ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩИХ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ ТА ОКРЕМИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПІД ЧАС ДІЇ КАРАНТИНУ – РІШЕННЯ ВИКОНКОМУ

ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩИХ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ ТА ОКРЕМИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПІД ЧАС ДІЇ КАРАНТИНУ – РІШЕННЯ ВИКОНКОМУ

Рішення виконавчого комітету Славутської міської ради «Про запровадження додаткових заходів щодо реалізації соціально значущих продовольчих товарів та окремих лікарських засобів під час дії карантину» від 25.03.2020 №104

З метою запобігання необґрунтованого підвищення цін на соціально значущі продовольчі товари та лікарські засоби під час карантину, відповідно до постанови Кабінету міністрів України №211 від 11.03.2020 р. «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», рішень Комісії ТЕБ і НС Хмельницької області, абз. 5 статті 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», листа Хмельницької облдержадміністрації №70/07-23-1557/2020 від 18.03.2020 р., керуючись статтею 32, 40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Славутської міської ради ВИРІШИВ:

 1. Підприємствам, установам та організаціям, що здійснюють торгівлю соціально значущими продовольчими товарами та лікарськими засобами, необхідними для здійснення заходів по запобіганню виникнення, поширення та локалізації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 не залежно від форм власності на час дії карантину:
  1.1. утриматись від необґрунтованого підняття цін на вказану групу товарів у період дії карантинних заходів;
  1.2. розмістити у куточку споживача торгівельного закладу, аптеки інформацію щодо контактних даних для звернення громадян по фактам стрімкого підвищення цін на лікарські засоби та соціально значущі продовольчі товари згідно з додатком 1;
  1.3. рекомендувати сформувати товарні запаси відповідних категорій товарів у кількості, що відповідає рівню 90-денної реалізації;
  1.4. при здійсненні діяльності керуватись рекомендаціями щодо основних санітарно-епідеміологічних заходів згідно додатку 2.
 2. Керівникам мережевих магазинів міста («Наш край», «Вопак», «Економ», «АТБ»), торговельних центрів, міні-маркетів та аптек щопонеділка та щочетверга протягом дії карантину надавати інформацію щодо динаміки цін на соціально значущі продовольчі товари та лікарські засоби, необхідні для здійснення заходів по запобіганню виникнення, поширення та локалізації спалахів, епідемій і пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 на електронну адресу sl_mvk@ukr.net
 3. Управлінню економічного розвитку виконавчого комітету Славутскої міської ради (Дарчик Г.Д.) здійснювати моніторинг цін на соціально значущі продовольчі товари та лікарські засоби, необхідні для здійснення заходів по запобіганню виникнення, поширення, локалізації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 по об’єктах, визначених п.2. цього рішення.
 4. Звернутися до Кабінету міністрів України щодо вжиття належних заходів по забезпеченню контролю за цінами на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари, відповідно до п. 5 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».
 5. Внести зміни до рішення виконавчого комітету Славутської міської ради від 16.03.2020 р. № 77 «Про затвердження додаткових протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом (COVID-19) на території Славутської міської ОТГ», доповнивши п. 1 рішення підпунктом 1.5. наступного змісту:
  «1.5. Директору комунальної установи «Славутський територіальний центр соціального обслуговування» (Паламарчук М.Ф.) під час дії карантину забезпечити перевезення медичних працівників КП «Славутська центральна районна лікарня ім. Ф.М. Михайлова» Славутської районної ради Хмельницької області та КП «Славутський Центр ПМСД» в межах Хмельницької області у разі відсутності іншого способу транспортного сполучення.»
 6. Управлінню інформаційного забезпечення та внутрішньої політики виконавчого комітету Славутської міської ради (Чумак Л. А.) оприлюднити дане рішення на веб-сайті Славутської міської ради та її виконавчого комітету.
 7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на першого заступника міського голови Микульського С. В.

Міський голова

В. Б. Сидор

Додаток 1
до рішення виконавчого комітету
Славутської міської ради
25.03.2020р.№104

ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ!
У разі виявлення різкого підвищення цін на соціально значущі продовольчі товари (хліб, олія, молоко, масло, крупи, мука, макаронні вироби та ін.), товари першої необхідності та лікарські засоби, необхідні для здійснення заходів по запобіганню виникнення, поширення та локалізації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19 на час дії карантину у торгівельних закладах незалежно від форм власності, розташованих на території Славутської міської об’єднаної територіальної громади, просимо звертатися із відповідними скаргами, за телефонами уповноважених органів державної влади у сфері регулювання цін та ціноутворення:
Кабінет Міністрів України, телефонна довідка Секретаріату Кабінету Міністрів України (044) 256-63-33.
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, телефон довіри, працює щоденно з 10-00 до 18-00 за номером тел.: (044) 253-61-36.
Антимонопольний комітет, для громадян (фізичних осіб)
тел: (044) 5946410

Керуючий справами

Крута В.Л.

Додаток 2
до рішення виконавчого комітету
Славутської міської ради
25.03.2020 р.№104

Рекомендації
основних санітарно-гігієнічних заходів, направлених на запобігання поширенняю на території області коронавірусу COVID-19 у закладах торгівлі

Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 20.01.2016р. №94-р «Про визнання такими, що втратили чинність, та такими, що не застосовуються на території України, актів санітарного законодавства» втратили чинність ряд санітарно-гігієнічних, санітарно-епідеміологічних правил та норм, в тому числі «Санітарно-гігієнічні норми», «Санітарні правила для підприємств продовольчої торгівлі»» (СанПін 5781-91).
I. Керівникам закладів торгівлі, приватним підприємцям, фізичним особам-підприємцям, які є власниками закладів торгівлі

 1. Провести роз’яснювальну роботу з персоналом щодо індивідуальних засобів профілактики та реагування на виявлення у працівника симптомів захворювань на гостре респіраторне захворювання.
 2. Роздрукувати та/або оновити інформаційні постери та нагадування персоналу про важливість та техніку миття рук та/або обробку рук спиртовмісними антисептиками.
 3. Не допускати працівників, які мають ознаки респіраторних захворювань до роботи та обслуговування громадян.
 4. Забезпечити та контролювати постійну наявність на об’єкті рідкого мила, спиртовмісних та інших засобів для персоналу.
 5. Забезпечити наявність засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) для кожного працівника з розрахунку 1 медична маска на 3 години роботи на особу та 1 флакон (100 мл) спиртовмісного антисептика на 1 особу на зміну (до 12 годин) або респіраторами. Провести відповідне навчання з використання та знешкодження відпрацьованих масок, серветок та встановити відповідний контроль за дотриманням правил.
 6. Забезпечити заклад достатньою кількістю дезінфікуючих засобів для обробки приміщення, інвентарю туалетних кімнат, дозволених для використання МОЗ України.
 7. Оновити контактну інформацію про заклади охорони здоров’я, які надають медичну допомогу при виникненні симптомів хвороби та використовувати її в роботі та поширити серед працівників
 8. Забезпечити вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів та провітрювання не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення зміни.
 9. Провести роз’яснювальну роботу щодо утримання працівниками об’єкту від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра).
 10. У приміщеннях установ, закладів забезпечити безоплатний доступ людей до санвузлів (при наявності), з обов’язковим облаштуванням їх умовами дотримання правил особистої гігієни з використанням мила, дезінфікуючих засобів.
  II. Працівникам закладів торгівлі:
 11. Гігієна рук – часте миття з рідким милом або обробка спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години, та після кожного контакту з тваринами, відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, перед приготуванням їжі тощо.
 12. Гігієна кашлю – прикриття роту та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою, яку необхідно знешкодити відразу після використання.
 13. Утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі, або збереження обов’язкової дистанції та обмеження часу при контакті (не менше 1 метра).
 14. Утримання від дотиків обличчя руками.
 15. У разі виникнення симптомів захворювання, таких як кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо, слід залишатися вдома та утримуватись від відвідувань місць скупчень людей.
 16. Використовувати медичні маски за наявності респіраторних симптомів, перерахованих вище, її своєчасна заміна (кожні 3 години або негайно після забруднення) з подальшим знешкодженням та миттям рук з милом або обробкою рук спиртовмісним антисептиком відразу після знімання маски.

III. Дезінфекція, прибирання та утилізація:

 1. Забезпечити вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів та провітрювань не рідше, ніж кожні 3 години та після закінчення зміни.
 2. Проводити обробку поверхонь, місць контакту рук відвідувачів (ручки дверей, продовольчих вітрин, стелажів, продовольчих корзин, тощо) спиртовмісними або іншими дозволеними МОЗ України дезінфекційними засобами із мінімальним терміном експозиції відповідно до інструкції.
 3. Забезпечити миття та дезінфекцію розділового та іншого інвентарю при високих температурах, із застосуванням спиртовмісними або іншими дозволеними МОЗ України дезінфекційними засобами.
 4. Після закінчення прибирання приміщення закладу забезпечити обробку та дезінфекцію прибирального інвентарю дезінфекційними засобами, дозволеними МОЗ України.
 5. Забезпечити окреме місце для знешкодження використаних персоналом засобів індивідуального захисту, що використовується в пластикові пакети, що закриваються.

IV. Використання дезінфікуючих засобів.

 1. Забезпечити наявність атисептиків для обробки шкіри рук, а також їх використання для дезінфекції приміщень, поверхонь, інвентарю, в т.ч. прибирального з мінімальним терміном експозиції від 30 сек. до 2 хв., дозволеними МОЗ України: амісепт, гуасепт, акрилан-преміум клінік, полідез, хлорамін, біонол Силфурс, алосепт, дісепт, ХСГдез3, полідез, анюс гель 85 НПК, дезариус хлор, бланідас 300, бланідас актив, хлор лік від, бланідас оксідез, діозан гіпохлорид, санікон, саніфект, АХД-2000, АХД-2000 гель, стерізол та інші; серветки: вінсепт, вінсепт експрес, VASEPT forte, відповідно до інстукції на кожний із вказаних препаратів.

Керуючий справами

Крута В.Л.

One thought on “ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО ЗНАЧУЩИХ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ ТА ОКРЕМИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПІД ЧАС ДІЇ КАРАНТИНУ – РІШЕННЯ ВИКОНКОМУ

Comments are closed.