ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПІДХОДІВ ЧЕРЕЗ ГІС-ТЕХНОЛОГІЇ У СЛАВУТСЬКІЙ ОТГ

Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Славутської міської ради стало переможцем конкурсу для об’єднаних територіальних громад від компанії SoftPro та виграло послугу з обробки даних і створення геопорталу містобудівного кадастру Славутської міської об’єднаної територіальної громади.

Програмний комплекс SoftPro створений для формування та актуалізації інформаційних ресурсів містобудівного кадастру, а також для задоволення інформаційних потреб у сфері містобудівної діяльності організацій, підприємств, громадських об’єднань та громадян на основі формування, інтегрування, постійного оновлення і ефективного використання геоінформаційних ресурсів про територію Славутської міської об’єднаної територіальної громади із застосуванням сучасних геоінформаційних технологій.

12 лютого у Будинку рад відбулася презентація геоінформаційної системи містобудівного кадастру. На заході були присутні міський голова Василь Сидор, ГІС-спеціаліст компанії SoftPro Данило Кінь, працівники виконавчого комітету Славутської міськради, Славутської районної державної адміністрації та Нетішинської міської ради.

Міський очільник Василь Сидор привітав учасників заходу та наголосив на тому, що цей програмний продукт – вимога часу, адже геоінформаційні портали – це невід’ємна складова функціонування, введення та розвитку містобудівного кадастру. Відкриті інформаційні дані про території Славутської міської об’єднаної територіальної громади спрямовані на забезпечення потреб в актуальній інформації юридичних та фізичних осіб.

ГІС-спеціаліст компанії SoftPro Данило Кінь детально описав основні принципи  роботи геопорталу та продемонстрував їх роботу в режимі онлайн, зазначивши наступне: «Цією системою зможе користуватися будь-який громадянин. Унікальність геоінформаційної системи (ГІС) полягає у тому, що за пошуком через Інтернет можна отримати інформацію безпосередньо з карти, містобудівної документації, із земельного і містобудівного кадастру по інвестиційним ділянкам, які пропонує громада та по усім активам Славутської ОТГ, якими вона володіє та розпоряджається. Славутська міська ОТГ перша в Хмельницькій області матиме систему такого рівня, з чим я вас і вітаю».

Начальник управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Славутської міської ради Віктор Гедзюк розповів учасникам заходу про те, як вдалося впровадити інноваційний підхід у громаді: «Спочатку була ідея впровадити геоінформаційний портал містобудівного кадастру в м.Славута. Зазначене завдання було  визначено стратегічним планом розвитку міста. Для вирішення цього завдання ми спілкувалися з багатьма розробниками програмного забезпечення, моніторили інформацію в інтернеті та знайшли те, що шукали. Компанією SoftPro м. Київ був оголошений конкурс для об’єднаних територіальних громад щодо впровадження геоінформаційного порталу містобудівного кадастру, у якому ми взяли участь. І серед багатьох претендентів наша громада виграла цей конкурс. В сучасному динамічному світі критичну роль відіграє нагальна потреба громад у впровадженні інноваційних підходів до ефективного використання існуючих ресурсів місцевого самоврядування, оперативність та своєчасність отримання необхідної інформації для управління територіями громади, забезпечення інструментами контролю громадськості за діяльністю органів влади, трансформації системи надання адміністративних послуг.

Геоінформаційні системи – це той  інструмент у вигляді програмного продукту, що дозволяє користувачам шукати, аналізувати, а також одержувати додаткову необхідну інформацію незалежно від свого місця перебування через Інтернет стосовно об’єктів реального світу, а також подій, що відбуваються в нашій громаді, в нашому житті і в нашій діяльності, інформацію про території, об’єкти, будинки, адреси, і т.п.

 Впровадження інноваційних підходів через ГІС-технології до планування та забудови територій – запорука гармонійного розвитку та інвестиційної привабливості Славутської міської об’єднаної територіальної громади.

ГІС-технології це найбільш доступний спосіб представлення для людей інформації, як просторової, так і будь-якої іншої, що описує об’єкти. Впровадження ГІС-технологій з їх розвиненими аналітичними можливостями дозволить наочно відобразити і осмислити інформацію в сукупності та допоможе вирішити оперативні, тактичні і стратегічні завдання функціонування і розвитку громади.

 Відтепер будь-який користувач через Інтернет з будь-якої точки світу  за допомогою комп’ютера або смартфона зможе користуватися відкритою інформацією, якою володіють посадові особи Славутської міської ОТГ, які виконують свої функції за відповідними напрямками – благоустрій, містобудування, економіка, охорона здоров’я, освіта, земельні ресурси, інвестиції тощо.  Крім того, наш містобудівний портал дає змогу користувачу отримувати інформацію з інших державних інформаційних ресурсів таких, як земельний кадастр, водний кадастр.

Система працюватиме в тестовому режимі протягом трьох місяців. За цей час необхідно провести уточнення інформаційних даних, які вже є в публічному доступі та наповнити базу новою інформацією. За базовою версією  користувачам буде доступно 64 набори геопросторових даних. В подальшому кількість таких наборів може збільшуватись,» – підсумував Віктор Вікторович.

Приємно, що Славутська ОТГ дотримується головних принципів управління – відкритості, прозорості та доступності до наявної інформації.

Портал доступний за посиланням http://slavutska.otg.ua/

Пресслужба Славутського МВК