НЕБАЧЕНА «ЩЕДРІСТЬ» ВІД УРЯДУ

Весна-2019 відзначилася не лише президентськими виборами, а й небаченою «щедрістю» від влади у вигляді зниженої ціни на газ аж на 2%!

Уряд постійно заявляв про те, що тарифи на газ встановлює (формує) НКРЕКП – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також про те, що ціна на газ для населення має зрівнятися з промисловою.

3 квітня уряд доручив «Нафтогазу» знизити ціну газу для населення.

У зв’язку з цим, «Нафтогаз» виконав розпорядження і знизив ціну на газ для населення з квітня 2019 з 8,55 гривень за кубометр до 8,38 гривень за кубометр, тобто на 17 копійок. Водночас, промислові споживачі «Нафтогазу» купуватимуть газ за ціною 5990 грн/тис. куб. м.

Цікаво виходить: чи то уряд хоче продемонструвати населенню, що може знизити вартість газу (а це один зі способів показати, що влада працює ефективно), чи, можливо, все ж таки має вплив на формування тарифів?

Можливість знизити ціну до 8,38 гривень за кубометр пояснюють тим, що Україна закупила дешевий газ у Європі. Його вартість на зовнішніх ринках упала, адже залишилися значні запаси газу через теплу зиму. Водночас середня імпортна ціна, за якою і визначається вартість газу для українців, не знизилася. Її обраховують раз на рік, а не щомісяця.

Нагадаємо, торік, восени уряд вирішив підвищувати ціну на газ у три етапи: з 1 листопада 2018 року на 23,5 % до 8560 грн за 1000м3, з 1 травня цього року ціна на газ для населення мала становити 9850 гривень за тисячу кубометрів (тобто зрости на 1300 гривень), а з 1 січня 2020 року – до 12 300 гривень.

Ціна на газ для побутових споживачів зменшилась на 17 копійок! Цікаво: це першоквітневий розіграш чи передвиборча акція до 21 квітня?

Міський голова Василь Сидор