«НІ» – СМІТТЮ: НА ТЕРИТОРІЇ СЛАВУТЧИНИ ПРАЦЮЮТЬ НАД ПІДГОТОВКОЮ ПРОЕКТУ «УПРАВЛІННЯ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ У ГРОМАДАХ СЛАВУТСЬКОГО РАЙОНУ ШЛЯХОМ ВПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»

23 травня у залі засідань Будинку рад відбулася робоча зустріч за участю міського голови Василя Сидора, представників виконавчого комітету Славутської міської ради, ОТГ Славутського району та експертом Інституту Громадянського суспільства Олександром Сергієнком.

Нагадаємо, що у лютому між Славутською міською ОТГ та ОТГ Славутського району  (Ганнопільська, Берездівська, Улашанівська, Крупецька) було підписано меморандум про партнерство, що дозволило взяти участь у проекті «Партнерство міських та сільських громад як ефективний інструмент місцевого економічного розвитку» за підтримки Програми U-LEAD з Європою.

Згідно із домовленостями між громадами, одним із важливих питань, яке потребує спільного вирішення – поводження у сфері із твердими побутовими відходами (ТПВ).

У результаті проведеної спільної роботи розпочато підготовку до написання проекту співробітництва «Управління побутовими відходами у громадах Славутського району шляхом впровадження сучасних технологій».  

Варто відзначити, що конкурсною комісією у складі експертів Інституту та представника від Програми «U-LEAD з Європою» було відібрано 26 партнерств, у перелік яких увійшла і Славутська міська рада.

«Управління відходами – це загальносвітова проблема», – такими словами розпочав зустріч міський голова Василь Сидор. «Славута уже давно розпочала практику із часткового сортування твердих побутових відходів на ПЕТ, скло та папір, що дає можливість помітно скоротити обʼєми сміття. Наразі не території міста розміщено 328 євро-контейнерів на 78 контейнерних майданчиків. Із створенням Славутської міської ОТГ така ж система поводження із ТПВ запроваджується у приєднаних до Славути селах Варварівка та Голики, де розпочато роботи із встановлення майданчиків під контейнери для роздільного збору ТПВ. Така ж практика поводження з ТПВ може бути запозичена й іншими громадами. Це стане підгрунттям для реалізації наступних етапів. Одним із яких є участь у проекті «Управління побутовими відходами у громадах Славутського району шляхом впровадження сучасних технологій», який передбачає не лише будівництво сортувального комплексу, а й зміну та формування екологічної свідомості громадян.

Начальник управління економічного розвитку Галина Дарчик ознайомила присутніх про те, як проходила підготовка проекту, стисло охарактеризувала його зміст, зупинилася на ключових моментах.

Технічну сторону проекту (схематичний вигляд ангару, сміттєсортувальної лінії, підсобних приміщень тощо) на основі відеоряду презентував начальник управління ЖКГ, енергозбереження, благоустрою та громадського порядку Юрій Дербугов.

Далі відбулася практична частина заходу, під час якої було відпрацьовано сам проект, взято до уваги рекомендації експерта, складено майбутній план дій у цьому питанні тощо.

Прес-служба Славутського МВК