ЯК УТИЛІЗУВАТИ ЗАХИСНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ

Усі відходи, які мали контакт з хворими на СOVID-19, це відходи категорії «В».

Згідно підписаних договорів, лікувальні заклади, що знаходяться на території Славутської міської ОТГ проводять утилізацію небезпечного матеріалу (у тому числі масок та рукавичок) в селі Осташки (Хмельницький район), де розміщений один з корпусів обласного протитуберкульозного диспансеру.

На базі цього закладу є спеціальна піч «Muller» спільного французько-німецького виробництва для спалювання медичних відходів (згідно вимог Наказу МОЗ від 08.06.2015 року №325). Можливість утилізації — до 90 кг протягом робочого дня.

В умовах, коли маски потрібно носити всім (хворим, потенційно хворим і здоровим) їх накопичується значна кількість. Тому маски, рукавички та інші предмети варто помістити в окремий пакет чи ємність і лише після цього викидати у смітник. Це убезпечить працівників комунальних підприємств та запобігатиме тому, щоб птахи не розносили ці предмети на сміттєзвалищах.

Для тих, хто має ознаки ГРВІ чи інші захворювання краще ще й дезінфікувати маски та інші предмети перед тим, як викинути у смітник.

Наступна інформація про правильне використання медичних масок випливає з практик в установах охорони здоров’я:

– розміщуйте маску обережно, щоб прикрити рот і ніс і надійно зав’язати, щоб мінімізувати проміжки між обличчям і маскою;
– зніміть маску за допомогою відповідної техніки (тобто не торкайтеся спереду, а зніміть шнурок ззаду);
– після зняття або кожного разу, коли ви ненавмисно доторкнетесь до вживаної маски, очистіть руки, використовуючи спирт для рук на основі спирту або мило, якщо вода помітно забруднена;
– замініть маски на нову чисту суху маску, як тільки вони стануть вологими / вологими;
– не використовуйте повторно використані маски;
– відмовтеся від одноразових масок після кожного використання та утилізувати їх негайно після зняття. Носити одноразову маску можна не більше двох годин.

Будьте здорові!