У СЛАВУТІ ВІДКРИВСЯ УНІВЕРСИТЕТ ТРЕТЬОГО ВІКУ

27 лютого у нашому місті відбулася неординарна історична подія – відкриття Університету третього віку.

Місцем проведення урочистого заходу була обрана Славутська міська бібліотека. Участь у відкриті взяли міський голова Василь Сидор, заступник міського голови Ігор Піголь, освітяни, запрошені майбутні студенти та численні гості.

Університет третього віку – це безкоштовний навчальний заклад для людей пенсійного віку на меті якого – створення умов та сприяння всебічному розвитку людей старшого віку; організація вільного часу і культурного дозвілля; створення умов для самореалізації та розвитку їх творчих можливостей; формування принципів здорового способу життя; оволодіння новими знаннями.

«Бути молодим душею, не втомлюватися пізнавати, дивуватися та дивувати інших – саме так можна охарактеризувати людей, які зібралися в цій залі, людей, які зробили перший крок до Університету третього віку», – такими словами розпочала захід його ведуча Тамара Іванюк, яка також представила і майбутнє керівництво: ректора Тетяну Карпенко, заступників – Світлану Пустовєтову та Людмилу Ніколюк.

До слова, в Університеті працюватимуть три основні факультети: «Збереження здоровʼя», «Основи компʼютерної грамотності», «Краєзнавство» та додаткові – «Культорологія», «Іноземні мови», «Прикладне мистецтво», а також  факультативи за різноманітними напрямками, які запрацюють пізніше. До організації навчання людей пенсійного віку  будуть залучені (на волонтерських засадах) викладачі загальноосвітніх закладів міста, працівники медичної галузі, фахівці нетрадиційної медицини та інші.

Майбутніх студентів привітав міський голова Василь Сидор:

Мені дуже приємно, що я маю нагоду бачити так багато людей, бажаючих навчатися. Без сумніву, це буде взаємно корисна справа, адже навчання – це можливість по-іншому переосмислити себе і своє життя, а Університет стане тим майданчиком, де ви зможете пізнавати, спілкуватися та отримувати новий досвід.

Після вітальних слів Василь Богданович вручив 39 посвідчень слухачам Університету. Першою свій «студентський квиток» отримала найповажніша за віком слухачка Олена Логвінова. Ще 20 людей, які виявили бажання навчатися під час проведення заходу, отримають відповідні посвідчення згодом. 

Від імені усіх освітян побажали гарного навчання у студентських лавах начальник управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради Ельміра Перепелиця та директор ЗОШ № 1 Олег Іваненко.

«Студентство завжди було і буде авангардом будь-якого суспільства. Тому ви на передових позиціях Славутської міської ОТГ. Ви станете гарним прикладом для 4388 учнів, які навчаються в закладах нашої громади», – зауважила Ельміра Миколаївна.

Олег Іваненко із радістю підкреслив, що шкільна родина ЗОШ № 1, на базі якої  проходитимуть навчання компʼютерної грамотності, чекає на нових учнів.

Приєднався до вітань й начальник управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради Сергій Сакалюк, який зазначив, що всіляко готовий до співпраці з новими студентами.

А щоб навчання було «солодким», разом із привітаннями, від гостей заходу майбутні студенти отримали смачний подарунок.

З нагоди відкриття присутнім надсилали свої творчі дарунки вихованці ДНЗ № 7 «Дюймовочка», жіноча вокальна група хору ветеранів та Галина Бендюг.

Захід пройшов в атмосфері теплоти і радості. Наразі студенти Університету третього віку із нетерпінням очікують на початок занять, які відбудуться незабаром.

Прес-служба Славутського МВК