У СЛАВУТІ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ЕТНО-ЕКОФЕСТИВАЛЬ «КОЛОДАР»!

22 вересня у нашому місті відбувся перший етно-екофестиваль «Колодар» міжнародного рівня.

Це унікальний фестиваль, який поєднав у собі елементи етно- та екотрадицій. Відбувся він у рамках реалізації Всеукраїнського конкурсу культурно-мистецького проєкту «Малі міста – великі враження», у якому Славутська міська рада стала переможцем.

У фестивалі, ідея якого – популяризація культурної спадщини у всьому її різноманітті та унікальної природи, поєднання етно- та еконапрямків – взяли участь близько двох десятків етнографічних колективів з України та Європи.

Заслужено розпочав це колоритне дійство Славутський зразковий фольклорний гурт «Щедрик» (керівник Т. Маліновська), що є переможцем та лауреатом багатьох фестивалів та конкурсів в Україні та за кордоном.

Свої вітання з нагоди унікального дійства надсилали організатори та почесні гості: міський голова Василь Сидор, директор Центру розвитку сучасного мистецтва Андрій Зяблюк, директор Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Андрій Клименко, координатор грантового проєкту етно-екофестивалю «Колодар» Тамара Іванюк, голова організаційного комітету фестивалю Людмила Скрипнюк, автор ідеї та режисер фестивалю Тетяна Маліновська, директор ТЦ «Епіцентр» Руслан Високогляд – один із спонсорів заходу.

«Сьогодні ми матимемо змогу не тільки долучитися до колоритного свята, а й спробувати себе у давніх українських промислах – гончарстві, столярній та ковальській справі, пройти шлях виготовлення хліба, посмакувати справжніми українськими стравами та багато іншого. Я щиро радий вітати учасників фестивалю та гостей цього свята», – такими словами розпочав захід голова міста та побажав усім гарного проведення часу.

Андрій Зяблюк: «Вітаю ваше місто із тим, що ви довели всій Україні, що ви – кращі із кращих, з прекрасним проєктом, який зробив ваш рідний куточок ще красивішим в очах усього світу. Зі святом!».   

Зі своїми приємними враженнями від перебування у Славуті поділився також Андрій Клименко, який подякував кожному, хто долучився до цього фестивалю та, користуючись нагодою, нагородив почесними грамотами від Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв заступника начальника управління культури Славутського МВК Тамару Іванюк, директора Славутської ДШМ Людмилу Скрипнюк, викладачів ДШМ Тетяну Маліновську та Петра Сахнюка. 

«Ми дуже сподіваємося, що цей фестиваль стане традиційним та буде візитівкою нашого міста, – продовжила офіційну частину Тамара Іванюк, – адже Україна і Славута, як її частинка, багаті своєю культурою, традиціями, звичаями, які треба розвивати і примножувати».

«Я, як і всі організатори фестивалю, сподіваюся, цей захід пройде на високому рівні, що ми зможемо вам подарувати гарні враження та незабутні спогади. Долучайтеся!», – запевнила Людмила Скрипнюк.

Тетяна Маліновська: «Я надзвичайно вражена тим, скільки поціновувачів української традиційної культури приїхало до Славути. Команда, яка створювала фестиваль – молоді, талановиті та позитивні люди. І я сподіваюся, що ми зробили усе можливе, аби «Колодар» пройшов так, як ми його запланували».

Приєднався до вітань Руслан Високогляд та подякував усім, хто доклав свої зусилля до реалізації фестивалю.   

У програмі заходів Міжнародного етно-екофестивалю «Колодар» взяли участь зразковий фольклорний гурт «Щедрик» (Славута), дитячий зразковий фольклорний ансамбль «Соловеєчки» (Забороль, Рівненська обл.), Фольклорний ансамбль «Калина-малина» (Ріпки, Хмельницька обл.), зразковий дитячий фольклорний гурт «Родовід» (Антоніни, Хмельницької обл.), зразковий фольклорний гурт «Роксолана» (Нетішин, Хмельницької обл.), зразковий фольклорний ансамбль «Зернятко» (Андрушівка, Житомирської обл.), фольклорний ансамбль «Вербиця» (Хмельницький), зразковий гурт «Ордана» (м. Новоград-Волинський, Житомирської обл.), зразковий дитячий фольклорний колектив «Вінець» (Бердичів, Житомирської обл.), вокальний гурт «Кумасі» (Шепетівка, Хмельницької обл.), народний аматорський ансамбль танцю «Пролісок» (Славута, Хмельницької обл.), народний художній фольклорно-етнографічний колектив «Вербиченька» (Нова Водолага, Харківської обл.), дитячий лемківський фольклорний ансамбль «Гречні фраїрки» (Монастириська, Тернопільської обл.), народне вокальне тріо «Червона бинда» (Сарни, Рівненської обл.), фольклористичний гурт «Родовичі» (Нові Санжари, Полтавської обл.), дитячо-юнацький танцювальний колектив «П`єцухи» (Новайова, Польща), молодіжний ансабль СКУД «Петрушев» (Богданці, Македонія).

Одночасно із виступами учасників фестивалю діяли також локації зі стравами нашого регіону, традиційними ремеслами. Зокрема, представлено гончарство, мистецтво виготовлення дитячих іграшок, ляльок-мотанок, соломо- та лозоплетіння, ковальство та ткацтво, малярство і народний розпис. На усіх локаціях працювали майстер-класи, а тому кожен бажаючий незалежно від віку мав чудову можливість спробувати себе у них. Крім того, діяли виставки народних промислів, квести, цікаві фотозони; для любителів більш активного відпочинку можна було покататися на конях.

Запальними співами вітали гостей фестивалю відомі українські гурти «Дуліби» (м. Рівне), «ЕтноХl» (м. Рівне), «ТаРута» (м. Київ), «The Doox» (м. Київ).

Яскраве та незвичайне вогняне шоу презентував гурт «Радослав». Завершилося святкове дійство етнодискотекою від DJ Ramyata.

Без сумніву, «Колодар» – це ще одна нова важлива сторінка в історичному та культурному літописі Славути, який ще довго зігріватиме серця усіх його учасників приємними та яскравими враженнями.     

Міський голова Василь Сидор висловлює слова подяки спонсорам фестивалю ПАТ «Славутський солодовий завод», ТОВ «Ювента», ТЦ «Епіцентр», ТОВ «Родорс», кафе-бару «Чікаго».

Особлива вдячність організаторам фестивалю – координатору проєкту, заступнику начальника управлінню культури Славутського МВК Тамарі Іванюк, автору ідеї та режисеру, викладачу Славутської ДШМ Тетяні Маліновській, автору арт-проєкту «Джерело життя», викладачу ДШМ Петру Сахнюку, голові організаційного комітету, директору ДШМ Людмилі Скрипнюк, членам оргкомітету Андрію Соловйову, Віталію Процюку, Тетяні Терещук, Юрію Гарбаруку, Ользі Ткачук, Інні Дячук, Юлії Хоміч; кафе «Премʼєра» (власниця Тетяна Лукʼянчук), колективу ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей», ПП «Весела ідея» (Ю. Задворний), комунальну підприємству «Славута-Сервіс».

Слова подяки славутчанам, які брали участь у сплаві річкою Горинь, зокрема,  спортивно-туристичному клубу «Швендя», працівникам КУ «Славутська  міська водолазно-рятувальна станція», а також усім, хто долучився до підготовки та проведення фестивалю. 

Прес-служба Славутського МВК

Прес-служба Славутського МВК