ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМ ЧЕРЕЗ КОНСТРУКТИВНИЙ ДІАЛОГ

13 лютого міський голова Василь Сидор запросив відвідати Славуту, її підприємства, а також поспілкуватися Олега Козачука – генерального директора АТ «Хмельницькобленерго» – головної компанії з розподілу електричної енергії споживачам Хмельницької області.

Під час зустрічі, на якій були присутні також заступники міського голови та представники комунальних підприємств, обговорили актуальні питання енергетичної сфери, через конструктивний діалог поспілкувалися про хід поточних справ, виокремили головні проблеми та окреслили шляхи їх вирішення.  

Голова міста Василь Сидор детально зупинився на тих питаннях, вирішувати які необхідно спільно, але насамперед відзначив, що керівництво енергетичної компанії «Хмельницькобленерго» працює ефективно та злагоджено реагує на виклики.  

  1. Заміна старих деревʼяних опор ліній електропередач з метою подальшого будівництва ліній вуличного освітлення Славути.

«Ви допомогли нам завершити роботи із заміни старих конструкцій на залізобетонні на вулицях Залізнична, Привокзальна та М. Лисенко, на даний час працюєте на проблемній ділянці – вулиці О. Гончара. Такими ділянками ще залишилися вул. Ш. Алейхема, Кузнєцова, частково Козацька. Тому надіюся, що у цьому році ми спільно з вами відпрацюємо ці питання, щоб найближчим часом 100% забезпечити Славуту вуличним освітленням», – наголосив міський голова.  

Олег Козачук, подякувавши Василю Богдановичу за запрошення, зауважив, що для Славути спрямовують всі засоби, зусилля та стараються допомогти: «Перший етап ми дійсно завершили. Наступний етап – питання часу та можливостей».

  • Передача  «безхозних» електромереж та трансформаторних підстанцій на території міста на баланс АТ «Хмельницькобленерго». З цього питання співрозмовники висловили своє бачення та позицію щодо подальшої експлуатації, обговорили умови прийняття та інші нюанси, які важливо врахувати під час цієї процедури.

Зокрема, Василь Сидор наголосив, що за останні 10 років максимально виконується робота щодо передачі електромереж та ТП міста, в тому числі й комунальних підприємств на баланс АТ «Хмельницькобленерго», адже  розуміє, що ця компанія – одна потужна структура в межах області, яка відповідає за належне функціонування мереж, їх реконструкцію та подальший розвиток.

Олег Козачук: «Щодо тих мереж, які знаходяться чи в комунальній власності, чи мають статус «безхозні», уже другий рік у нас вироблена одна позиція: ми у більшості випадків приймаємо мережі, але за умови, що обладнання у робочому стані».

  • Електрифікація вулиць Максимчука, Остапчука.

Василь Сидор: «Порадьте нам, як бути в подальшому з експлуатацією цього мікрорайону. Наразі там побудовано нові лінії, є 4 трансформаторні підстанції, орієнтовно має бути 120 споживачів. Нам важливо відпрацювати це питання як з технічної сторони, такі і юридичної.

Олег Козачук: «Варіанта два: або експлуатуєте самостійно, або передаєте на баланс компанії. Моя особиста думка – кожен повинен займатися своєю справою».

Далі перейшли до обговорення поточних питань. Зокрема, йшлося про підписання договору про реактивну енергію з міською радою та приєднану потужність, реконструкцію адмінприміщення Славутського РЕМ.

Крім того, підняли досить важливу для належного функціонування енергетичної галузі проблему як відтік кадрів. Так, за словами генерального директора АТ «Хмельницькобленерго», з цим компанія «боролася» весь 2019 рік. «На теренах області був такий район, де залишився лише 1 електромонтажник. Наразі за рахунок поетапного підняття заробітної плати працівникам, кадрову динаміку дещо вдалося стабілізувати. Сподіваюся, що так буде й надалі».

Завершуючи зустріч, Олег Іванович побажав Славуті подальшого розвитку та  оновлення.

«Дякуємо, що відгукнулися на запрошення та відвідали наше місто. Сподіваємося на результативну подальшу співпрацю та порозуміння», – підсумував міський голова Василь Сидор.

Пресслужба Славутського МВК