ІНТЕРВ’Ю З ГОЛОВНИМ ЛІКАРЕМ КП «СЛАВУТСЬКИЙ ЦЕНТР ПМСД» ОЛЕГОМ ГАВРИЛЮКОМ ?

?Олеже Віталійовичу, що на сьогодні констатують сімейні лікарі? Скільки є звернень, з якими симптомами? Яким чином на них реагують сімейні лікарі?

? – Медична допомога в більшості надається дистанційно в телефонному режимі. Як тільки розпочався карантин і було оголошено про те, що люди повинні більше спілкуватися дистанційно, то надходило по 100-200 дзвінків до лікаря. Проте, всі дзвінки були обґрунтовані. Статистика така: з 16-20 березня у нас було 293 особи з ознаками ГРВІ, з 23-27 березня – 159, минулого тижня – 63. Тобто рівень захворюваності на ГРВІ зменшується. Також лікарі повідомляють і про зменшення кількості дзвінків. У нас функціонує «гаряча» телефонна лінія за номером: 098 896 83 65 (з 8.00 до 22.00 год.). Тому будь-який пацієнт може зателефонувати і отримати консультацію.

?Чи є особлива стурбованість сімейних лікарів щодо своїх пацієнтів у випадках, коли симптоматика подібна до симптоматики коронавірусу?

? -Є чіткі критерії. У нас є епідеміолог, який вивчає кожен випадок. Якщо виникає якась підозра, ми спочатку проводимо нараду в телефонному режимі, потім визначаємося щодо подальших дій.

?Чи проводилися тести людям бригадами з виїздом додому?

? – Ні. Бригада жодного разу не виїжджала. Ми брали тести на базі амбулаторії, вони були негативними. У нас створено 2 мобільні бригади, які будуть відбирати біологічний матеріал для ПЛР дослідження. 
Для того, аби мобільна бригада виїхала на виклик потрібно, щоб направлення виписав сімейний або лікуючий лікар. Для того, щоб видати таке направлення є чіткі покази – це підозрілий випадок при наявності клінічної симптоматики при умові, що був контакт з хворим або був епідеміологічно підтверджений приїзд з іншої держави, де є Covid-19 тощо. Таких випадків не було.

?Чи дослухалися славутчани до прохань, рекомендацій лікарів не бігти до сімейного лікаря в поліклініку, а все вирішувати в телефонному режимі. Чи все-таки ще залишилися ті, хто приходить?

? -Ні, вдячний славутчанам за розуміння та свідомість. Питання вирішуються в телефонному режимі. Звісно, якщо буде необхідно – лікар виїде на виклик, або ж запросить пацієнта до амбулаторії.

?Щиро дякуємо Вам за відповіді!

Пресслужба Славутського МВК