Для дружби не важлива порода

Одним із важливих критеріїв приналежності до європейської цивілізації є ставлення суспільства до тварин. Неконтрольована чисельність безпритульних собак дійсно створює проблему. Популяція бродячих тварин збільшується в чисельності в місцях проживання людей. Групи бездомних собак можуть нападати на людей, розносити інфекції або просто лякати дітей. Не обійшла ця проблема і наше місто.
З урахуванням ситуації, що склалась, у місті виникла нагальна необхідність у розробці та прийнятті міської Програми регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.
У місті вже не перший рік функціонує притулок для тварин, який розташований на території ЖКГ. На даний час у ньому знаходиться 13 безпритульних собак. У притулку тварин годують, надають медичну допомогу та проводять стерилізацію. Собак після стерилізації та карантину знову відпускають на волю, з кліпсою в усі, яка зазначає, що тварина вже простерилізована.
На днях вихованці Еколого-натуралістичного центру разом з керівниками гуртків відвідали притулок для тварин та принесли гостинці своїм чотирилапим друзям. Гуртківців не залишила байдужими розповідь працівника притулку про жорстоке ставлення деяких людей до тварин, відсутність відповідальності за тих, кого приручили.
З метою привернення уваги громадськості до проблем бездомних тварин, залучення учнів, небайдужих людей до волонтерської роботи з безпритульними тваринами, Еколого-натуралістичний центр школярів розробив проект «Відкрий тваринам своє серце» в рамках діючої програми. Проект передбачає проведення просвітницьких виставок, конкурсів, акцій та надання практичної допомоги.
Бездомні тварини не за своїм бажанням йдуть жити на вулицю, стають агресивними – це результат діяльності людини. І тільки людина, як істота сильне та розумне, в змозі вирішити цю проблему. Кожен, хто читає ці рядки, може зробити вагомий внесок в цю благородну справу. Хто з любов'ю до чотириногих друзів , а хто з любов'ю до рідного міста, з бажанням бачити його чистим, цивілізованим і сучасним.
Заступник директора
Еколого-натуралістичного центру школярів
Вовчук Оксана

Розміщенно в Без категорії