КОМУНАЛЬНИЙ ЗАШМОРГ ЗАТЯГУЄТЬСЯ ВСЕ ТУГІШЕ

Сьогодні, 11 лютого, славутчани звернулися до міського голови Василя Сидора з розпачем, викликаним після отримання платіжок із «новими» сумами за централізоване опалення, адже у багатьох вони раптово зросли майже вдвічі.


Люди заявляють, що платити такі непідйомні суми при їх доходах не мають змоги. Адже це й зрозуміло, бо отримати півтори тисячі гривень пенсії, а сплатити понад дві тисячі якнайменше – просто нереально. А за що ж тоді жити далі, та й як розрахуватися за інші комунальні послуги?! І хто ж винен у всьому цьому неподобстві?


Завдання міської влади – якісно та безперебійно надавати послуги тепло-, водопостачання та водовідведення. Якщо два роки тому до влади не було питань, то сьогодні вони виникли, але їх причина не якість надання послуг, а цінова політика. А це компетенція уряду.


Постійне зростання тарифів відбувається через регулярне стрімке підвищення цін на енергоносії, на які, на жаль, ні міська влада, ні теплопостачальні підприємства, в тому числі і КП «Славутське ЖКО», вплинути не можуть, адже для монополістів енергетичного ринку їх також встановлює держава. Ринок енергоносіїв дуже впливає на вартість послуг, бо тариф з централізованого опалення на 91% складається з витрат на споживання енергоносіїв (85% – природний газ, 6% – електроенергія).


Як заявлялося раніше, підвищення тарифів на газ відбудеться в три етапи. З 1 листопада 2018 року на 23,5 % зросла ціна на газ для населення до 8560 грн за 1000м3. Фахівці передбачають зростання тарифів на газ і у цьому році. Так, з 1 квітня 2019 року 1000м3 коштуватиме 10 100 грн, а з 1 жовтня – 14 000 грн.


Паралельно з постійним зростанням тарифів ще більш жорсткими стають вимоги для отримання субсидії. Цьогоріч цей «подарунок» отримало вдвічі менше славутчан. А це ще один удар по українцях.
Складається враження, що влада у центрі турбується лише про якихось вибраних людей, а іншим вона регулярно приносить «сюрпризи» у вигляді підняття тарифів, як завжди, залишаючи місцеву владу разом з людьми шукати шляхи для виживання.


Нагадаємо, що міський голова разом з депутатами Славутської міської ради неодноразово звертався до уряду з вимогою скасувати підвищення ціни на газ для населення. Також Василь Богданович звертався до уряду через Асоціацію міст та відстоював інтереси громади в судах.


Проте, уряд кожен раз намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів.

Дії уряду щодо стрімкого підвищення ціни на енергоносії непропорційні підвищенню мінімальної заробітної плати та пенсій.


Найгірше те, що у цій ситуації держава вводить в оману людей, робить крайніми комунальні підприємства та міську владу.


Сьогодні конче необхідно вимагати у Президента та кандидатів в Президенти України ясної, конкретної, чіткої позиції щодо цінової політики держави, бо якщо вона залишиться такою і надалі, то кращого життя людям марно чекати.

Прес-служба Славутського МВК