ЦІНИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ МАЮТЬ ЗРОСТИ? – УРЯДОВЦІ, СХАМЕНІТЬСЯ!

На днях нам стало відомо, що ціна електроенергії для комунальних підприємств має зрости на 11%. А за прогнозами експертів одним з вірогідних наслідків запуску нової моделі енергоринку держави стане зростання цін для побутових споживачів на 40-50%. Яка користь громадянам від того ринку електроенергії?

Ще спочатку цього року почали впроваджувати малозрозумілу простому українцю схему – обленерго поділили на дві частини: одна виконує функції оператора розподілу електроенергії, тобто обслуговує  електромережі, а друга є постачальником. Іншими словами, обленерго тепер займається лише дротами і трансформаторами, а за електроенергію споживач платить іншій структурі — постачальнику.

Ланцюговою реакцією другої хвилі енергетичної реформи має стати підвищення вартості товарів та послуг, адже така складова, як електроенергія, є в основі будь-якого підприємства, бізнесу. Мова йде про основні товари споживчого кошика: хліб, м’ясо, овочі, ті самі тарифи на водопостачання і водовідведення.

Паралельно вимагають з бюджетних установ сплачувати за реактивну енергію та встановлювати за власний кошт лічильники реактивної енергії, хоча законодавчих підстав тому не має.

Я дуже сподіваюсь, що Президент України  і його команда не будуть продовжувати політику продрозкладки, яку вела попередня влада, і не дозволять подальшого перекладання тарифного тягаря на плечі українців.

Міський голова м. Славута,

голова Хмельницького РВ АМУ

Василь Сидор