ВОДА З ДЖЕРЕЛ: ХІБА ЦЕ ЗБИТОК ДЛЯ ВОДОКАНАЛУ?

На території нашого міста знаходиться багато джерел. Тому людей доволі часто цікавить питання, чи можна споживати з них воду. Бо коли була оприлюднена негативна інформація щодо проведеного дослідження якості води з природних джерел, пішли спекулятивні розмови про те, що комусь це вигідно, що все робиться для того, аби люди споживали воду лише з міського водогону і відповідно сплачували за неї.

У нас в місті уся вода безкоштовна – джерельна, річкова. І навіть та, що подається до домівок. Люди сплачують лише за послугу – підйом води з артезіанських свердловин, її очистку та доставку до осель. І якщо ж людина в змозі принести 10 літрів води з джерела, то чи відчує підприємство економію в сумі 15 копійок?

Для порівняння:1000 літрів води, яка постачається містянам, коштує 15 грн (без ПДВ), коли ж середня вартість 1,5 л пляшки води з магазину становить 15 грн.

Що стосується води з джерел, звісно гарантувати її якість і “чистоту” не можна, причому залежить це не тільки від життєдіяльності людини у районі місцезнаходження джерела, але і від сезонності погодних умов.

Звертаємо увагу, що якість води з природніх джерел має нестабільні показники, адже це найбільш  верхні водоносні горизонти, у яких фільтрується дощова вода, талий сніг, у ці горизонти потрапляє змитий бруд, який може містити бактерії, віруси, найпростіші паразити, хімічні сполуки, радіоактивні елементи та може сприяти виникненню гострих кишкових інфекцій та інших захворювань серед населення.

Звісно, ніхто не забороняє пити людям воду з джерел, а лише застерігають. І тому саме людям вирішувати споживати таку воду, чи ні.

P.S. Нагадуємо, що КП «Славутське УВКГ» – це комунальне підприємство, а отже, не чиясь приватна власність, а власність усієї славутської громади.

                                                                                   Прес-служба Славуського МВК