СЛАВУТЧАНИ УРОЧИСТО ВІДЗНАЧИЛИ 75-ТУ РІЧНИЦЮ ВИГНАННЯ НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ З УКРАЇНИ

Сьогодні, 28 жовтня, з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України, славутчани вшанували пам’ять загиблих на фронтах Другої світової війни земляків покладанням квітів та вінків до Меморіалу пам’яті славутчанам, полеглим у роки 2-ї Світової війни, пам’ятника-погруддю Ф.М. Михайлову та Пантеону Слави.

Як відомо, з метою всенародного відзначення звільнення України від нацистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні, щорічно, 28 жовтня, в Україні відзначається свято остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України.

Під час цієї страшної війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2 мільйона осіб, протягом січня 1943-го – жовтня 1944-го року було проведено низку наступальних операцій.

Завершилося визволення України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з’єднаннями 4-го та 1-го Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944-го року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України.

Битва за визволення України, що тривала 680 діб і у якій брали участь до половини живої сили і бойової техніки всіх діючих радянських Збройних Сил, стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.

Визволивши від загарбників територію України, 1-й, 2-й, 3-й та 4-й Українські фронти взяли участь у бойових діях у Європі. Сотні тисяч солдатів і офіцерів загинули при визволенні від нацистів територій Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Румунії, Болгарії, Югославії, Австрії. В їх числі й безсмертні прізвища воїнів – славутчан…

Зважаючи на сьогодні події у нашій державі, ми віримо, що настане той день, коли український народ здолає свого нинішнього агресора і наша країна розпочне новий успішний етап на шляху свого подальшого розвитку.

Прес-служба Славутського МВК