У центрі уваги – теплопостачання

Згідно з розпорядженням міського голови № 59-р від 07.03.2012 р. створено робочу групу з розгляду надання дозволів жителям багатоквартирних житлових будинків на влаштування індивідуального опалення. У зв’язку із численними зверненнями громадян міста, які проживають у багатоквартирних житлових будинках, минулого тижня була проведена чергова зустріч представників робочої групи із жителями багатоквартирних будинків. У зустрічі взяли участь також депутати Славутської міської ради, працівники міськвиконкому, спеціалісти КП «Славутське ЖКО».
Перший пункт обговорення стосувався питання тарифоутворення на послуги з централізованого опалення. Так, для затвердження тарифів у сфері теплопостачання відповідний ліцензіат (у нашому місті це КП «Славутське ЖКО») подає до НКРРКП сформований відповідно до Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення (постанова КМУ від 01.06.2011, № 869) розрахунок з тарифу. Своєю Постановою НКРРКП затверджує тарифи на теплову енергію для КП «Славутське ЖКО». У свою чергу, відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» до повноважень Славутської міської ради належить встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, зокрема, і на послуги з централізованого опалення. При цьому, тарифи на послуги з централізованого опалення для кінцевих споживачів встановлюються з урахуванням тарифів на теплову енергію (виробництво, транспортування, постачання) та річних норм споживання теплової енергії у розрахунку грн./м. кв.
Щодо іншого питання – встановлення лічильників обліку теплоенергії в будинках, то присутніх було проінформовано, що їх планується встановити за кошти держбюджету, адже на сьогодні існують державні програми у енергетичній сфері, які орієнтовані на удосконалення систем теплозабезпечення. У разі надходження коштів лічильники будуть встановлюватися поетапно, при цьому, роботи щодо облаштування та повірки лічильників повинні проводити ліцензійовані спеціалізовані підприємства, а коштів на це в тарифах на тепло на сьогодні не передбачено.
Цікавило громадян на зустрічі питання можливості переходу на індивідуальне опалення та відключення від централізованого опалення. Про це детально розповів голова робочої групи, заступник міського голови з господарських питань Василь Остапчук:
– На сьогодні КП «Славутське ЖКО» надає послугу із централізованого опалення для 167 багатоквартирних будинків міста, а це – 4569 споживачів. При цьому кількість славутчан, які встановили у своїх квартирах автономне (індивідуальне) опалення, на даний час становить 3249 чоловік. Складною залишається ситуація із розрахунком підприємства за спожитий природний газ, заборгованість за який станом на 01.06.2012 року становить 12 млн. 916 тис. грн.; борг споживачів за теплопостачання для КП «Славутське ЖКО» складає 3 млн. 368 тис. Головна причина утворення заборгованості – зріст ціна за електроносії. Питання же державної компенсації за невідповідність у тарифі у розмірі 7 млн. 346 тис. грн. й досі залишається відкритим. З аналізу видно, що підприємство при існуючому тарифі 7,58 грн./м.кв. за послугу з опалення вже збиткове. Тому варто відмітити, що представники міської влади зацікавлені у позитивному вирішенні питання переходу на індивідуальне опалення.
За період з 2011 і до сьогодні у міськвиконком із письмовими заявами звернулося 55 громадян, які бажають перейти на індивідуальне опалення квартир та відмовитися від послуг з централізованого опалення. На даний час питання можливості встановлення приладів автономного опалення та відключення від ЦО регулюється Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 р. Наказом цього же Міністерства (№ 169 від 06.11.2007 р.) до наказу № 4 були внесені зміни, з яких випливає, що відключення від системи центрального опалення здійснюється лише за умови відключення всього будинку. Така практика була застосована по будинку № 23 на вул. Ізяславська. За поданням КП «Славутське ЖКО» робочою групою проводиться робота із мешканцями ще 9 будинків (вул. Паперника, 16,62, вул. Острозького, 2, 4, вул. Я. Мудрого, 13, вул. Кузовкова, 13, 15 та вул. Соборності, 33, 35).
З цього слідує, що будь-який багатоквартирний житловий будинок міста може перейти на індивідуальне опалення при умові, якщо всі його мешканці погодяться на це та узгодять між собою питання. Для соціально незахищених мешканців багатоквартирних будинків, які не мають фінансової можливості для встановлення індивідуального опалення міською владою передбачено можливість виділення часткової допомоги на встановлення приладів індивідуального опалення згідно з прийняттям рішення про внесення змін до Програми енергозбереження міста Славути на сесії міськради від 26.06.2012 року.
По закінченню зустрічі було прийнято рішення звернутися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ із письмовим зверненням, у якому буде йтися про незадоволенням чинним законодавством щодо правил відключення від ЦО та встановлення приладів індивідуального опалення та можливості спрощення процедури переходу з централізованого та індивідуальне теплозабезпечення.
Робочою групою й надалі буде проводитися аналіз по багатоквартирних будинках міста щодо можливості їх переходу на індивідуальне опалення. Бажаючим відключити окремий будинок від централізованого опалення звертайтися у відділ звернень громадян виконавчого комітету за адресою: вул. Соборності, 15, тел. 2-35-92.

Розміщенно в Без категорії