НА ТРАВНЕВОМУ ЗАСІДАННІ

Сьогодні, 15 травня, відбулося чергове засідання сесії Славутської міської ради, на якій було розглянуто ряд важливих для громади питань.

Розпочали із інформації головного лікаря КП «Славутська ЦРЛ» Віктора Іващука та головного лікаря КП «Славутський центр ПМСД» Олега Гаврилюка щодо епідеміологічної ситуації у Славутській міській ОТГ.

Зокрема, Віктор Іващук зазначив, що станом на 10.00 є 4-ри підтверджених випадки захворювання на Ковід-19, один із пацієнтів уже одужав, інший, жителька Ганнопільської ОТГ  знаходиться в Хмельницькій міській інфекційній лікарні, 2-є знаходяться на лікуванні в інфекційному відділенні Славутської ЦРЛ (одна з міста Нетішин та одна з Улашанівської ОТГ). Стан хворих стабільний. На сьогодні медзаклад забезпечений засобами захисту та необхідними для лікування коронавірусної інфекції препаратами. Ситуація по кількості ШВЛ не змінилася, чекаємо поставки апаратів відповідно до підписаного договору із благодійною організацією та відповідно до програми Національної служби здоровʼя України. Потреби на сьогодні у використанні апаратів ШВЛ не виникало. Наразі залишаються не відтестованими два випадки пневмонії: матеріали відібрані та направлені до обласного лабораторного центру. Результати контактних осіб пацієнтки із Нетішина, яка знаходиться на гемодіалізі та по малолітній дитині – відʼємні, щодо хворої із Ганнопільської ОТГ – ще в роботі.

У свою чергу, головний лікар КП «Славутський центр ПМСД» Олег Гаврилюк проінформував, що по кожному випадку виявлення хворого на Ковід-19 проводиться комплекс протиепідемічних заходів, які направлені на виявлення нових хворих та на попередження нових випадків захворювання.  

«Ми тісно співпрацюємо зі Славутським лабораторним центром, працівники якого після виявлення хворого визначають коло контактних осіб – зазвичай це особи, які контактували в побуті та в лікувальних закладах. По кожному із зазначених вище випадків на базі Центру ПМСД створено дві мобільні бригади, які повністю забезпечені засобами індивідуального захисту, працюють на базі ПМСД та виїжджають для забору  біологічного матеріалу для дослідженням методом ПЛР. Щодо останнього випадку в одному із сіл Славутського району сьогодні є до 20 -ти контактних, але робота ще проводиться», – додав Олег Гаврилюк.

Зі свого боку міський голова Василь Сидор подякував керівникам місцевої медицини, медичним працівникам, які перебувають «на передовій» у боротьбі із коронавірусом, особливо працівникам інфекційного відділення та відділення гемодіалізу за відповідальне ставлення до своїх професійних обовʼязків.

Далі обранці громадян приступили до розгляду питань порядку денного, а їх цього дня було чимало.

Розпочали із бюджетних питань. Про виконання бюджету Славутської міської ОТГ за І квартал 2020 року, в тому числі про використання коштів резервного фонду місцевого бюджету за І квартал 2020 року доповів перший заступник міського голови Сергій Микульський. Так, за І квартал через карантинні обмеження, міський бюджет недоотримав 643 тис. грн (в основному за рахунок ПДФО); відповідно за 4 місяці це недовиконання збільшилося і становить 3 млн 345 тис. грн (крім ПДФО додалися й акцизний податок, податок на землю, єдиний податок тощо). Але разом з тим вдалося забезпечити виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, провести розрахунки за енергоносії.

Відповідно через недоотримання депутати внесли зміни до бюджету Славутської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік та перерозподілили кошти по дохідній та видатковій частинах.   

З метою підтримки суб’єктів малого та середнього бізнесу було прийнято рішення «Про внесення змін до рішення Славутської міської ради VII скликання «Про встановлення ставок єдиного податку» від 29.05.2018 р. № 10-30/2018», а саме –  встановлення нульової ставки єдиного податку для платників єдиного податку І та ІІ груп з 01.04.2020 року по 31.05.2020 року включно.

Крім того, розглянуто ряд питань, які стосувалися приватизації обʼєктів  та земельні питання. 

Одноголосно депутати підтримали рішення щодо збереження Славутського району із адміністративним центром – м. Славута під час формування адміністративно- територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня Хмельницької області, а також підтримали електронну петицію «Громадські слухання щодо консультативного опитування жителів міста і району з питання збереження статусу Славути і Славутського району».

Міський голова Василь Сидор наголосив, що Славутчина має досить потужний потенціал та відповідає усім критеріям, щоб отримати статус адміністративного центру. «Ми активно співпрацюємо з цього питання із Хмельницькою ОДА, керівництвом району, народними депутатами, відповідними державними інституціями, бачимо підтримку громадськості, а отже, зможемо відстояти існування Славутського регіону». 

Також на засіданні підтримали звернення голови Кримської організації КУН, члена Головної булави Всеукраїнського Братства ОУН-УПА ім.Романа Шухевича (Тараса Чупринки) Овчарука Василя Леонідовича щодо позбавлення відзнаки Славутської міської ради «За заслуги перед славутчанами» за антиукраїнську діяльність Басирова Валерія Магафуровича.

У різному міський голова Василь Сидор поінформував про роботу ринку, підготовку освітніх закладів громади до нового навчального року та можливе відкриття садків з 22 травня для дітей, чиї батьки працюють.  

Із усіма прийнятими рішеннями можна буде ознайомитися на офіційному вебсайті Славутської міської ради –www.slavuta-mvk.gov.ua.

Пресслужба Славутського МВК

One thought on “НА ТРАВНЕВОМУ ЗАСІДАННІ

Comments are closed.