ЯКИМ МАЄ БУТИ ПОРЯДОК ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІД ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ?

Як відомо, вступили в дію  норми Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якими  визначено: «у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні».

Однак необхідний порядок досі офіційно не був прийнятий на державному рівні, без чого проводити вказані вище відключення від ЦО неможливо. І лише нещодавно, 26 квітня, Мінрегіон оголосив публічне обговорення проекту нового Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води на своєму сайті.

Про це говорили на робочій нараді з міським головою Василем Сидором представники комунальних підприємств міста, виконавчого комітету міськради. Головне завдання комунальників максимально долучитися до обговорення запропонованого проекту і надати свої пропозиції.

Начальник КП «Славутське ЖКО» Василь Яцюк поділився своїми острахами щодо практичного втілення таких законодавчих впроваджень:

  • На сьогодні, у разі затвердження вказаного Порядку, під відключення підпадають 57 будинки (звісно, за бажанням їх мешканців). У разі їх відключення мене непокоїть, що буде із системою тепломережі міста. Адже таке масове від’єднання від ЦО може призвести до подальшого розбалансування системи та стати причиною колосальних витрат на транспортування енергоносія. Окрім того, на даний час деякі котельні міста потребують ремонту, зокрема на котельні Козацька, 41, необхідно замінити два котли на нові дороговартісні КОЛВІ 4 МВт. Питання, чи є смисл вкладати кошти у модернізацію котелень, мережі, якщо люди стануть відключатися від ЦО?

Міський очільник зауважив, що за сучасної державної цінової політики цілком зрозуміло чому громадяни хочуть перейти на індивідуальне опалення, хоча в європейських країнах тенденція протилежно інша – це повне охоплення централізованим опаленням всіх категорій споживачів. Разом з тим, ми однозначно будемо враховувати інтереси славутчан, враховуючи вимоги чинного законодавства.

Щодо запропонованого Мінрегіоном Порядку присутніми було зауважено, що в його текст необхідно внести корективи, які б визначали механізм опалення місць загального користування у разі повного відключення будинку та оплату за транзитні мережі. Окрім  того, важливо ті помешкання, які відключяться від  ЦО, дійсно зобов’язати підключити індивідуальне опалення, адже неопалювальні приміщення впливають на температурний режим усього будинку та завдають йому значної шкоди.

Обговорення Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води триватиме до 26 травня включно і до цього процесу може долучитися кожен громадянин. А тому просимо славутчан активно долучатися. Зауваження та пропозиції можуть надсилатися електронною та звичайною поштою протягом місяця з дня оприлюднення проекту на адресу: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Департамент систем життєзабезпечення та житлової політики, (01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9), 207-18-63, HvozdovDO@minregion.gov.ua.

Прес-служба Славутського МВК