НОВИЙ «СЮРПРИЗ» ВІД МІНРЕГІОНБУДУ: УКРАЇНЦЯМ МОЖУТЬ ЗАБОРОНИТИ ВСТАНОВЛЮВАТИ ГАЗОВІ ОПАЛЮВАЛЬНІ ПРИСТРОЇ

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили нові державні будівельні норми, які планують прийняти вже найближчим часом. Вони регулюватимуть встановлення опалювальних пристроїв у квартирах.

За новими будівельними нормами (ДБН), що незабаром можуть стати чинними, у нових багатоквартирних житлових будинках не допускається розміщення побутових газових теплогенераторів з закритими та відкритими камерами згоряння.

Натомість, згідно з новими ДБН, в індивідуальних житлових будинках та багатоквартирних житлових будинках поверховістю не більше 3 поверхів допускається встановлення газових теплогенераторів сумарною тепловою потужністю до 30 кВт, що забезпечують потреби опалення та гарячого водопостачання.

Їх встановлення передбачається в приміщенні кухні заввишки не менше ніж 2,2 м з наявністю природного освітлення (незалежно від наявності плити), при цьому внутрішній об’єм кухні при застосуванні теплогенераторів з відкритою камерою згорання повинен бути на 6 м3 більше, передбаченого пунктом 9.27 ДБНу, і площа припливного пристрою повинна складати не менше ніж 0,025 м2; в приміщеннях кухонь, інтегрованих в структуру житлової кімнати, допускається встановлення лише теплогенераторів з закритою камерою згоряння.

Теплова потужність конвекторів, що встановлюються у житлових приміщеннях, не повинна перевищувати 7,5 кВт, при цьому вказані приміщення повинні обладнуватись контролем довибухових концентрацій газу на рівні 20% нижньої концентраційної межі поширення полум’я.

З вищевказаного лише один висновок – уряд чим далі, тим більше заганяє українців у глухий кут та робить простих українців залежними від газових монополістів.

Прес-служба Славутського МВК