На сесійному засіданні

24 лютого відбулося чергове пленарне засідання 16 сесії міської ради шостого скликання. На порядок денний було винесено ряд питань, що стосувалися різних сфер життя міста. Зокрема, про діяльність виконавчих органів міської ради звітував міський голова Василь Сидор:
– У 2011 році проведено 12 пленарних засідань Славутської міської ради на яких прийнято 852 рішення, що стосувалися різних сфер життя міста, затверджено 23 програми розвитку по різних напрямках діяльності виконавчого комітету Славутської міської ради. За звітний період проведено 34 засідання виконавчого комітету, на який прийнято 616 рішень. У 2011 році забезпечено всі галузі бюджетної сфери міста коштами на виплату заробітної плати і нарахувань на неї (з врахуванням підвищення її рівня та рівня мінімальної заробітної плати), на оплату за спожиті комунальні послуги та енергоносії. Галузь управління комунальною власністю: станом на 01.01.2012 р. було відчужено шляхом продажу на аукціонах 8 об’єктів комунальної власності на суму 499382,2 грн, які поступили до бюджету розвитку міста. Протягом звітного періоду приватизовано 66 кватири житлового фонду міської ради та 46 жилих приміщення у гуртожитках міста. Станом на 01.01.2012 року на квартирному обліку перебуває 713 сімей, з них користуються правом позачергового одержання житла 80 сімей, першочергового – 237 сімей Промислова галузь: впродовж 2011 року промисловими підприємствами міста реалізовано продукції понад 874,7 млн. грн. (найбільші темпи росту обсягів виробленої (реалізованої продукції) відслідковується в ТОВ «Аква-Родос», ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор», ТДВ «Славутський РМЗ»). Особлива увага у місті приділяється розвитку системи освіти. Так, 77,3% від загальної кількості дітей міста віком від 2 до 6 років охоплені дошкільною освітою; у загальноосвітніх закладах міста навчається 3842 учні. Щодо сфери соціального захисту, то варто відзначити, що досить ефективно у цьому напрямку працює як управління праці, так і територіальний центр. У період сильних морозів проведений значний масив роботи щодо виявлення безпритульних людей та надання їм необхідної допомоги, 4 із них було відправлено у відповідні заклади. Загалом спостерігається злагоджена робота у сферах освіти, охорони здоров’я, культури, спорту та інших галузях життя міста.
Крім того, міська рада затвердила звіт міського голови про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами Славутської міської ради за 2011 рік. Зокрема, у звіті було зазначено, що протягом 2011 року реалізація державної регуляторної політики виконавчими органами Славутської міської ради здійснювалась з дотриманням процедури підготовки, прийняття та відстеження результативності регуляторних актів, яка визначена Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Так, в поточному році розробниками регуляторних актів було заплановано розробити 27 проектів регуляторних актів, з них 19 проектів рішень Славутської міської ради та 8 проектів рішень виконавчого комітету Славутської міської ради.
На розгляд депутатів виносився звіт про хід та виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку міста Славута за 2011 рік, який підготувала начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик, яка зазначила, завдяки спільним зусиллям міської влади та територіальної громади, згідно розпорядження Кабінету Міністрів України місто Славута відзначено за поліпшення благоустрою, озеленення, забезпечення належного санітарного стану та підтримки громадського порядку, а отже, Славута ввійшла до списку найпривабливіших для життя міст України. Важливу роль у цьому відіграла робота міської влади, підприємств, установ та організацій міста, яка зосереджувалась на покращенні соціально-економічного розвитку міста, удосконаленні роботи із громадянами, які потребують соціального захисту, наданні комунальних послуг у повному обсязі та належної якості, поліпшенні якості та доступності послуг освіти та медичного обслуговування. Соціально-економічне зростання міста забезпечується стабільною та злагодженою податковою, бюджетною політикою та інвестиційною діяльністю, покращенням роботи житлово-комунального господарства тощо.
Ще одне питання, яке виносилося на розгляд депутатів, стосувалося роботи виконавчого комітету міської ради у сфері грального бізнесу. Інформував про це голова робочої групи по обстеженню суб’єктів господарської діяльності в м. Славута Ігор Піголь:
– З метою контролю за законністю функціонування інтернет (комп'ютерних) клубів станом на 17.02.2012 року робочою групою по обстеженню суб'єктів господарської діяльності в місті Славута спільно з представниками Громадської ради міста, проводились обстеження грального закладу «Спорт плюс» (вул. Соборності, 37) та вбудованого-прибудованого приміщення на вулиці Соборності, 26, у результаті повторно виявлено 45 гральних автоматів. Окрім цього встановлено, що організатори азартних ігор на території міста працюють без дозвільних документів та з неоформленими відповідно до вимог трудового законодавства найманими працівниками. За наявною інформацією поновлено роботу грального закладу на Площі Шевченка, 2. Адміністраторів гральних закладів попереджено про адміністративну відповідальність за провадження забороненого виду підприємницької діяльності та запропоновано негайно усунути порушення вимог чинного законодавства України. 20.02.2012р. матеріали обстежень направлено до Славутської міжрайонної прокуратури та до Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області.
Також по даному питанню виступив начальник Славутського РВ УМВС України в Хмельницькій області Степан Кшевжінський, який зазначив, що, дійсно, проведений значний обсяг роботи щодо боротьби з гральним бізнесом. Незважаючи на активні дії на шляху ліквідації цього виду діяльності, викорінити гральний бізнес у місті заважає те, що у багатьох випадках складно встановити особу-власника гральних автоматів та місце його знаходження, а отже, практично неможливо притягнути його до відповідальності.
Надав інформацію щодо роботи, мета якої – припинити існування грального бізнесу у місті голова комісії з проведення реорганізації Славутської ОДПІ Ярослав Баран:
– На даний час, згідно із Законом України «Про заборону грального бізнесу», на органи податкової служби покладено обов’язок по фіксуванню і припиненню діяльності грального бізнесу. Згідно з кримінально-процесуальним кодексом, стаття, яка передбачає кримінальну відповідальність за даний вид діяльності, підслідна органам внутрішніх справ, тому якщо податкова служба чи податкова міліція виявляє факт грального бізнесу, то матеріали повинні направлятися до органів внутрішніх справ. Разом з цим, варто відзначити, що Славута – друге в області місто, яке завдяки спільній праці органів прокуратури, внутрішніх справ та податкової служби добилося застосування фінансових санкцій до організатора грального бізнесу у сумі 7,5 млн. грн. І знову ж таки, якщо особу організатора грального бізнесу встановити не можливо, то це значно ускладнює процес вирішення справи. Тому по тих фактах, де було виявлено функціонування грального бізнесу, поки особу не встановлено, податкова служба не може вживати заходів із підготовки позовних заяв до прокуратури з метою застосування фінансових санкцій до організатора грального бізнесу. Крім того, важливим у вирішенні даної проблеми є сприяння у роботі із ліквідацією грального бізнесу самих власників приміщень, а саме – здійснення ними контролю над тим, з якими цілями і для якої діяльності здається в оренду їхнї приміщення. Разом із тим, боротися з цим явищем потрібно на основі взаємної відповідальності батьків за своїх дітей, слідкувати на їхньою поведінкою, контролювати їх дозвілля.
На сесійному засіданні депутатами було затверджено програму розвитку освіти, охорони навколишнього природного середовища м. Славута на 2012 – 2015 роки, відпочинку та оздоровлення дітей м. Славута на 2012- 2014 роки, програми забезпечення населення міста Славути якісною питною водою на 2006-2020 роки, соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2012 р. Крім того, до порядку денного належали питання, що стосувалися внесення змін до бюджету міста Славути та блок земельних питань та інші.
До уваги громадян! Із повним варіантом звітів та усіма рішеннями Славутської міської ради ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті міста – www.slavuta-mvk.gov.ua

Розміщенно в Без категорії