Фестивальний тур гурту «Щедрик»

Новий сезон роботи фольклорного гурту «Щедрик» Славутської дитячої школи мистецтв приніс їм нові здобутки на творчій ниві, якими поділилася з нами керівник колективу Тетяна Маліновська.
Розпочалося все із запрошення на Всеукраїнський фольклорний фестиваль «Писанка», що проходив 21-22 квітня у м. Коломия Івано-Франківської області, який з 2006 року традиційно проводиться одразу після Великодня. У ці дні до Коломиї прибули офіційні делегації із багатьох країн світу. На міській площі гурти Коломийщини та гості із різних куточків України (Дніпропетровщини, Хмельниччини, Закарпаття, Тернопільщини, Львівщини та багатьох інших регіонів) співали веснянки, гаївки, великодні пісні. Славутський гурт «Щедрик» яскраво представив традиційну культуру нашого регіону, про що свідчили відгуки місцевих мешканців та керівництва фестивалю. Окрім цього, організатори забезпечили дітям чудовий відпочинок, організували цікаву екскурсійну програму. «Щедрик» побував у музеї народного мистецтва гуцульщини та покуття, музеї писанкарства, а також влаштував собі денний відпочинок на природі в Карпатах. Діти були дуже задоволені, адже, окрім яскравих вражень, отримали ще й цінні подарунки фестивалю.
Повернувшись до рідного міста, «Щедрику» було не до відпочинку, адже на колектив уже чекало нове відповідальне випробовування – участь у Міжнародному фестивалі традиційної культури «Покуть плюс», що відбувся 17-21 травня у м. Харкові. Він зібрав навколо себе колективи як з України (Харківської, Донецької, Сумської, Полтавської, Черкаської, Запорізької, Київської та Волинської областей), так й з Росії. Хмельниччину представив фольклорний гурт «Щедрик». До того ж до Харкова з`їхалися найкращі науковці у галузі фольклору. На сцені малого залу Харківського театру опери та балету відбулося справжнє свято традиційного автентичного фольклору.
Наступною зупинкою фольклорного туру гурту «Щедрик» стало місто Нова Водолага Харківської області, де славутські вихованці мали змогу обмінятися досвідом зі своїми юними колегами. Там їх радо зустрів місцевий дитячий фольклорний гурт «Вербиченька». Після цього вихованці «Щедрика» як почесних гості вирушили на фестиваль «Калинові роси», що проходив у рамках «Покуть плюс». Близько сотні учасників фестивалю в традиційних народних костюмах з різних регіонів України та Росії влаштували урочисту ходу центром міста. А пізніше відбулося яскраве закриття фестивалю із нагородженням учасників. Гурт «Щедрик» був нагороджений дипломом та цінними подарунками. Додому повернулися гукртківці неймовірно щасливі та задоволені!
Перед виходом газети ми дізналися, що «Щедрик» знову має чим похвалитися, адже 2 червня вони усім складом гідно представили Хмельниччину у м. Києві на Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості «Орелі». Днями «Щедрик», а саме 2-3 червня, повернувся з Києва, де проходив Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості «Орелі»! Участь у ньому взяли дитячі колективи з України та Словаччини. Окрім того, що діти виступали зі своїми номерами, кожний демонструючи свій регіон, вони ще мали змогу брати участь у майстер-класах із професійними народними майстрами та митцями. Але незабутнім став майтер-клас танців, котрий об`єднав у танку всіх учасників фестивалю. Гурт «Щедрик» був нагороджений дипломом фестивалю «Орелі», але найбільшим подарунком стали відгуки про наш гурт глядачів, керівників інших гуртів та організаторів, які вже запросили «Щедрик» на зимовий фестиваль «Орелі».
Всі вихованці гурту щиро дякують батькам, адже саме завдяки їх фінансовій та моральній підтримці діти мають змогу представляти не тільки наше місто, а й Хмельниччину на фестивалях такого високого рівня. А ми у свою чергу бажаємо керівнику гурту Тетяні Маліновській та усім його юним учасникам подальших творчих успіхів!
Матеріал підготовлено за інформацією
керівника гурту «Щедрик» Тетяни Маліновської

Розміщенно в Без категорії