Увага, люди, потрібна допомога пернатим друзям!

З таким закликом до всіх небайдужих звертаються юннати Екологічного центру школярів.
На відміну від попередньої зими, коли сніг випав на Різдво, цього року «зимонька-снігуронька» запросила на свій бал ще з перших днів грудня. Ось тобі і 10-градусні морози і снігові замети.
Зараз саме той час, коли птахам дуже важко знайти собі корм під снігом та льодом, погодні умови не залишають шансу нашим пернатим друзям. Тому доля зимуючих птахів багато в чому залежить від доброти, щедрості і милосердя людини.
Доброю традицією в Екологічному центрі школярів стала підгодівля пернатих друзів протягом всього зимового часу. Заготовивши заздалегідь кормів та змайструвавши годівнички, гуртківці та педагоги постійно підгодовують пташок під час холодної пори року. Як підсумок природоохоронної акції, проводиться свято «День зимуючих птахів» та конкурс «Годівничка».
Зараз стоїть морозна погода і птахи потребують нашої допомоги. Нагадуємо усім небайдужим рекомендації Українського товариства охорони птахів:
«Процес травлення в птахів відбувається швидко й енергійно, а тому вони постійно потребують їжі. Найкращим кормом для птахів є звичайне соняшникове насіння, але пам’ятайте, воно має бути не смаженим. Дрібним птахам, що мають маленький дзьоб, важкувато добути ядро зі шкаралупи, тому радимо дещо потовкти насіння. Крім того, годівнички можна наповнювати просом, подрібненим кукурудзяним зерном. До речі, якщо у вас немає годівниці, сміливо насипайте корм на сніг. До такого імпровізованого «столу» теж злітатимуться птахи. До корму можна підмішувати насіння маку в невеликій кількості. Ним люблять ласувати чижі й зеленяки.
Не варто годувати птахів гречаними, пшеничними, ячмінними крупами, а також рисом і пшоном. Два останні види круп розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоди. Також не варто загодовувати птахів хлібом. Оскільки хліб для голодного птаха, як попкорн для голодної людини — швидко наповнює пустий шлунок, але не має поживної цінності для птахів. Більш поживними є зачерствілий торт чи тістечка, крихти з печива, залишки від іншої випічки, які багаті на жири.
Залишки відвареного рису чи макаронів, а також тіста, яке залишилося від випічки, багаті на крохмаль, тому добре підтримають тонус пернатих узимку.
Викладайте на пташиний стіл шматки сала, обрізки з м’яса. Кістки та жирні шматочки від м’яса, які залишаються після сімейної трапези, вабитимуть синичок і дятлів, а також сойок. Пам’ятайте, що ці продукти повинні бути несолоними (повністю без солі).»
Запам’ятайте, що підгодівля птахів взимку є одним з найважливіших біотехнічних заходів і одним із найреальніших шляхів допомоги пернатим. Гине пташка не від холоду, а від голоду.
Птахи чекають на вашу допомогу та віддячать вам навесні своїм милозвучним співом.
Захарчук Володимир, керівник гуртка «Саду мого дивосвіт» Екологічного центру школярів.

Розміщенно в Без категорії