ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Відповідно до пункту 7 Розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11. 2017 р. № 2189 – VIII (далі – Закон) визначено, що у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень,приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Однак, на сьогодні діє Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2005 року за № 1478/11758 (далі – Порядок), який передбачає відключення житлових будинків, а не окремих квартир.

26.04.2019 року на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку (http://www.minregion.gov.ua/), будівництва та житлово-комунального господарства розміщено Проект нового Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

Мінрегіон оголосив громадське обговорення  проекту наказу «Про затвердження  Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води».

Прийняття наказу забезпечить врегулювання процедури відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, що, у свою чергу, дасть змогу забезпечити дотримання прав та захист інтересів споживачів житлово-комунальних послуг щодо надання їм можливості відключитись від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

Просимо славутчан активно долучатися до даного обговорення. Зауваження та пропозиції можуть надсилатися електронною та звичайною поштою протягом місяця з дня оприлюднення проекту на адресу: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Департамент систем життєзабезпечення та житлової політики, (01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9), 207-18-63, HvozdovDO@minregion.gov.ua.

Прес-служба Славутського МВК