ПІДНЯТИ ОСВІТУ МІСТА НА НАЙВИЩИЙ РІВЕНЬ – НАШ ОБОВʼЯЗОК

12 червня відбулася робоча нарада за участю міського голови Василя Сидора із представниками управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради, керівниками закладів середньої освіти міста Славути та Варварівської гімназії.

У ході зустрічі обговорювали питання щодо набору до 1-х, 10-х  класів на 2019-2020 н.р., придбання меблів для Нової української школи, діяльність пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням,  підготовки  закладів до нового навчального року, інше.

Станом на 31.05.2019  р. до перших класів закладів загальної середньої освіти   уже зараховано  489 дітей.  Повністю сформовано перші класи  в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія» №5, НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх», ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Триває набір  до перших класів в інших школах.

Крім того, 24 дитини з особливими потребами будуть  забезпечені  інклюзивною освітою у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, продовжать свою роботу інклюзивні класи на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, буде відкрито інклюзивний клас в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3.

Для потреб Нової української школи вже завезено одномісні парти, стільці в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, ЗОШ І-ІІІ ступенів №6,НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія»№ 5. У деяких закладах ще необхідно доукомплектувати робочі місця вчителя, придбати парти, оргтехніку, дидактичний матеріал тощо.

Керівники закладів поінформували про  роботу 10 таборів відпочинку з денним перебуванням на базі закладів загальної середньої освіти Славутської міської територіальної громади, у яких мають можливість оздоровитися та відпочити 963 дитини. На період відпочинку для школярів проводяться  цікаві заходи, ігор, екскурсій, тематичні дні; належним чином забезпечено харчування дітей.

Далі перейшли до активного обговорення ситуації щодо впровадження, згідно із Законом України «Про освіту», профільної освіти у закладах середньої освіти міста. Наразі триває кампанія щодо подачі заяв учнями 9 класів до старших класів відповідно до обраного ними профільного спрямування.

Нагадаємо, що попередньо у результаті проведеного аналізу результатів ЗНО, кадрового забезпечення, наявної матеріально-технічної бази освітніх закладів міста, їхнього потенціалу визначено три заклади, які спроможні на належному рівні надавати освітні послуги для старшокласників, забезпечивши здобуття ними профільної освіти, а саме: ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, НВК, НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх».

За словами керівників закладів, на базі яких планується відкриття профільних класів, на базі ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 із попередньо запланованих трьох 10-х класів із математичним, природничим та філологічним профілями, у результаті поданих заяв, розглядають можливість розміщення чотирьох класів: двох математичних, філологічного і природничого. У НВК планують набрати два 10 класи із профільними предметами «Іноземна філологія» – уже є фактично 36 заяв, «Математика» – 23 заяви. Три старших класи формують у НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх»: на філологічний профіль уже подано 28 заяв, інформаційний – 27, історико-правовий – 11 заяв.

«Найскладнішим та свого року «діагностичним» буде перший семестр нового навчального року», – поділилася думками начальник міського управління освіти Ельміра  Перепелиця та додала, що так як процес подання заяв учнів 9 класів на навчання у старших класах ще триває, більш чітку ситуацію із комплектацією профільних класів можна буде прослідкувати згодом.

Підбиваючи підсумки, міський голова Василь Сидор в особливому порядку наголосив, що колективам тих закладів, на базі яких планується відкриття профільних класів, необхідно усвідомити свою відповідальність, спрямувати максимум зусиль та організувати роботу так, щоб сформувати належну систему комунікації та відносин між педагогами, учнями та батьками, аби у новому навчальному році отримати найвищі показники профільної освіти.

«Наш обовʼязок – підняти рівень освіти міста до найвищого рівня не лише в межах регіону, а й країни загалом», – зауважив Василь Богданович.  

Також доручив керівникам освітніх закладів відпрацювати деякі фінансові питання, зосередити увагу на запровадженні заходів із енергоефективності тощо. 

Прес-служба Славутського МВК