НОВІ ФОРМИ ПОВІДОМЛЕНЬ ПРО ПОЧАТОК ВИКОНАННЯ ПІДГОТОВЧИХ ТА БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ, ДЕКЛАРАЦІЙ ПРО ГОТОВНІСТЬ ОБ’ЄКТА ДО ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА СКОРОЧЕННЯ СТРОКІВ ЇХ РЕЄСТРАЦІЇ – З 01.07.2019 Р.

27 квітня 2019 року на Урядовому порталі опубліковано постанову КМУ № 367 від 27.03.2019 р. «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою, серед іншого, Кабінет Міністрів України вніс зміни до деяких постанов з метою забезпечення скасування зайвих адміністративних процедур, які ускладнюють ведення підприємницької діяльності, а також приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до законів України та міжнародно-правових зобов’язань України, зокрема затверджено зміни до форм повідомлень про початок виконання підготовчих та будівельних робіт та декларацій про готовність об’єкта до експлуатації.

Ці зміни набирають чинності з 01 липня 2019 року.

?Вказані зміни пов’язані із затвердженням Порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна.

⭕️ Також з 01.07.2019 р. буде суттєво скорочено строки розгляду та реєстрації наступних документів:

? реєстрація повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, яке подано через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), становитиме 5 (п’ять) робочих днів (замість 30 календарних днів, як це є зараз), а подане через електронний кабінет замовника — в день їх надходження.

? реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації (щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), та об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта), шляхом внесення до реєстру даних, зазначених у декларації, здійснюється автоматично у день її надходження (замість 10 календарних днів, як це є зараз).

З 01.07.2019 року замість електронної системи здійснення декларативних процедур в будівництві буде запроваджено електронний кабінет замовника.

Наталія Мельник, начальник відділу з питань ДАБК виконавчого комітету Славутської міської ради