КАРАНТИН – ЦЕ НЕ КАНІКУЛИ!

Учні молодшої та середньої школи радіють карантину як несподіваним канікулам. Проте здобувачі освіти випускних класів навряд чи можуть розслабитись: попереду на них очікують ДПА,ЗНО. Часу все менше, а напруги – все більше.

Учням та батькам важливо розуміти, що карантин – це не канікули. Не відвідувати школу у період заходів, пов’язаних із попередженням поширення коронавірусу – не привід не вчитися. Карантин для дітей – це час навчитися вчитися самостійно, для вчителів – удосконалити цифрові навички, опанувати онлайн-інструменти дистанційного навчання.

З метою забезпечення неперервності освітнього процесу закладам освіти  Славутської міської ОТГ рекомендовано проводити заняття в режимі дистанційної підтримки.

У кожному закладі визначено стратегію діяльності закладу під час карантину, надано рекомендації педагогічним працівникам стосовно вибору відкритих навчальних середовищ для спілкування, планування роботи, використання онлайн сервісів для розміщення навчальних матеріалів, організації інтерактивної взаємодії учасників освітнього процесу, забезпечення оцінювання результатів їхньої діяльності.

Педагогічні працівники закладів освіти громади готують навчальні матеріали, які можна використовувати в умовах дистанційного, змішаного, перевернутого навчання. На власних блогах та сайтах, офіційних сайтах закладів освіти педагоги  розміщують завдання для  опрацювання, у спільних групах Viber та чатах, через програму Skype організовують  онлайн-спілкування  з учнями з додаванням інформаційних матеріалів (тексти, презентації, посилання на відео-уроки з використанням YouTube). Системна робота вчителів щодо організації навчання учнів, розробки онлайн-тестів на базі платформи Google (Google  Classroom).

Учні середньої та старшої школи можуть зареєструватись на гейміфікованій  онлайн-платформі iLearn ( підготовка до ЗНО), освітніх платформах  Prometheus, EdEra, Matific (вивчення математики в ігровій формі для учнів 1-6 класів), щоденно переглядати  відеоуроки на Телеканалі «Рада», короткі науково-популярні відео з фізики, астрономії, біології, географії та математики на YouTube-каналі «Цікава наука»,  відправитися на екскурсію (англійською)  в музеї світу – добірка від Google Arts&Culture тощо.

З метою інформаційної підтримки педагогічних працівників на сайті управління освіти  створено закладки «Підтримка дистанційного навчання» та «Інформальна онлайн освіта» з посиланнями  на онлайн-сервіси для вчителів та учнів. З метою забезпечення комунікації учасників освітнього процесу з питань підготовки  до ЗНО функціонує «Термінал дистанційного консультування». Вчителі-предметники залучені до розробки відео уроків, започаткованих Хмельницьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

І головне: дистанційне навчання – це тісна співпраця педагогів, учнів, батьків. Лише спільними зусиллями ми зможемо зробити так, щоб повернення з карантину до школи відбулося максимально комфортно, і усі ми були здорові.

Управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради