«ВОСЬМЕ ЧУДО СВІТУ» ПРЕЗЕНТОВАНО У СЛАВУТІ

07 листопада у приміщенні Славутського історичного музею відбулася зустріч з літературною творчістю Володимира Казаряна та презентація його унікальної виставки мікромініатюр «Восьме чудо світу».

Володимир Едуардович – видатний майстер світового мікромініатюрного мистецтва, чудовий художник, скульптор, конструктор і винахідник, письменник, поет, композитор. Цього дня він познайомив присутніх із своїми  власними піснями, з видавничою діяльністю. Творчий доробок майстра був сприйнятий надзвичайно позитивно.

Директор музею мікромініатюр, Олена Валеріївна Казараян, дружина майстра розповіла детальніше про виставку: «Володимир Казарян займається мікромініатюрою 42 роки. Створив біля 500 унікальних мікрошедеврів, які вражають своєю красою, мікроскопічними розмірами, художнім оформленням. Представники науки і мистецтва характеризують роботи, як геніальні витвори сучасності. Перш за все – це титанічна праця, сила волі та любов до прекрасного. Щоб усе це створити потрібно бути талановитим художником, скульптором, ювеліром, власноруч виготовляти  інструменти  і створювати роботи в перервах між серцебиттям під мікроскопом. За 28 років виставкової діяльності експонати побували у 64 музеях України та у багатьох країнах світу.  У рамках акції «Троянда світу» Володимир Едуардович відзначає унікальними мікромініатюрними шедеврами відомих діячів сучасності — президентів країн, світових знаменитостей. Її номінантами стали президенти України Леонід Кравчук і Леонід Кучма, президент Америки Білл Клінтон, Єгипту — Хосні Мубарак, світові діячі Арнольд Шварценеггер, Гілларі Клінтон.

Своєю творчістю Володимир Казарян демонструє безмежність людських можливостей і спонукає мільйони людей закохуватися в прекрасне, мріяти, цінувати життя.

Для виготовлення мікромініатюр майстер використовує слонову кістку, бивень мамонта, мармур, бурштин, риб’ячу луску, пилинки дорогоцінного каміння, тощо, а основами для них служать: відполірована людська волосина, макове зернятко, зернина рису, вушко голки, кристалик цукру і навіть піщинка».

Володимир Казарян зазначив: «Ці унікальні експонати підкреслюють те, що в цьому світі можливо все. Головне – вірити в свої сили, розвивати свої таланти. Перший експонат був виготовлений мною у 18 років. На створення одного експонату потрібно біля трьох місяців часу. Всього близько 10 людей в світі займаються таким мистецтвом. Проте, у кожного свої методи, напрацювання та технології».

Усі присутні отримали чудову можливість оглянути експозицію, в якій представлені справжні шедеври мініатюрного мистецтва: мікроскульптури, розміщені на макових зернах, квіти на волосині людини, портрети і шаржі відомих людей, виконані на рисових зернах, караван верблюдів у вушку голки, підкована блоха, закріплена на кінчику волосини тощо.

Міський голова Василь Сидор наголосив на тому, що це справжній подарунок всім мешканцям та гостям міста: «Переконаний, що Вас знає увесь світ, а нам сьогодні дуже пощастило наяву переконатися у тому, що ви створили. Це справжнє здивування і захоплення. Ця виставка дає можливість подивитись на звичні речі по-новому. Дивовижність неймовірних мініатюрних витворів вражає». Також Василь Богданович побажав Володимиру Казаряну подальшого втілення творчих ідей, невичерпної енергії та натхнення.

Прес-служба Славутського МВК