Декада правових знань

З метою забезпечення належного рівня організації відзначення в районі 15-ї річниці Конституції України з 15 по 24 червня Славутським міськрайонним управлінням юстиції було проведено декаду правових знань, присвячену Дню Конституції України.
Під час декади міськрайонним управлінням забезпечувалась робота «гарячої» телефонної лінії по наданню безкоштовної правової допомоги малозахищеним верствам населення, а також щоденно здійснювала свою роботу громадська приймальня Славутського міськрайонного управління юстиції.
15 та 16 червня 2011 року відбулися правоосвітні заходи із вивчення положень Конституції України в оздоровчих таборах при ЗОШ № 1 І-ІІІ ступенів та ЗОШ № 3 І-ІІІ ступенів м. Славута. Перед членами оздоровчих таборів виступили начальник Славутського міськрайонного управління юстиції з темою «Основний закон сучасної України», заступник начальника управління з темою «Конституційні основи захисту дітей від насильства та експлуатації» та спеціаліст управління з темою «Конституційні засади щодо бездоглядності, безпритульності та насильству над дітьми».
17 червня 2011 року на базі Славутської районної бібліотеки та 25 червня 2011 року на базі Славутської міської бібліотеки було проведено науково-практичну конференцію «Конституційні засади державного управління та місцевого самоврядування в Україні».
У науково-практичній конференції взяли участь представники Славутського міськрайонного управління юстиції; завідувач юридичного сектору апарату Славутської районної державної адміністрації; головний спеціаліст сектору з питань внутрішньої політики і зв’язків з громадськістю апарату райдержадміністрації; головний державний податковий інспектор юридичного сектору Славутської об’єднаної державної податкової інспекції; представники загальноосвітніх навчальних закладів міста Славути та Славутського району (Полянського НВК, Берездівського НВК, школи № 1 І-ІІІ ступенів м. Славути); старший інспектор із роботи з населенням та громадськими формуваннями Славутського РВ УМВС України у Хмельницькій області; юрисконсульт Славутського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг); головний спеціаліст з правових питань та кадрової роботи управління праці та соціального захисту населення Славутської районної державної адміністрації; головний спеціаліст юридичного відділу виконавчого комітету Славутської міської ради; головний спеціаліст – юрисконсульт Славутського міськрайонного центру зайнятості; методист управління освіти Славутської міської ради; головний спеціаліст – юрисконсульт управління праці та соціального захисту населення Славутської міської ради; бібліограф Славутської міської бібліотеки для дорослих та завідувач Славутської міської бібліотеки для дітей.
Учасники науково-практичної конференції виступили на теми: «Конституція – механізм реалізації прав громадян», «Історія Українського конституціоналізму», «Гарантування Конституційним судом України окремих особистих прав і свобод людини», «Конституційні гарантії прав людини і громадянина: напрями удосконалення», «Місцеве самоврядування як ключовий суб’єкт децентралізації влади», «Конституційне право людини і громадянина на освіту та його забезпечення в Україні», «Чи потрібні зміни до основного закону України», «Забезпечення Конституцією України права на працю та працевлаштування безробітних громадян», «Реалізація основних прав і свобод людини і громадянина Конституцією України». Також були розглянуті питання щодо діяльності місцевого самоврядування, забезпечення прав і свобод людини та громадянина Конституційним Судом України, обговорювалися конституційні процеси в Україні з 1996 року по даний час.
22 червня 2011 року перед дітьми, які відпочивають в оздоровчому таборі с. Стригани «Голубі озера Славутчини», з лекційним матеріалом «Історія та значення Конституції України, «Конституційні основи захисту дітей від насильства та експлуатації» виступили начальник Славутського міськрайонного управління юстиції, Мельник Олександр Вікторович та заступник начальника – начальник відділу правої роботи, правової освіти, державної реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян, Грудецький Олег Святославович.
Окрім того, 22 червня керівництвом Славутського міськрайонного управління юстиції було забезпечено роботу виїзних консультативних пунктів у селах Лисиче, Крупець, Старий Кривин Славутського району по наданню безкоштовної правової допомоги малозахищеним верствам населення. В ході проведення виїзних консультативних пунктів було надано 14 консультацій малозабезпеченим громадянам.

Славутське міськрайонне управління юстиції

Розміщенно в Без категорії