ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЧНА РЕФОРМА ДЕРЖАВИ – «ГЛУХИЙ КУТ» ДЛЯ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ І НАСЕЛЕННЯ

1 січня 2019 року вступив в дію Закон України «Про ринок електричної енергії», який фактично дав старт новій державній реформі – електроенергетичній.

Серед головних змін – це відокремлення функції з розподілу електричної енергії від функцій виробництва, передачі та постачання. Тобто, створення для кожної функції відповідних юридичних осіб – організацій. В ідеалі споживачі мають обирати найбільш вигідних постачальників електричної енергії за ринковими цінами, а на практиці ми і далі маємо справу з монополістами.

Більше того, під виглядом нових новацій держави зростають тарифи на електроенергію для комунальних підприємств.

Для прикладу,  КП «Славутське УВКГ» з першого січня 2019 року  укладено договір на постачання електричної енергії з ТОВ «Хмельницькенергозбут» та договір на розподіл електричної енергії АТ «Хмельницькобленерго». І якщо з 1 липня 2018 року загальний тариф на електроенергію для Славутського УВКГ становив 2,8398 грн, то з першого січня 2019 року він є наступним:

► за один КВт. постачання електричної енергії:

  • у разі 100% передплати – 2,1363 грн;
  • в разі 50% передплати – 2,1763 грн;
  • в разі 30% передплати – 2,2163 грн;
  • без передплати – 2,3463 грн.

► за розподіл електричної енергії – 0,9336 грн.

Такими маніпуляціями ціна на електроенергію лише для міськводоканалу зросла на 44 коп. – на 15%. Разом, без передоплати тариф складатиме – 2,3463 + 0,9336 = 3,2799 грн.

Якщо зважати на той факт, що абоненти (громадяни) сплачують за фактично спожиті послуги, то комунальні підприємства не зможуть здійснювати передплату за постачання електроенергії.

До того ж ціна на електроенергію – це головна складова тарифів комунальних підприємств.

Тому підняття тарифів на електроенергію для комунальних підприємств (водоканалів, ЖКО), промисловості завжди прямо впливає на населення через подорожчання ціни послуг і товарів.

Прес-служба Славутського МВК за інформацією КП «Славутське УВКГ»