ІНФОРМУЄМО ПРО ОСНОВНІ ВИМОГИ ЩОДО БЕЗПЕЧНОГО ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ РОСЛИН

Одним із основних завдань під час проведення комплексу польових робіт є захист сільськогосподарських культур від шкідливих організмів. Усі підприємства та громадяни, що використовують засоби захисту рослин зобов’язані дотримуватись правил їх транспортування, зберігання та застосування, які регламентуються вимогами Законів України «Про пестициди та агрохімікати», «Про захист рослин» та Державними   санітарними  правилами «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Основні правила поводження з пестицидами:

1. До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду за наявності посвідчення про спеціальну підготовку та допуску на право робіт з пестицидами і агрохімікатами, медичної книжки встановленого зразка на право проведення робіт з пестицидами.

2. Усі роботи з пестицидами мають проводитися в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18–22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні   години   у   похмурі   і  прохолодні  дні  з  температурою навколишнього повітря нижче +10 град.С.

3. Завчасно, але не менш ніж за дві доби до початку проведення хімічної обробки, адміністрація господарств повинна сповістити населення, власників суміжних об’єктів про місця, строки та методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, установлюються попереджувальні написи.

4. Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

5. Приготування розчинів пестицидів і заправка апаратури для їх застосування здійснюються на стаціонарних розчинних вузлах або пунктах з використанням засобів механізації виробничих процесів.

6. Підприємства повинні бути забезпечені пересувними агрегатами для приготування розчинів і заправки обприскувачів. Тому категорично забороняється приготування розчинів пестицидів безпосередньо в полі без засобів механізації.

8. Забороняється залишати пестициди  та  отруєні  принади 

без   охорони   в   місцях   застосування,   на  польових  станах, 

індивідуальних господарствах та інших місцях. Після   закінчення   робіт   невикористані пестициди повинні  бути  повернені  на  склад  або  передані  по  акту   для застосування в інші господарства.

Зберігання  пестицидів  на складі допускається тільки 

після отримання суб’єктом господарювання Санітарного паспорта. Паспортизація здійснюється щорічно.

9. Усі роботи з пестицидами і протруєним насіннєвим матеріалом обов’язково реєструються у спеціальних журналах.

Також наголошуємо, що згідно ст. 12 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» засоби захисту рослин слід застосовувати виключно згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього. Для обробки індивідуальних садів і городів можна застосовувати ті пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населенню з обов’язковою наявністю інструкції щодо безпечного їх застосування. Для авіаційного методу можна застосовувати тільки ті пестициди, які дозволені для авіаційного застосування в Україні .

Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватися суворо за показанням з обов’язковим врахуванням економічного порогу шкодочинності (ЕПШ), ступеню розвитку хвороби рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.

Управління ЖКГ, енергозбереження, благоустрою та охорони громадського порядку Славутського МВК