Держава-місто-люди

Про те, як у сучасній Україні вдається розвивати своє місто за будь-яких державних «погодних» умов ділився із громадськістю міський голова Славути Василь Богданович Сидор. Щорічний звіт очільника міста перед громадою став не лише віддзеркаленням досягнень у різних галузях Славути та амбіційних планів на майбутнє, але й свідченням того, що громадяни нагально потребують живого діалогу із вищими органами державної влади. Адже людей непокоять багато питань, на які орган місцевого самоврядування, будучи законодавчо обмеженим у своїх правах, не може надати відповідь.

Силами громади міста
– Славута стала одним із найкраще благоустроєних міст України. За результатами всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» місто Славута зайняло друге призове місце.
– Втілюються цільові програми суспільно важливого значення, спрямовані на підтримку усіх сфер міста. Таких у 2012 році, за активної участі громадськості, було прийнято десять. Так, Славута має програму соціально-економічного та культурного розвитку, відпочинку та оздоровлення дітей, забезпечення чистою питною водою, охорони навколишнього природного середовища, сприяння створенню та функціонуванню ОСББ та багато інших програм, що спрямованні на послідовний та системний розвиток міста.
– Успішно діє проект «влада і громада – конструктивний діалог». Щорічні соціологічні дослідження, постійно діюча «гаряча» телефонна лінія 2-35-92, онлайн форум (на веб-сайті – www.slavuta-mvk.gov.ua), регулярні прийоми громадян сприяють ефективному діалогу влади і громади. Протягом звітного періоду, згідно із затвердженими графіками, міським головою проведено 15 особистих та виїзних прийомів громадян, на яких побувало 117 громадян. 153 звернень громадян надійшли через онлайн форум та «гарячу» телефонну лінію. Всього до виконавчого комітету міської ради надійшло протягом 2012 року 1733 звернення.
– Виконавчий комітет Славутської міської ради отримав сертифікат відповідності виконання повноважень органу місцевого самоврядування вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2008. Значно підвищено рівень надання адміністративних та інформаційних послуг громадянам. Силами працівників міськвиконкому впроваджується електронна система документообігу.
– Налагоджена співпраця з вуличними та будинковими комітетами, ОСББ. Проводиться активна співпраця з 17 квартальними комітетами та 173 будинковими комітетами – проводяться зустрічі та надається методична допомога для голів комітетів. Крім того, працівниками управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та благоустрою надається постійна консультативна допомога щодо створення та функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку не лише представникам уже існуючих ОСББ, а й для усіх бажаючих жителів міста, надається методичний матеріал з даного питання. Протягом 2012 року таку інформацію було надано для представників 11-ти будинків.
– Міста європейських держав хочуть співпрацювати зі Славутою. Лише у 2012 році офіційні представники міста та юні славутчани у відповідь на отримані запрошення побували у містах Пріверно (Італія), Нєполоміце та Сулевйов (Польща). Представники вказаних міст також із радістю відвідали Славуту, окрім того із метою обміну досвідом приїзжала до нашого міста делегація із м. Александров-Куявський (Польща).
– Стрімко реконструюються та ремонтуються мережі міста. Покращується якість води. За 2012 рік замінено 715 м.п. теплових мереж, реконструйовано водопроводи на вулицях Миньковецька та Ватутіна. Виконано поточний ремонт водопровідних мереж на вул. Соборності, 39 та 41, Б.Хмельницького, Привокзальна, Кн. Сангушків, Острозька, Кошового, Злагоди,55, а також поточний ремонт водопроводів і колодязів на вулицях Ізяславська, Сокола, Чкалова, Садова. Щодо поточного ремонту каналізаційних мереж, то він здійснювався на вулицях Одухи та Садова. Виконано поточний ремонт колодязів інженерних мереж на вул. Грушевського. Завершено реконструкцію "Південного" та "Центрального" водозаборів (ІІІ черга). А також: проводилися поточні ремонти водорозбірних колонок, запірної арматури на КНС 3-7, свердловинах 5,7-9; облаштовано частину водопроводу до ТДВ Славутського цикорієсушильного заводу; встановлено водоміри на вул. Набережна, 63; замінено каналізаційний колектор на вул. Лісній; облаштовано водопровід та каналізацію до будинку на вул. Я. Мудрого; проведений капремонт водопроводу та каналізації до ДНЗ №1 «Оленка» на вул. Миру,76; облаштовано водопровід на вул. Миру; здійснювався поточний ремонт водогону між свердловинами №6-7 та свердловинами №7-8; відремонтовано водопровідний ввод до будинку №40 на вул. Я. Мудрого та інші поточні роботи. Впродовж 2012 року підключено 83 абонента.
Незважаючи на постійне впровадження енергозберігаючих технологій, для Славутського УВКГ залишається проблемним питанням стрімкий ріст на державному рівні ціни на електроенергію. Так, якщо проаналізувати споживання електроенергії Славутський УВКГ та її вартість впродовж 2010-2012 років, то маємо наступну картину: 2010 рік – спожито 3 563 556 кВт електроенергії, вартість її з ПДВ становила – 2 872 216,38 грн.; 2011 рік – спожито 3 122 987 кВт, вартість з ПДВ становила – 3 066 654,46 грн.; 2012 рік – спожито 2 894 051 кВт, вартість з ПДВ становила – 3 260 648,28 грн.
– Дороги та тротуари міста отримують нове життя. Завершено перший етап реконструкції стратегічної для Славути об’їзної дороги вулиці Ярослава Мудрого. Реконструйовано дороги на вулицях Монастирській, М. Коцюбинського. Капітально відремонтовані дороги вулиці Грушевського (між вул. Ярослава Мудрого і пл. Шевченко та між вул. Ярослава Мудрого і Кузовкова), провулку Новомісного. Побудований тротуар на вулиці Козацькій. Продовжується ремонт асфальтобетонного покриття при будинковихтериторій території, зокрема, такі роботі проводилися минулого року на вул. Козацька №46,48,50. Значна увага приділяється поточному ремонту доріг, зокрема, на вулицях Соборності, Козацька, Богдана Хмельницького, Миру, Ярослава Мудрого, Івана Мічуріна та провулку Федора Михайлова.
– Розпочато благоустрій мікрорайону «Сонячний». У 2012 році значна частина коштів була зосереджена на влаштуванні зливової каналізації даного мікрорайону, яка є одним із його елементів благоустрою. У поточному році роботи тут будуть продовжені.
– Вулиці та провулки міста – освітлюються. В 2012 році розпочато реконструкцію вуличних мереж електропостачання по вул. Привокзальна та Ганнопільське шосе. Завершено роботи по капітальному ремонту вуличного освітлення по вул. В. Стуса та поточному ремонту мереж вуличного освітлення по вул. О. Кошового.
– Використання енергоносіїв щоденно аналізується. Впроваджено програму щоденного моніторингу споживання енергоносіїв «Енергобаланс», завдяки якій збираються та аналізуються дані споживання усіх видів енергоносіїв установами і закладами міста.
– Впроваджено роздільний збір сміття. Встановлено 23 контейнера для збору ПЕТ пляшки та 4 контейнера для збору скла. Кошти отримані від здачі вторинної сировини було використано на облаштування 3-ох дитячих майданчиків (по вул. Ярослава Мудрого, вул. Сокола та вул. Церковна). Організовано збір паперу в освітніх закладах міста. Вже закуплено для роздільного збору сміття 77 сучасних контейнери.
– Вирішуються житлові питання громадян. Видано 11 ордерів для заселення житлової площі у гуртожитках комунальної власності міста для працівників: освіти – 1, медицини – 2, міліції -2, бюджетної сфери міста – 2, підприємств, установ та організацій – 5.
– Успішно освоюється субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. У 2012 році освоєно коштів субвенції на загальну суму 2954,924 тис. грн. дані кошти були спрямовані на виконання ряду необхідних капітальних та поточних робіт мереж, доріг міста, об’єктів благоустрою, покрівель житлових будинків тощо. Щоквартально звіт про використання даних коштів друкується в газеті «Вісті громади» №2 від 11.01.2013р.
– Славутська ЦРЛ має сучасний рентгенкабінет. Проведено капітальний ремонт рентгенологічного кабінету за кошти виділені з бюджету міста на суму – 66300 грн. А також для розширення лапароскопічних операцій придбано резектоскоп, для розширенні діагностики захворювань – гематологічний аналізатор.
– Ефективною є співпраця громадських формувань з охорони громадського порядку. В 2012 році члени громадського формування були задіяні на 152 патрулювань з охорони громадського порядку. Було розкрито 14 злочини, виявлено та задокументовано 53 адміністративних правопорушень.
– У відповідності до міської програми «Вчитель» зміцнюється кадровий потенціал закладів освіти міста. Відсутня заборгованість по заробітній платі, виплачено щорічну винагороду за сумлінну працю у сумі 38853 грн. Вчителям, які виховали переможців обласних олімпіад та конкурсів встановлено надбавки у розмірі від 15 до 30 % посадового окладу. За складність та напруженість в роботі 23 педагогічним працівникам встановлено доплати у розмірі 25-50 % посадового окладу. З 366 педагогічних працівників 360 мають вищу освіту, 142 – вчителі вищої категорії, 28 вчителів – методистів, 60 мають звання «старший вчитель». Серед вчителів міста 1 кандидат наук, 1 пошуковець аспірантури, 3 педагогічних працівники навчаються в Університеті менеджменту освіти при Академії педагогічних наук України.
Педагогічний колектив НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» є учасником Всеукраїнського психолого – педагогічного проекту Академії педагогічних наук «Вибір успішної професії». Академія педагогічних наук Міністерства освіти України співпрацює з директором ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Янісевич Іриною Валеріївною над науковим проектом «Розвиток пізнавальної активності та самостійності учнів на уроках» та з Катериненко Анатолієм Валентиновичем, вчителем біології ЗОШ №1 по вивченню червонокнижних рослин Полісся, Теребіжі.
– Модернізується матеріально-технічна база освітніх закладів. Впродовж 2012 року в закладах освіти міста проведена значна робота по підготовці матеріально-технічної бази, освоєно 159,8 тис. грн. коштів міського бюджету, 831,0 тис. грн.- з цільового фонду міськвиконкому та залучено 210,9 тис. грн. спонсорських коштів.
Розпочато роботи з реконструкції басейну та укріплення зовнішньої стіни актового залу ДНЗ №3. Встановлено електрокотел та проведено частковий ремонт мережі внутрішнього опалення в ЗОШ №4 та ремонт внутрішньої мережі опалення приміщення Екологічного центру школярів, НВО № 1, ЗОШ №3. Значні ремонтні роботи проведено в ДЮСШ. Проведено ремонт паркану НВК «загальноосвітня школа,гімназія» №5 та виготовлено секції металеві для зовнішнього паркану ЗОШ № 3. Завершено роботи з утеплення корпусу початкових класів у ЗОШ № 4. Виконано роботи з ремонту п’яти внутрішніх санітарних вузлів у ДНЗ №1 та ДНЗ № 3, відремонтовано трубопровід внутрішньої каналізації у ДНЗ№ 9.
Замінено на енергозберігаючі віконні блоки в ЗОШ №4, ЗОШ № 6, ДНЗ № 4, ДНЗ№6, ДНЗ №9, дверні блоки в ЗОШ № 3, ЗОШ №4, НВО № 2, ДНЗ № 3, ДНЗ №4, ДНЗ №7. Придбано дитячих ліжечок в НВО № 1 та спортивного інвентаря в ДЮСШ на загальну суму 35,5 тис. грн .
Інтерактивними класами забезпечені ЗОШ №1, ЗОШ №3, ЗОШ №6, НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх».
– Збільшено охоплення дошкільним вихованням дітей міста. Відсоток охоплення є одним з найкращих в області і складає 99,6% (1645 дітей). Додатково відкрито 3 дошкільних групи в НВО №1. У місті діє Центр розвитку дитини «Дивосвіт» на базі ДНЗ №4 «Сонечко». Даний заклад відвідує 117 дітей віком від одного року до шести, в тому числі 4 дітей з особливими потребами.
– У місті успішно реалізується проект «Обдарована дитина». 12 талановитих та обдарованих старшокласників отримують стипендію міського голови, на яку з міського бюджету виділено 17801 грн. 27 випускників 2012 року нагородженні золотою та срібною медаллю, 22 – отримали відзнаку міського голови «Юна надія». У місті активно діє молодіжна дорадча рада при міському голові, члени якої є активними учасниками життєдіяльності міста.
– Молодь активно залучається до позашкільного виховання. Функціонує 5 позашкільних закладів, в яких виховується 2933 вихованці (78,4% від загальної кількості учнів). Вихованці позашкільних закладів на обласних та Всеукраїнських змаганнях здобули 63 перших місць, 45 – других та 43 – третіх. Особливо варто відмітити роботу клубу «Повір у себе» Будинку дитячої творчості, де організовано змістовне дозвілля та створено умови для розвитку творчих здібностей дітей з особливими потребами.
– Різноманітні спортивні секції відкриті для юних славутчан та дорослих. На базі Дитячо-юнацької спортивної школи в 2012 році додатково відкрито секції армійського рукопашного бою та бойового гопака. Здійснено реконструкцію в приміщеннях тепломережі та гуртожитку ЖКО, де сьогодні займаються діти та дорослі учасники клубу настільного тенісу «Золота ракетка» та шахового клубу. При НВО №1 «Дошкільний заклад початкова школа» у 2012 році взяли на роботу Майстра спорту України з плавання для якісного навчання дітей плаванню та підготовки спортивного резерву. Зараз іде набір двох груп на платній основі. Разом з тим всі діти даного навчального закладу мають змогу навчатися плаванню безкоштовно.
– Міська програма «Піклування» допомагає людям. У 2012 році надано матеріальну допомогу для 133 громадян на суму 27,9 тис. гривень. Виділялась допомога на поховання для 26 чоловік на суму 12,5 тис. грн. Виплачена компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги для інвалідів І групи та людей, яким виповнилось 80 років та старшим для 125 чоловік на суму 164,3 тис. грн. Проводяться заходи щодо працевлаштування інвалідів, так за 2012 рік працевлаштовано 19 інвалідів та перебуває на обліку 105 інвалідів, направлено на навчання 14 осіб з обмеженими фізичними можливостями.
– Пенсіонери, інваліди, одинокі престарілі та непрацездатні громадяни отримують адресну соціальну допомогу. Комунальною установою «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» за 2012 рік надано 30 видів послуг, із них платних на суму 22869 грн. Впродовж 2012 року працівниками центру: обслуговувалось 308 одиноких та одинокопроживаючих осіб, із них 259 осіб потребують постійної опіки, соціально-побутового і медико-соціального обслуговування, інших видів адаптації та допомоги; надано послуг для 1535 осіб, які звертались в територіальний центр за платними так і за безоплатними соціальними послугами. Для 17 підопічних центру було надано безоплатну допомогу дровима в кількості 102 скл. м. на суму біля 7.0 тис.грн. Із інвалідами дитинства, глухонімими, яких на обслуговуванні в територіальному центрі 30 чоловік працює соціальний робітник-дактилолог. Для малозабезпечених підопічних територіального центру надано допомогу продуктами харчування на суму 2000 грн. та матеріальну допомогу грошима на суму 2300 грн. за рахунок благодійних організацій. В складі відділення соціально-побутової адаптації функціонує гурпа із 5-ти працівників терцентру та мобільна група із 4-ох працівників, які займаються соціальним патрулюванням на вулицях міста, виявленням бездомних осіб та безпритульних дітей (було виявлено 5 осіб).
– Активно працює у місті волонтерський рух. При Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено спеціалізоване формування «Школа волонтерів», в якому працюють 58 волонтерів.

У найближчих планах…
– Завершити будівництво об’їзної дороги Я. Мудрого.
– Облаштувати сквер імені Тараса Григоровича Шевченка із встановленням пам’ятника сину українського народу.
– Завершити благоустрій мікрорайону «Сонячний».
– Реконструкція гуртожитку під житловий будинок малосімейного типу по вул. Богдана Хмельницького, 156.
– Добудова НВК "Загальноосвітня школа, гімназія" №2.
– Завершити інвентаризацію земельних ділянок міста. Залучення інвестицій на базі існуючих вільних площ земельних ділянок.
– Подальше впровадження енергозберігаючих технологій.

Разом із громадою міста міський голова, депутати міської ради звертатимуться до вищих органів державної влади щодо наступних питань, що потребують нагального вирішення:
– Передача у комунальну власність територіальної громади міста майнового комплексу військового містечка № 23 (шпиталю), будинку культури «Комбінату «Будфарфор».
– Врахування пропозицій, наданих територіальними громадами міста Славути та 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС у Законі України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції».
– Впровадження адресної допомоги громадянам, в тому числі для пільгових перевезень.
– Регулювання тарифної політики, зокрема, ціни на газ та електроенергію. Введення єдиного тарифу на комунальні послуги. Зняття зобов’язання з комунальних підприємств сплачувати податок на додану вартість, що сприятиме зменшенню комунальних тарифів.
– Забезпечення належного функціонування медичної галузі. Розпочата медична реформа повинна приносити лише користь людям, а не бути загрозою їхньому життю.
– Належне фінансування галузі освіти, а не її оптимізація.

Післяслово
Василь Сидор, міський голова м. Славута:
– Я цілком і повністю розумію, що міського голову люди обирають для того, щоб він захищав їх інтереси та дбав про розвиток міста. У своїй щоденній роботі я пам’ятаю про зобов’язання, взяті перед територіальною громадою Славути, та завжди готовий до конструктивного діалогу. На превеликий жаль, сьогодні в Україні місцеві органи влади, які знаходяться найближче до людей, не мають можливості відповісти на всі питання своїх громад, адже їх повноваження – обмежені. Неодноразово ми зверталися до вищих органів державної влади щодо вирішення тих чи інших проблемних для міста питань, однак, і досі багато з них залишаються без реагування. Разом з тим, хотілося б щоб і народні обранці – депутати Верховної Ради, політичні партії – не лише під час виборчого процесу, але й після нього зустрічалися з людьми і роз’яснювали питання загальнодержавного значення.
Прес-служба Славутського МВК

Розміщенно в Без категорії