ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ МЕДИЦИНИ

Сьогодні, 29 листопада, керівники району та міста, об’єднаних територіальних громад, очільники медичних закладів зібралися з метою обговорити питання фінансового забезпечення медичної галузі Славутчини. Найперше учасники наради заслухали інформацію головних лікарів Центральної районної лікарні Віктора Іващука та Центру первинної медико-санітарної допомоги Олега Гаврилюка.

Під час наради була доведена інформація про те, що на Хмельниччині скасували госпітальні округи, які були створені у 2017 році для оптимізації надання медичної допомоги населенню. Відтак передбачено створення в області єдиного госпітального округу. В ньому функціонуватимуть так звані опорні лікарні у визначені яких пріоритетним фактором є не лише медична складова, а і транспортна. Таких лікарень буде в області 10, в тому числі  ж і Славутська ЦРЛ. Цього результату було досягнуто завдяки роботі, яка цілеспрямовано проводилася останні 2 роки.

Знову ж таки було піднято питання сільської медицини та ФАПів. Адже кошти Національної служби здоровʼя України (НСЗУ) не передбачають фінансування ФАПів. Позиція Міністерства заключається в тому, щоб цю проблему вирішували органи місцевого самоврядування.

Міський голова Василь Сидор вкотре закликав усіх спільно відстоювати питання перекладання додаткових видатків та повноважень, без будь-яких компенсацій, на органи місцевого самоврядування. Адже потрібно усвідомлювати, що таким чином усі видатки перекладаються на людей.

Окрім цього він зазначив, що фінансування органами місцевого самоврядування делегованих державних повноважень є незаконним, і може потягнути за собою юридичну відповідальність.

Депутатом Славутської міської ради Оксаною Деревенчук було піднято питання благодійних внесків у лікарні від пацієнтів. Звичайно, кожна людина може добровільно і на власний розсуд жертвувати свої кошти чи майно. Проте, як зазначила Оксана Мефодіївна, не у кожного з пацієнтів є такі кошти, а також наголосила  про морально-етичну сторону даного питання.

Тому керівники міста і району звернулися до головного лікаря ЦРЛ з проханням надати інформацію щодо суми коштів, зібраної закладом, а також на які потреби — ліки, витратні матеріали – вони витрачені.

У підсумку, усі присутні керівники ОТГ – Ганнопільської (Маргарита Медведюк), Берездівської (Віктор Васьківський), Улашанівської (Микола Гизимчук) та Крупецької (Валерій Михалюк) зійшлися на тому, щоб наразі прибрати скриньки із збору коштів.

Прес-служба Славутського МВК

One thought on “ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ МЕДИЦИНИ

Comments are closed.