних умов для формування гуманного і справедливого суспільства.
У 1959 році ООН прийняла Декларацію прав дитини, до якої увійшли статті, що закликають батьків, державні органи, місцеву владу та уряди, неурядові організації визнати викладені в них права і свободи дітей та прагнути до їх дотримання. Декларація мала лише рекомендаційний характер і не мала обов'язкової чинності.
Першим і основним міжнародно-правовим документом, в якому права дитини розглядались на рівні міжнародного права, стала Конвенція про права дитини, прийнята ООН 20 листопада 1989 року і ратифікована рекордною кількістю країн. На середину вересня 1997 року Конвенцію про права дитини ратифікувала 191 держава.
В нашій дежаві Конвенція була ратифікована Верховною Радою Української РСР 27 лютого 1991 року. Цей найбільш широко ратифікований документ встановлює в якості міжнародного закону чотирьох основних вимог, які повинні забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист дітей і забезпечення активної участі в житті суспільства.
За роки незалежності в Україні вдалося розробити і прийняти законодавство з охорони дитинства, яке відповідає європейським стандартам та Конвенціїї ООН про права дитини. Серед них Закон України «Про охорону дитинства», який визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток, встановлює основні засади державної політики у цій сфері.

Розміщенно в Без категорії