ІНТЕРВ’Ю З ГОЛОВНИМ ЛІКАРЕМ ЦРЛ ВІКТОРОМ ІВАЩУКОМ

Вікторе Дмитровичу, що означає те, що Славутська ЦРЛ визначена однією із 240, які будуть приймати інфікованих на коронавірус хворих?

Так, дійсно, в Україні визначили 240 медичних закладів, до яких будуть госпіталізувати хворих на COVID-19, а в нашій області – 3. На першому етапі допомогу буде надавати Хмельницька інфекційна лікарня. Якщо коронавірус поширюватиметься, тоді хворі направлятимуться до Славутської та Дунаєвецької ЦРЛ. При активному поширенню захворювання – у всі інші. Тобто, будуть залучені всі опорні лікарні Хмельницької області.

Чи готова сьогодні лікарня приймати перших пацієнтів? Яка забезпеченість медичними препаратами, засобами індивідуального захисту?

На сьогодні ми недостатньо забезпечені засобами індивідуального захисту, хоча ситуація значно покращилася.

Додатково нам вдалося придбати від виробників захисні халати, окуляри та маски. Для роботи в звичайному режимі з хворими цього достатньо. Для виконання інгаляційних маніпуляцій повинен бути повноцінний захисний костюм. Таких наразі залишилося 35, оскільки частину використали на сумнівні випадки. Щодо ліків. Якщо робити розрахунок на реанімацію та інфекційне відділення ми маємо забезпечення приблизно до 3 тижнів. Засобів захисту в більш-менш спокійному режимі вистачить приблизно на стільки ж.

Отримуєте це все централізовано, чи купуєте за благодійні кошти? Як відгукнулися  і на що стратегічно Ви прийняли рішення витрачати саме ці кошти?

Люди відгукнулися – кошти надходять як від фізичних осіб, так і від підприємств і підприємців. За це висловлюю слова вдячності. За отримані кошти ми одразу проплатили медикаменти на 160 тис.грн. та прийняли рішення придбати пересувний рентгенапарат за 560 тис. грн. Орієнтовно апарат буде доставлений та змонтований 2 квітня. Поки благодійні кошти були використані саме на ці цілі.

Під час сесії виникла дискусія стосовно придбання ще одного апарату ШВЛ. У Вас інша позиція, аргументуйте, будь ласка.

У нас на сьогодні є дев’ять апаратів штучної вентиляції легень. З них лише два апарати можуть виконувати функцію більше доби. Інші можуть бути використані, але короткотерміново. Навіть якщо сьогодні перерахували кошти за апарат ШВЛ, його поставка буде здійснена в середині травня. Я вважаю, що нам потрібно більше зусиль прикладати для роботи з централізованим постачанням через Національну службу здоров’я України та через великих благодійників, які мають можливість це зробити і в яких є певні резерви цих апаратів.

Який настрій у медперсоналу?

Люди працюють, ясна річ вони певним чином налякані, в тому числі і я. Перед нами невідомість, ми не знаємо, як розвиватиметься сценарій, проте й надалі виконуватимемо роботу і робитимемо усе можливе.

Ніхто ж не відміняв інші захворювання та хвороби. Ви продовжуєте працювати у штатному режимі? Яке навантаження сьогодні лягає на лікарню?

Ми повністю відмовилися від планового надання допомоги. Задля того, щоб зменшити контакт, ми відтермінували те, що можна. В першу чергу надається невідкладна допомога. Наразі 100 хворих знаходиться на лікуванні. У понеділок було госпіталізовано 28 хворих. Весь персонал працює в штатному режимі.

Чи не розглядали Ви на випадок, якщо не доведи Господи, пандемія прийде до нас варіант залучення до персоналу тих працівників, які наразі на пенсії?

Ми переглянули списки пенсіонерів, з частиною поспілкувалися, але не можемо на них розраховувати. На мою думку, доцільніше буде проводити перепрофілювання працівників задля того, аби сформувати відповідний резерв. Я вважаю, це більш реально зробити.

Яка ситуація з рентгенапаратом у реанімації?

Вчора у нас була бригада з м.Київ. На жаль, не вдалося його відремонтувати. Не працює пульт генератора. Розмістимо ще одну заявку. Потребу закриваємо стаціонарними апаратами, які є в травматології та поліклініці. Через день-два привезуть пересувний апарат, завдяки якому зможемо закрити ще ряд питань.

Оскільки ми визначені лікарнею, яка буде в першу чергу приймати хворих, з обласного департаменту передбачено додаткове матеріальне забезпечення?

Ми подали заявку на потребу в моніторах, апаратах ШВЛ та надали перелік ліків. Я розраховую на те, що це буде в пріоритеті.

Вікторе Дмитровичу, щиро дякуємо Вам за надані відповіді!

Пресслужба Славутського МВК

One thought on “ІНТЕРВ’Ю З ГОЛОВНИМ ЛІКАРЕМ ЦРЛ ВІКТОРОМ ІВАЩУКОМ

Comments are closed.