ІЗ-ЗА НОВОГО ДЕРЖАВНОГО ВПРОВАДЖЕННЯ СЛАВУТА МОЖЕ ВТРАТИТИ 700 ТИС. ГРН

Міністерство фінансів заборонило містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках. 23 січня 2019 року  Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках», якою заборонив до кінця 2019 року розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду місцевих бюджетів на депозитних рахунках.

Така заборона позбавляє міста можливості отримувати додаткові надходження до місцевих бюджетів у вигляді відсотків з розміщених депозитів, що призведе до втрат місцевих бюджетів.

У бюджеті Славута на 2019 рік було закладено 700 тис. грн, які місто мало заробити на оперативному управлінні фінансами, тобто, розміщуючи на депозитах тимчасово вільні бюджетні кошти. Після рішення уряду місто може не отримати заплановані доходи, які мали бути спрямовані на вирішення нагальних питань громади.

Загалом протягом 2016-2018 років Славута додатково отримала на депозитах 2 млн 563 тис. 492 грн, які використовувалися, в тому числі, на делеговані повноваження у сфері освіти, медицини, соціального захисту.

Органи місцевого самоврядування вкрай критично сприйняли нове впровадження держави та звертаються з вимогою відмінити прийняту постанову. У свою чергу, Асоціація міст України звертає увагу на низку суперечностей та порушень при ухваленні цього нормативно-правового акту. Зокрема зміст ухвалених постановою змін не узгоджений із нормами Бюджетного кодексу України. Частина восьма статті 16 Бюджетного кодексу України не обмежує розміщення тимчасово вільних коштів загального фонду місцевих бюджетів на депозитах. Постанова Кабміну є підзаконним нормативно-правовим актом та не може визначати відносини, які регулюються кодексом без належного узгодження з ним.

Своїм рішенням уряд черговий раз прямо обмежує законне право органів місцевого самоврядування самостійно розпоряджатися їх власними доходами та тим самим підриває довіру органів місцевого самоврядування до його подальших кроків в частині реформування місцевого самоврядування.

Управління тимчасово вільними коштами в інтересах громади є фінансовим менеджментом органів місцевого самоврядування.

Якщо державна влада говорить про децентралізацію та сильні громади, то подібні рішення свідчать про протилежне, а саме – подальшу залежність міст від урядових рішень.

Міський голова м. Славута , голова Хмельницького РВ АМУ Василь Сидор