У фокусі подій

27-28 червня 2012 року в м. Полоцьк Республіка Білорусь пройшла міжнародна конференція на тему: «Від енергоефективного будинку – до енергоефективного міста!» – обмін досвідом і розширення співробітництва між м. Полоцьк, містами Білорусії і східного регіону Європи в області сталого енергетичного планування та енергозбереження.
Участь в конференції прийняли представники Європейського Союзу, Білорусії, України, Вірменії, Грузії, Азейбаржану, Німеччини, Молдови.
Під час конференції були розглянуті та обговорені наступні питання:
1. Політика Білорусії і Європейського Союзу в області енергозбереження та енергоефективності;
2. Ініціатива «Угода Мерів» та її виконання;
3. Досвід міст України, зокрема і м. Славута в «Угоді Мерів», встановлення структур енергоменеджмента в місті, створення плану дій з підвищення енергоефективності, енергозбереження та енергоефективності.
В складі делегації від України, яку представляла Асоціація енергоефективних міст України був присутній енергоменеджер міста Славута Сакалюк Дмитро.
Протягом конференції представниками міст України було приведено моделі енергетичного менеджменту, що ефективно виконують покладені на них функції, конкретні приклади впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій на об’єктах, напрацювання по розрахунках базового кадастру викидів в місті, а також плани написання планів дій з підвищення енергоефективності.
Особливий інтерес та підвищену увагу у всіх присутніх викликала програма щоденного моніторингу споживання енергоносіїв бюджетними та комунальними установами м. Славута «Енергобаланс», а також управлінська структура яка діє в місті для збору, аналізу та подальшого впровадження енергоефективних технологій в тому чи іншому закладі. Усіма присутніми було відмічено легкий та доступний інтерфейс та навігацію програми, що дає швидко та легко з нею працювати в сукупності із великим накопиченням різних показників, що дають можливість робити не поверхневий, а більш детальний та глибокий аналіз споживання енергоносіїв у закладі, установі, управлінні чи місті в цілому. Представниками деяких країн було висловлено бажання апробувати дану програму в містах яких вони представляють, наприклад м. Кишинів, Молдова.
Крім того було відмічено, що в м. Славута завдяки приділенням даним питанням великої уваги міським головою Сидором Василем Богдановичем, його розумінню важливості даного питання, впроваджено комплексний підхід для вирішення питань енергозбереження та енергоефективності, що дає вагомі переваги перед іншими містами, а також кращі показники впровадження відповідних проектів.
Важливо зауважити, що даний досвід оцінюється на лише за кордоном а й в Україні, про що було повідомлено під час виступу представниками асоціації енергоефективних міст України.

Розміщенно в Без категорії