ДО СЛАВУТИ ЗАВІТАВ РУСЛАН ТЕЛІПСЬКИЙ

29 жовтня у приміщенні Славутської міської бібліотеки відбулася зустріч із луцьким шевченкознавцем, українським громадським діячем, мандрівником, фотографом-монументалістом, волонтером Русланом Теліпським.

Руслан особисто відвідав понад 1300 шевченківських монументів більш як у 30 країнах світу на 5-ти континентах та здійснив піше паломництво «Тарасів дороговказ» до Чернечої гори через міста, де бував Шевченко і де йому встановлені пам’ятники. «За плечима» дослідника і десяток лекцій про Шевченка, проведених за кордоном. У колекції Руслана понад тисяча власноручно зроблених світлин різноманітних пам’ятників Шевченку, до кожного монументу він приїздив вклонитися особисто.

Оскільки такий досвід цікавий для молоді, на заході були присутні в основному учні закладів загальної освіти міста та вчителі.

Зустріч пройшла у досить дружньому форматі. Від гостя-дослідника присутні дізналися чимало цікавої інформації про сутність шевченківського феномену, ознайомилися із кобзаревими скульптурами, порівняли Шевченка з іншими світовими постатями за масштабністю увіковічення їх в інших країнах та багато іншого.

Крім того, на базі Славутського історичного музею була розміщена виставка фоторобіт Руслана, то ж усі бажаючі мали можливість оцінити професійність автора.  

Прес-служба Славутського МВК