ОБЕРЕЖНО – СКАЗ: У СЛАВУТІ ВИЯВИЛИ СКАЖЕНОГО КОТА

Сьогодні, 01 березня, відбулося засідання протиепізоотичної комісії за участю представників міста, району, медиків, поліції з приводу ускладнення епізоотичного стану щодо захворювання тварин на сказ у м. Славута Славутської міської ОТГ.

Під час епідеміологічного розслідування встановлено:

24 січня 2019 року жителька будинку по вул. Соборності, 42 була укушена бездомним котом, який мешкав на території подвірʼя і якого постійно підгодовували.

Згідно із  результатами дослідження Хмельницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 27 лютого 2019 року, № 000314 п.м./19, у тварини встановлено захворювання на сказ.

Враховуючи надзвичайно велику загрозу цієї хвороби для людей, на підставі відповідних нормативних актів («Інструкція про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», затвердженої наказом Головного управління ветеринарної медицини з Держветінстпекції Мінсільгосппроду України від 15.03.1994 р. №5 та Наказ Мінʼюсту від 31.03.1994р., №54/263) членами комісії прийнято рішення про ряд карантинних заходів.

Зокрема, запроваджено карантинні обмеження в межах вулиць Кузовкова-Соборності та загрозливої зони в межах с. Ташки, лісових угідь прилеглих населених пунктів.  

ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Сказ – гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям через укуси, подряпини чи ослинення. Захворювання завжди закінчується смертю хворого. Тривалість інкубаційного  періоду залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).

Клінічні ознаки сказу в усіх видів тварин в основному подібні. Незвичайна чи агресивна поведінка тварин майже завжди є ознакою хвороби. У них відзначається дратівливість, вони можуть забиватися в темні кути, не реагують, коли їх кличуть, можуть ковтати неїстівні предмети, пізніше розвивається водобоязнь. При прояві клінічних ознак захворювання лікування не ефективне. У слині хворих на сказ тварин за 10 днів до початку клінічних симптомів захворювання міститься збудник сказу.

Якщо Вас покусала тварина чи слина хворої тварини потрапила на шкіру чи слизові оболонки, слід негайно промити рану проточною водою з простим (господарським) милом та терміново звернутися до лікувально-профілактичного закладу.

Єдиним захистом від хвороби є антирабічні щеплення. Для імунізації застосовують антирабічну вакцину та імуноглобулін, які використовуються у відповідності до діючих нормативних документів. Імуноглобулін додатково призначається при тяжких укусах.

Якщо тварина, яка покусала людину, має господарів, то її слід ізолювати і тримати прив’язаною для того, щоб спеціалісти ветеринарної медицини мали змогу спостерігати за станом її здоров’я протягом 10 діб з моменту укусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається або в подальшому відміняється.

Шановні славутчани!

Будьте обережні при поводженні з тваринами, особливо з безпритульними. Запобігайте виникненню укусів та ослинень ними. Не дозволяйте дітям контактувати з бездомними собаками та котами.

Нагадуємо також про необхідність проведення щорічних щеплень проти сказу домашнім тваринам.

Бережіть своє життя та здоров’я!

Прес-служба Славутського МВК

One thought on “ОБЕРЕЖНО – СКАЗ: У СЛАВУТІ ВИЯВИЛИ СКАЖЕНОГО КОТА

Comments are closed.