ЯК ПРАЦЮЄ ПРОФІЛЬНА ШКОЛА У НАШОМУ МІСТІ?

Ця тема наразі на постійному контролі у міської влади, адже цього року учні 10 класів розпочали навчальний рік у профільних класах на базі лише трьох закладів – ЗОШ № 1, НВК, НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх».

Нагадаємо, що Законом України «Про освіту» передбачено три рівні повної середньої освіти: початкова школа (1-4 класи), базова освіта (5-9 класи) та профільна  освіта (10-12 класів). 01 вересня 2018 року стартувала перша частина освітньої реформи – «Нова українська школа», яка надає однакову базу для кожного учня. Друга ж частина освітніх змін стосується організації профільної освіти – цілеспрямованої підготовки до подальшого навчання у вишах чи професійної діяльності, тобто відповідно до нового закону старша школа повинна стати виключно профільною.

Щоб зʼясувати, як працює профільна освіта у нашому місті, міський голова Василь Сидор та заступник начальника управління освіти Славутського МВК Тетяна Вісик відвідали НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх» – однин із трьох закладів, у якому реалізується навчання за профілями. Разом із директором ліцею Інною Зайонц шляхом живого діалогу поспілкуватися із здобувачами освіти 10 класів, поцікавилися можливими проблемними питаннями (адаптація у нових класах, транспортне забезпечення, харчування тощо), а також планами на майбутнє.

За словами учнів, вагомих проблем, пов’язаних із переходом на профільне навчання, немає. Загалом школярі задоволені навчальним процесом, а ті, які перейшли з інших шкіл, стверджували, що легко адаптувалися до нового середовища та не відчули жодного дискомфорту як з боку своїх однокласників, так і з боку педагогів. Також піднімалося питання доїзду учнів до ліцею. Як вдалося дізнатися, більшість дітей дістається до навчання пішки, а дехто громадським транспортом.  

У ході спілкування Василь Богданович запросив юних славутчан до активної участі у молодіжному бюджеті, а це – чудова можливість реалізувати цікаві їдеї та зробити корисну справу рідному місту. До слова, цьогоріч у Славуті під проекти молодіжного бюджету було виділено 300 000 грн.

Також у рамках візиту голова міста відвідав три перші класи ліцею «Успіх» та переконався у позитивній динаміці впровадження Нової української школи, належному освітньому середовищі, яке дає можливість всебічно розвиватися дитині, а вчителю й надалі реалізовувати себе. Перевірив умови навчання 5,6 класів НВК, які на період реконструкції закладу тимчасово розміщені на базі ліцею – відгуки дітей були позитивні; обговорив поточні справи із колективом ДНЗ № 7 «Дюймовочка».

Під час обʼїзду міський голова вкотре наголосив, що наш головний обовʼязок –максимально зробити так, щоб успішність дітей була найвища, надати їм необхідний рівень знань для подальшої професійної реалізації, сформувати освітній простір, забезпечити належний кадровий і матеріально-технічний потенціал та підняти рівень освіти міста до найвищого рівня не лише в межах регіону, а й країни загалом.

Прес-служба Славутського МВК